Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

anna1946 pisze: 2020-11-12, 08:17 . Mam takie miejsce w ogrodzie na razie leży tam kostka brukowa ( nadmiar ) przy samym kompostowniku pod wierzbą . Słoneczka tam sporo, bo to południowo - zachodnia strona . Może też coś wymodzę zachęcona Elu Twoimi wpisami . Co byś poleciła na ten skrawek ogrodu ? Pozdrawiam serdecznie .
Aniu , trudno mi cokolwiek polecić , bo za mało mam informacji odnośnie tego miejsca u Ciebie w ogrodzie. Chciałabyś tam skalniaczek założyć?
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: anna1946 »

Elzbieta M pisze: 2020-12-04, 17:21
anna1946 pisze: 2020-11-12, 08:17 . Mam takie miejsce w ogrodzie na razie leży tam kostka brukowa ( nadmiar ) przy samym kompostowniku pod wierzbą . Słoneczka tam sporo, bo to południowo - zachodnia strona . Może też coś wymodzę zachęcona Elu Twoimi wpisami . Co byś poleciła na ten skrawek ogrodu ? Pozdrawiam serdecznie .
Aniu , trudno mi cokolwiek polecić , bo za mało mam informacji odnośnie tego miejsca u Ciebie w ogrodzie. Chciałabyś tam skalniaczek założyć?
Wiosną zrobię fotki i pokarzę miejsce . Może coś się uda . Twoje skalniaki piękne .
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

A w oczku latem kwitną nenufary. Najobficiej i najdłużej odmiana Marliacea Rosea
Załączniki
image.jpeg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Czas tak szybko biegnie , już grudzień, święta, a jeszcze niedawno pracowałam w ogrodzie. Ze względu na sytuację przebywałam na wsi dłużej niż zwykle, może dzięki temu łatwiej będzie doczekać się wiosny.
Załączniki
image.jpeg
Mam nadzieję, że moje różniczki dobrze przetrwają okres zimowy
Mam nadzieję, że moje różniczki dobrze przetrwają okres zimowy
image.jpeg
image.jpeg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

O jej , błąd się wkradł , chyba mi laptop zrobił psikusa, podpisując fotkę. Oczywiście powinno być rojniczki , a nie różniczki.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Dziś byłam na wsi. Trzeba było sprawdzić, czy wczorajszy wiatr nie narobił szkód. Poprawiłam okrycia dwóch hortensji, ale ogólnie - w porządku. Śnieg się prawie stopił, ale oczko nadal zamarznięte.
Załączniki
image.jpeg
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: anna1946 »

Moje hortensje nie są okryte .Zakładam karton na "uciekającą panne młodą" i na kamelie .Ale tylko przy zapowiedzi większych mrozów .Jak na razie najniższa tem. to okolo - 10 st.C. Miałam okrytą hortensje, zajrzałam któregoś dnia i zobaczyłam dość duże pąki liścienne . Odkryłam i czekam do wiosny, bo to wiosenne przymrozki robią najwięcej szkody . Założę kartony w razie czego . A nie wiesz kiedy wiosna zawita ? :-) :-) :-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Masz fajnie, Aniu, że ogród przy domu , możesz więc w razie zapowiadanych mrozów okryć wrażliwe rośliny. Ja okryłam i wyjechałam do Krakowa. Ale może uda mi się przeprowadzić na wieś , gdy wreszcie skończę remont. Marzę o tym.
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: anna1946 »

Elzbieta M pisze: 2021-02-06, 11:52 Masz fajnie, Aniu, że ogród przy domu , możesz więc w razie zapowiadanych mrozów okryć wrażliwe rośliny. Ja okryłam i wyjechałam do Krakowa. Ale może uda mi się przeprowadzić na wieś , gdy wreszcie skończę remont. Marzę o tym.
Podzielam Twoje marzenia . Jak już będziesz mieszkała na wsi, to ile kotów będziesz miała ?
kimba 002.JPG
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Aniu, już dwa mieszkają z nami . To jeden z nich, drugi nie chciał wyjść , wolał spać, niż pozować.
Załączniki
image.jpeg
image.jpeg
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: anna1946 »

Elzbieta M pisze: 2021-02-09, 19:17 Aniu, już dwa mieszkają z nami . To jeden z nich, drugi nie chciał wyjść , wolał spać, niż pozować.
Witaj Elu, ja mam trzy koteczki Mania , Maniek i najmłodszy Bolek . Reagują na swoje imiona i są bardzo ułożone . Kocham koty i boli mnie jeśli dzieje się im krzywda . Ogólnie lubię cały świat zwierzęcy, dbam o ptaszki, żabki i jeże . To to co mam wokół siebie . Zimno na dworze więc kocie harce odbywają się w domu . Nie ruszają jednak moich kwiatów, które zwisają do podłogi . W innym pokoju gdzie stoją grubosze, gdybym nie pilnowała drzwi byłaby już katastrofa i koty chore i grubosze zniszczone . Taka to kocia natura .Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: mmmm5 »

Elzbietko,moje kociorochy szaleją po domu i nudzą się okropnie czasami stają się tak dokuczliwe,ze mam je ochotę wywalić na mróz i trochę potrzymać,Biała jeszcze na dodatek morduje ptaszki nawet dzwonek nie pomaga.Twój kotek w umywalce wygląda na wzór łagodności i spokoju.
Pozdrawiam :-)
Załączniki
017.JPG
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Ten w umywalce to taki nieśmiały kotek , Oskarek. Za to drugi , Maniek to zbituch. I właśnie tego się obawiam, że na wsi też będzie polował na ptaszki, jak twoja biała kotka. Odzywa się w nim instynkt drapieżcy. :/
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Bettiw »

Kotki super, też mam od 5 miesięcy małą białą Lunkę. moje oczko w głowie dotrzymuje mi towarzystwa.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1425
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: alokazja7 »

;-) Masz ładnie zagospodarowany ogród-pozdrawiam.
ODPOWIEDZ