Jest takie miejsce - cz.1

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Kasiu , ośmielona tym , że w wątku Zeni pokusiłaś się tak z własnej woli zidentyfikować - sądzę że trafnie (choć zdjęcie było kiepskie ) moją lilię LORETO to podsunę kolejne. Nie przypuszczałam latem ,że będę prosić o identyfikację , więc te zdjęcia są miernej jakości - jeśli się nie uda , to latem czynię dokładne informacje
Załączniki
w czerwcu.jpg
koniec czerwca .jpg
Jaka.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Na pierwszym zdjęciu jeszcze raz wkleiłam tą Loreto. Wszystko by sie zgadzało , za wyjątkiem wysokości - u mnie urosła conajmniej na 1 metr a nie 60 cm :lol: A czerwona - ta sama na obu zdjęciach , może któreś będzie lepsze
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Elu...nie wiem czy zawsze można się sugerować wysokością. Myślę że to zależy od wielkości cebuli no i pewnie podłoża w jakim rośnie. U mnie zakwitły lilie tej samej odmiany a wysokość miały różną. :roll:
Pozdrawiam Zuzia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Zenia ma rację :-D Podłoże, warunki pogodowe i rok uprawy (ile lat ma lilia) również warunkują jej wysokość. Moim zdaniem te wielkości podawane są orientacyjnie (czy lilia należy do niskich czy do wysokich, np. 60 cm czy 180 cm).

Elu poszukam tej czerwonej też, chociaż zastrzegam się, że z czerwonymi mam największy kłopot... :oops:
Wczoraj wzięłam się w końcu za porządki we własnych zapiskach i zdjęciach dotyczących lilii, więc może coś odnajdę i o tej czerwonej. Elu ale zawsze miej to na uwadze, że każde "rozpoznanie" to tylko sugestia, a nie gotowa odpowiedź. Końcowej oceny czy to na pewno ta lilia będziesz musiała dokonać sama :->

Śliczne są te lilie :-) Zdrowe, widać że im dobrze u ciebie :-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ja także nie okrywam. Elu , warto coś podłożyć pod pędy np kamienie aby rosła w górę. Pędy wtedy nie mają styczności z ziemią i nie wypuszczają korzonków czepnych co powoduje że płoży się po ziemi. Chyba że tak chcesz.
Nie umiem cytować. Ten tekst powyższy to próba - chciałam zacytować Zenię :-D .Jak wejde na swój wątek , to zobaczę , czy mi się udało.
Zeniu , posadziłam trzmielinę przy siatce , na przemian zielonożółtą i zielonobiałą (nazw odmian nie znam)Po kilku latach fajnie się rozrosła i utworzyła niewysoki kobierzec , przynajmniej chwasty tam nie rosną. A teraz wymyśliłam , żeby na wiosnę spróbować ją uformować w płaskie półkule. Nie wiem , czy się da , bo ona jest płożąca , ale popróbuję , a cięcie jej nie zaszkodzi
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Jak widać powyżej , cytowanie nie powiodło się :lol: :oops: :(
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Elzbieta M pisze:Jak widać powyżej , cytowanie nie powiodło się :lol: :oops: :(
Klikasz na cytuj...i to wszystko. Jeśli chcesz zacytować tylko część postu, resztę wykasuj. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

A jak chcesz zacytować jakiś inny fragment tekstu w dowolnym poście, to wykorzystujemy przycisk Quote, który znajduje się w oknie odpowiedzi. Wciskamy Quote wklejamy cytowany tekst i ponownie wciskamy Quote. Wtedy pojawi się tylko Cytat, np.
Tekst
Jeśli chcemy zacytować tekst i podać jeszcze kogo cytujemy to początek musi wyglądać tak -
NICK pisze:, np.
piotrek_ns pisze:Tekst
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Zenia , Piotrek , dzięki , będę próbowac :lol:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Majko , może moje orliki nie takie piękne , jak Twoje , ale ...jest kolorowo
Załączniki
orliki1.jpg
orliki 2.jpg
orliki 3.jpg
orliki 4.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Tak wygląda ta rabata bodajże na początku czerwca . Wczesną wiosną królowały na niej pierwiosnki i tulipany. Teraz rozrośnięte orliki zasłoniły zasychające liście tulipanów. Wkrótce ruszy wegetacja milinu , który utworzy zielone tło dla kwitnących od połowy czerwca róż.Orliki znajdą się za milinem , więc nie będą widoczne w lipcu ich przekwitające kwiatostany
Załączniki
orliki.jpg
orliki 5.jpg
orliki 6.jpg
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Kolorowo! :-D Rabaty rośliny i cały ogród...
Nie mam słów, by to opisć... Pięknie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Elu, piękni orliki :-)
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Elżbietko, Twoje orliki są śliczne, tyle kolorów, ja mam tylko jeden. Te wysokie przy wietrze czy większym deszczu zaraz się wywracają i to mnie denerwuje, trzeba je wiązać ale i tak są fajne i bardzo długo kwitną. :D
A może w przyszłym roku wymienimy się nasionami-ja Ci prześlę nasionka tych niskich a Ty mnie nasionka tych wysokich. :?:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Maju , bardzo chętnie się wymienię. Będę zbierać nasionka , każdy kolor oddzielnie. Z tym , że trzeba się liczyć , iż orliki po siewie z nasion mogą nie powtórzyć tych samych cech . Niemniej jednak z pewnością będą różne kolory
Zablokowany