Jaki zywy plot przy przy drogach i ciągach komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu?

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
JacekMakow
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2021-08-24, 11:38

Jaki zywy plot przy przy drogach i ciągach komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu?

Post autor: JacekMakow »

Witam
czytajac o tuji Brabant wyczytalem, ze:" Częstym błędem jest sadzenie tui Brabant przy drogach i ciągach komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu. Choć ta odmiana żywotnika dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza, to jednak, poza nadmiernym przesychaniem gleb, może jej też zaszkodzić nadmierne zasolenie gleby. Jeżeli zatem żywopłot z tui ma oddzielać naszą posesję od ruchliwej ulicy, trzeba dobrze się zastanowić czy nie wybrać innej odmiany tui."
Potrzebuje na dlugosci 50m zasadzic rosliny, drzewka... i odgrodzic sie od drogi o duzym natezeniu ruchu. Wysokosc minimalna to 2,5metra, drzewka moga dorastac do okolo metow.
Myslalem o odmianie Brabant i gdyz nie jeste fanem tuji, ale nie mam pojecia jakie inne drzewko moze spokojnie roznac jako zywoplot w takich warunkach przy ruchliwej drodze. Wiec jesli odmina Brabant nie nadaje sie na zywoplot przy ruchliwej drodze to prosze o podpowiedz jaka inna odmiane wybrac. Lub nawet inne drzewka na zywoplot, ale musze sie odgrodzic od drogi na dlugosci 50m.
Serdecznie dziekuje za pomoc. Pozdrawiam. Jacek
ODPOWIEDZ