Jakie to kwiaty?

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Jakie to kwiaty?

Post autor: Rózana aleja »

Kupiłam dwa rodzaje mieszanki nasion,rózowa i niebieska, jednak nie do konca rozpoznaje kwiaty-pytanie za 100 pkt.JAKIE TO KWIATY???
IMAG0412.jpg


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Jakie to kwiaty?

Post autor: Sylwia,Gosia »

W niebieskich rozpoznaję chabry i ostróżki, a w różowych astry ,lwie paszcze i nieśmiertelniki ,innych nie jestem pewna ,pewnie resztę nazw ktoś dorzuci :mrgreen: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Re: Jakie to kwiaty?

Post autor: Rózana aleja »

Sylwia,Gosia pisze:W niebieskich rozpoznaję chabry i ostróżki ,a w różowych astry ,lwie paszcze i nieśmiertelniki ,innych nie jestem pewna ,pewnie resztę nazw ktoś dorzuci :mrgreen: .

:-D Super,juz notuję,jeszcze ich nie wsiałam :serce: :super:


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Jakie to kwiaty?

Post autor: Petrus »

Takie mieszanki to kiepski zakup bo wszystkie rośliny w nich potrzebują z reguły odmiennych warunków i wyrastają i tak te najbardziej 'pospolite' :-) w kompozycji niebieskiej dorzucę jeszcze chabry, zatrwian i dzwonki. A w różowej jest kosmos, lwia paszcza, suchołuska, szałwia, aster i godecja.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Re: Jakie to kwiaty?

Post autor: Rózana aleja »

Petrus pisze:Takie mieszanki to kiepski zakup bo wszystkie rośliny w nich potrzebują z reguły odmiennych warunków i wyrastają i tak te najbardziej 'pospolite' :-) w kompozycji niebieskiej dorzucę jeszcze chabry, zatrwian i dzwonki. A w różowej jest kosmos, lwia paszcza, suchołuska, szałwia, aster i godecja.


:( :przestraszony: no to pieknie,moze wiec posadze sobie z tyłu altanki pod sciana te mieszanki,jak mi cos wyrosnie to podesle zdjecia :) Dziekuje za rozszyfrowanie kwiatuchów :-D


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Jakie to kwiaty?

Post autor: Petrus »

Wysiej sobie gdzieś na zagonie w zacisznym i słonecznym miejscu. Jak wyrosną jakieś roślinki to, gdy uzyskają około 5-10 cm przenieś na miejsce stałe. Oczywiście wcześniej podeslij fotki to uzgodnimy co wyrosło abyś dobrze wybrała miejsce :)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Re: Jakie to kwiaty?

Post autor: Rózana aleja »

Petrus pisze:Wysiej sobie gdzieś na zagonie w zacisznym i słonecznym miejscu. Jak wyrosną jakieś roślinki to, gdy uzyskają około 5-10 cm przenieś na miejsce stałe. Oczywiście wcześniej podeslij fotki to uzgodnimy co wyrosło abyś dobrze wybrała miejsce :)


OOO, na to nie wpadłam :roll: masz racje, posadze przy warzywach,jak "cos" wyjdzie i urosnie to nie omieszkam sie odezwac :)


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Jakie to kwiaty?

Post autor: Petrus »

Oki :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ