Jarmuż i brokuły w pasztecikach

Czyli o tym jak plony z działki wykorzystać w kuchni
ODPOWIEDZ
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Jarmuż i brokuły w pasztecikach

Post autor: Bettiw »

Jarmuż jest bardzo zdrową rośliną i szczególnie cenną o tej porze roku (sklepowe sałaty to sama chemia), a ponieważ pierwszy raz uprawiałam w poprzednim roku więc po zimie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać na ogródku, a tu ku mojemu zaskoczeniu pięknie przezimował. najpierw myślałam, żeby zrobić go tak jak szpinak, ale ciekawszym wykorzystaniem wydawało mi się zrobienie pasztecików, z farszem z jarmużu. Po ugotowaniu było go za mało na nadzienie dołożyłam brokułów.
Załączniki
Piękne, świeże kolory
Piękne, świeże kolory
jarmuż z brokułami gotuje się
jarmuż z brokułami gotuje się
podsmażyłam cebulkę i rozdrobnione ugotowane warzywa dodałam na patelnię, wkruszyłam fetę
podsmażyłam cebulkę i rozdrobnione ugotowane warzywa dodałam na patelnię, wkruszyłam fetę
i efekt końcowy, szybciutko i sprawnie. Takie paszteciki ze wszystkim są pyszne, mój ulubiony ekspresowy poczęstunek. Ciasto zawsze mam w lodówce, a potem zależy czym nafaszerujemy
i efekt końcowy, szybciutko i sprawnie. Takie paszteciki ze wszystkim są pyszne, mój ulubiony ekspresowy poczęstunek. Ciasto zawsze mam w lodówce, a potem zależy czym nafaszerujemy
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Jarmuż i brokuły w pasztecikach

Post autor: tadek »

.
Apetycznie wygląda, i na pewno też fajnie smakowały. :zawstydzony:
A ciasto Beatko które masz w pogotowiu w lodówce, to jest drożdżowe, czy kruche?

Jak bym wiedział że robisz dzisiaj paszteciki, to wprosił bym się do Ciebie na obiad. :lol:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Jarmuż i brokuły w pasztecikach

Post autor: tadek »

.
Już wiem Beatko, jakie ciasto trzymasz w lodówce... :lol: - ciasto francuskie. :zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jarmuż i brokuły w pasztecikach

Post autor: Bettiw »

Tak i ciasto francuskie szybko nie obsycha jak drożdżowe i można podgrzać w mikrofalówce, jakby trzeba było.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Jarmuż i brokuły w pasztecikach

Post autor: Sylwia,Gosia »

Aż zgłodniałam,na pewno dobry ten farsz,z fetą !Moim ulubionym warzywem jest świeży szpinak,lekko podduszony na patelni ,a i cukinie,ale te troche mi sie opatrzyły.Jak trafi mi się jarmuż to też kupię.
Inna ,fajna i lżejsza wersja to może być z ciastem chlebowym lub na pizzę.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ