JAKIE MALINY?

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aleksandra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-24, 12:39

JAKIE MALINY?

Post autor: aleksandra »

Moi drodzy ;-) maliny kojarzą mi się z dwoma rzeczami - kolce+owoce. Pewnie to odmiana leśna :lol: Bardzo chciałabym posadzić w swoim sadzie maliny - ale takie bezpieczne dla dzieci - czyli żeby moje pociechy mogły samodzielnie sobie zrywać owoce, bez narażania się na jakieś "bolesne" czułości. Stąd też moje pytanie: czy znacie taką odmianę malin? Czy istnieje? Jesli tak, to proszę podpowiedzcie, doradźcie kiedy sadzić. Nie zalezy mi na posadzeniu hektarów, ale na kilku krzaczkach - aby dzieciaki mogły sobie w czasie zabaw zaspakajać "głód". Będę wdzięczna za informacje :->
Serdecznie pozdrawiam.Aleksandra
Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

Post autor: ibis66 »

Mam na działce malinę odmiana Polana ,owoce pyszne . Odmianę tą można sadzić wiosną , jest to malina powtarzająca owocowanie.
pozdrawiam ibis
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Witaj Aleksandro
Ja również mam Polanę. Owocuje na pędach jednorocznych. Moje dzieci bardzo lubią maliny i odkąd potrafią chodzić to same po nie sięgają. Mam też stare dobre maliny dwuletnie i trzeba przyznać, że nic nie prześcignie ich smaku. Ale faktem jest, że owocują krótko i mają kujące pędy (choć to akurat moim dzieciom nie przeszkadza). Myślę, że spokojnie możesz posadzić którąś z odmian powtarzających owocowanie - żadnej krzywdy dzieciom nie zrobią;)
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
aro
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 77
Rejestracja: 2008-09-20, 18:20

Post autor: aro »

Witam warto też mieć na działce odmiane malin polesie , naprawde gorąco polecam :lol:
Awatar użytkownika
aleksandra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-24, 12:39

Post autor: aleksandra »

Bardzo Wam wszystkim serdecznie dziękuję za te cenne informacje. :lol: Mam nadzieję, że uda mi się w tym roku posadzić malinki i może.......cieszyć się ich owocami. No może ja mniej, a najbardziej moje dzieciaczki. Trzymajcie kciuki. :-D
Serdecznie pozdrawiam.Aleksandra
ODPOWIEDZ