Jakie warzywa/owoce/zioła uprawiać w domu/na balkonie?

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Jakie warzywa/owoce/zioła uprawiać w domu/na balkonie?

Post autor: Sylwia,Gosia »

Błażeju,ucięłam nożyczkami te pod kiściem (jeszcze coś zostało) i ten brzydki wyżej.Jest straszny upał i wilgotno ,pomidor stoi cały czas teraz w cieniu,bo markizy musiałam opuścić,niektóre listki troszkę niby skręcone ,niby przywiędłe,ale nie mogę więcej podlewać ,bo ziemia stale wilgotna.

Gorzej z ogórkami,właściwie to chyba z nich nic nie będzie.Nie wiem czy oprócz mączniaka (raz spryskałam) ma coś jeszcze,bo roślinkiu dopiero teraz zaczęły się piąć w górę.ale usunęłam już około 35 maciupkich ogórków,które jakby zżółkły i uschły ,zamiast rosnąć.Sporo liści zarażonych też usunęłam .
Fasola pnąca ,też ma takie liście ,zatrzymała się w rozwoju,chociaż ma kilka strąków.
Pewnie zaprzestanę uprawy warzyw na balkonie,tu rosną tylko wytrzymałe roślinki.

Czy zarodniki mączniaka mogą przeżyć zimę i znowu w następnym roku opanować rośliny ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Jakie warzywa/owoce/zioła uprawiać w domu/na balkonie?

Post autor: Bobej »

Najgorzej rośline przelać, nie ważne czy ogórki, pomidory czy inne warzywo. Lepiej przesuszyć delikatnie, niż przelać. Pod warunkiem, że ziemia nie została nawozem przewalona. Wtedy trzeba uważać na przesuszenie ale też z drugiej strony nie robić cał czas błota, bo korzenie też muszą oddychać.

Tej fasoli i ogórków też czasem nie podsypywałaś tym nawozem? Może przenawożone są a nie mączniak?

Co prawda mączniak może przetrwać zimę w glebie i jeśli została użyta ta sama, to jest większe prawdopodobieństwo jego szybszego wystąpienia.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Jakie warzywa/owoce/zioła uprawiać w domu/na balkonie?

Post autor: Sylwia,Gosia »

Błażeju,ani fasoli ,ani ogórków nie nawoziłam ,dopiero niedawno ,dawno już po objawach ,podsypałam leciutkim naturalnym nawozem do ziół .Pilnowałam też ,żeby nie było zbyt mokro ,po włożeniu palca na głębokość 2 cm było lekko wilgotno.Do ogórków używałam donicę ,w której 2 lata temu były ogórki i identycznie zachorowały.Tyle ,że były już wysokie i zebrałam ze 2 kg.Donice zazwyczaj myję w sodce i płynie do naczyń.Powinnam może umyć denaturatem ? ,ale 2 lata temu ?! :orany:

Ziemia ,nowa ,dobra od 17 lat kupuję u tego samego ogrodnika i producenta.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ