Jałowiec płożący wiltonii - sadzonki, przycinanie, pielęgnac

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
msr
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-08, 08:29

Jałowiec płożący wiltonii - sadzonki, przycinanie, pielęgnac

Post autor: msr »

Witam.Mam pytanie odnośnie tego jałowca (jałowiec płożący wiltonii) mianowicie czy można go tak przycinać żeby jego średnica nie przekraczała jednego metra ,ponieważ chcę go wsadzić jako roślina okrywowa w miejscu o wymiarach 1m na 1,5m.Jeżeli można go ciąć to proszę radę w jakich miesiącach najlepiej to robić.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
msr
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Jałowiec płożący "Wiltonii" należy raczej do odmian o niezbyt szybkim wzroście. Początkowo będzie szybko pokrywać powierzchnię, ale myślę że miejsce jakie masz przerośnie dopiero po kilku latach. Tak, czy inaczej, i tak wskazane jest regularne przycinanie, aby roślina ładnie się rozrosła, rozkrzewiła. Ciąć można od wiosny do lata (do końca lipca). W celu zagęszczenia przycinamy młode pędy, z których jałowiec się rozrasta. W kolejnych latach, można bez obaw ciąć w celu ograniczenia rozrostu, gdyż roślina ta dobrze znosi cięcie. Ważne jedynie aby ciąć póki pędy są młode, nie czekać aż trzeba będzie ciąć grube gałęzie.

Na powierzchnię 1,5 m kw. sugerował bym posadzić 3 rośliny, jeśli mają ładnie to pokryć.

Po informacje o tej odmianie zapraszam do naszej encyklopedii roślin: jałowiec płożący "Wiltonii"

Przez internet zamówić można tutaj: sadzonki - jałowiec "Wiltonii"

A jeszcze więcej o uprawie jałowców płożących znajdziesz w naszym poradniku: Jałowiec płożący - odmiany, uprawa, przycinanie, rozmnażanie
Rafał
msr
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-08, 08:29

Post autor: msr »

Dzięki bardzo za poradę właśnie o to mi chodziło
Pozdrawiam
msr
ODPOWIEDZ