Jarząb - owoce. Co zrobić aby owoców było więcej?

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amarela
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-18, 23:08

Jarząb - owoce. Co zrobić aby owoców było więcej?

Post autor: amarela »

Nie znalazłam nigdzie tematu o jarzębinie więc zakładam własny ;-) mój jarząb wyrósł dość duży (około 2 metrów) ma około 5 lat (ciężko powiedzieć dokładnie, dostałam go). W zeszłym roku miał jedną kiść owoców, w tym roku ma dwie. Zastanawiałam się czy są może jakieś sposoby żeby miał ich więcej. Może ktoś coś wie na ten temat ;-) ??
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Może kwiaty przemarzły tego roku albo zostały dość słabo zapylone dlatego jest mało owoców. :roll: Ale nie jestem pewien na 100%, poczekajmy na opinie innych użytkowników :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
witeks1968
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 666
Rejestracja: 2010-05-10, 20:07

Post autor: witeks1968 »

Z obserwacji wiem, że jarzęby (pospolite- bo pewnie o nie chodzi) owocują dość nierównomiernie, zwłaszcza w warunkach naturalnych, ale znam parę okazów w mieście, które prawie co roku owocują obficie i nikt przy nich za dużo nie manipuluje.
Awatar użytkownika
wiosna
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-11-16, 14:40

jarząb

Post autor: wiosna »

Czy to jest jarząb pospolity, czy może jarząb szwedzki. Mam u siebie dwa jarzęby szwedzkie. Maja one znacznie mniej owoców niż jarzęby pospolite, a są ok. dwudziestoletnie. Myślę, że niepotrzebnie się martwisz.
ODPOWIEDZ