Jakiś figowiec?

Tutaj umieszczamy prośby o identyfikację roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Jakiś figowiec?

Post autor: Elzbieta M »

Wyrosła z "nasiona"o średnicy nie mniejszej niż 4 cm. Nasionko o twardej skorupie , wyglądem przypominało mały owoc palmy kokosowej . Znalezione w pobliżu plaży w kraju o gorącym klimacie. W doniczce leżało chyba z rok , a ja wciąż uparcie zwilżałam ziemię . I wyrosło takie coś. Nie mam pojęcia , jak duże może urosnąć
Ponieważ wczoraj przesadzałam , zrobiłam zdjęcia -próbowałam uchwycić ten "owoc" , ale nie chciałam otrzepać zbyt wiele ziemi.
Tyle historii , która może będzie pomocna przy identyfikacji :-D
Załączniki
Co to za roślina 004.jpg
Co to za roślina 009.jpg
Co to za roślina 012.jpg
tresaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2011-02-12, 16:18

Post autor: tresaa »

Witaj :) roślinka podobna do figowca sprężystego lub wielkolistnego
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Sprawdziłam - nie jest to figowiec sprężysty( Ficus elastica ) , bo ten ma młode liście koloru czerwonego , brązowego , a u mojego są jasnozielone.
Natomiast przy figowcu wielkolistnym nie pasuje mi owoc - mój był większy i brunatny , a doczytałam , że ficus wielkolistny ma owoc o średnicy do 2 cm i kolor zielony , a po dojrzeniu fioletowy z żółtymi i zielonymi plamkami .
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Tresaa , daję Ci punkcik. Bo choć owoc mi nie całkiem pasuje , to z pewnością jest to jakaś odmiana figowca( a jest ich sporo). Poczytałam trochę o figowcach rosnących w naturze , nie doniczkowych no i doszłam do wniosku , że to" nasionko" mogło być znalezione pod takim drzewem. Mam nadzieję , że w doniczce mi takie nie urośnie , choć muszę przyznać , że byłoby oryginalne :lol:
Załączniki
S6300998.JPG
S6300993.JPG
ODPOWIEDZ