Jaki żywy płot przy przy drogach i ciągach komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu?

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
JacekMakow
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2021-08-24, 11:38

Jaki żywy płot przy przy drogach i ciągach komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu?

Post autor: JacekMakow »

Witam
czytajac o tuji Brabant wyczytalem, ze:" Częstym błędem jest sadzenie tui Brabant przy drogach i ciągach komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu. Choć ta odmiana żywotnika dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza, to jednak, poza nadmiernym przesychaniem gleb, może jej też zaszkodzić nadmierne zasolenie gleby. Jeżeli zatem żywopłot z tui ma oddzielać naszą posesję od ruchliwej ulicy, trzeba dobrze się zastanowić czy nie wybrać innej odmiany tui."
Potrzebuje na dlugosci 50m zasadzic rosliny, drzewka... i odgrodzic sie od drogi o duzym natezeniu ruchu. Wysokosc minimalna to 2,5metra, drzewka moga dorastac do okolo metow.
Myslalem o odmianie Brabant i gdyz nie jeste fanem tuji, ale nie mam pojecia jakie inne drzewko moze spokojnie roznac jako zywoplot w takich warunkach przy ruchliwej drodze. Wiec jesli odmina Brabant nie nadaje sie na zywoplot przy ruchliwej drodze to prosze o podpowiedz jaka inna odmiane wybrac. Lub nawet inne drzewka na zywoplot, ale musze sie odgrodzic od drogi na dlugosci 50m.
Serdecznie dziekuje za pomoc. Pozdrawiam. Jacek
Awatar użytkownika
Belinka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2021-12-09, 11:28

Re: Jaki zywy plot przy przy drogach i ciągach komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu?

Post autor: Belinka »

Też bym chciała wiedzieć. Muszę osłonić posesję przed kurzem. Powiesiłam tabliczki z prośbą by zwalniano, ale większość kierowców ma to w poważaniu :( Wiosną muszą zasadzić coś co szybko rośnie i jest bardzo gęste.
Awatar użytkownika
Belinka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2021-12-09, 11:28

Re: Jaki żywy płot przy przy drogach i ciągach komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu?

Post autor: Belinka »

Dziękuję :-)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Jaki żywy płot przy przy drogach i ciągach komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu?

Post autor: malina »

Ja miałam w pierwszym ogrodzie taki żywopłot jak w głębi , bardzo szybko rósł , by się ładnie zagęścił trzeba go od małego już obcinać , Nasza koleżanka Maria podpowie nam jak ten żywopłot się nazywał ;) :padam:
Załączniki
20170617_172849.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ