Jarmuż

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smonika
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2008-02-27, 19:54

Jarmuż

Post autor: smonika »

Czy ktoś z forumowiczów uprawiał to warzywko?
Ja się przymierzam w tym roku pierwszy raz i mam pytanie czy potrzebne są jakieś specjalne wymagania, żeby ta roślinka nie tylko zdobiła moją działeczkę, ale też w smaku była dobra.
Dziękuję za porady. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Najkrótszą drogą do zdrowia jest droga do ogrodu.
Awatar użytkownika
MARGERITA
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-15, 11:09

JARMUŻ

Post autor: MARGERITA »

Zawsze zajadałam jarmuż wysiany przez mamę, w tym roku wysiałam go sama do gruntu, już powschodził. Jak będzie za gęsto to porozsadzam, pilnuję podlewania, ostrożnie z nawożeniem obornikiem bo w smaku może być niezbyt fajny, też jestem nowicjuszką w tym temacie.pzdr ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Mama uprawiała jarmuż i nie miała problemów z uprawą. Z tego co wiem, że nie ma jakiś specjalnych wymagań i nie boi się mrozu. Życzę powodzenia w uprawie.

Więcej: Jarmuż - właściwości zdrowotne, uprawa, przepisy kulinarne
Awatar użytkownika
smonika
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2008-02-27, 19:54

Post autor: smonika »

Witam i dziękuję za odpowiedzi ;-)
Posiałam jarmuż - już wschodzi - nie śpieszyłam się z siewem za bardzo, żeby obsadzić puste miejsca, czyli tam gdzie coś nie urośnie....
Jak mi to wyjdzie to napiszę po zjedzeniu pierwszej sałatki :lol:
Pozdrawiam wszystkich
Najkrótszą drogą do zdrowia jest droga do ogrodu.
Awatar użytkownika
MARGERITA
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-15, 11:09

Koleżanki

Post autor: MARGERITA »

Witam moje drogie koleżanki wielbicielki /mam nadzieję /jarmużu :lol: muszę się pochwalić, że już zajadam swój . Dzięki opadom deszczu jak na razie nie muszę nic podlewać, świetnie rośnie tylko teraz okazało się że troszkę za gęsto posadziłam po sąsiedzku z kalafiorem i zakrył mi go. :cry:
aniap
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2018-06-14, 21:31

Re: Jarmuż

Post autor: aniap »

Kochani,
może ktoś podpowie, jak radzić sobie z mączlikiem na jarmuzu. Juz drugi rok z rzędu mimo, że rośliny pięknie rosną to nie sposób ich jeść, bo całe liście od spodu są w białych plamkach. A na dodatek w tym roku owady zaatakował tez inne kapustne ( kalarepę, brokuły i kapustę włoską).
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Jarmuż

Post autor: Petrus »

Ja jarmuż od samego początku (od młodych roślinek) często spryskuje wodą i zwilżam wtedy go nie ma. Mączlik pojawia się gry jest sucho wokół jarmużu (otoczenie, gleba).
Czasem stosowałem też niestety chemię (Decis) i był spokój.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jarmuż

Post autor: Bettiw »

Dobrym sposobem i ECO jest rozpuścić pół łyżeczki sodki oczyszczonej w litrze wody i spryskać, tym bardziej, że na potrzeby działkowe z reguły używamy małych spryskiwaczy ja dodaję jeszcze kropelkę płynu o mycia naczyń.
Ja będę dopiero siała jarmuż, zebrałam sałatę i mam miejsce. Ostatnim razem zajadałam jarmuż przez całą zimę, po przymrozkach jest delikatniejszy.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ODPOWIEDZ