Jaką trawę posiać?

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
gosia86
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2013-09-02, 12:41

Re: Jaką trawę posiać?

Post autor: gosia86 »

Witam
Poszukuję porady na temat jaką trawę posiać :)
do obsiania mam około 600 m2 działki, ziemia jest odchwaszczona, wyrobiona glebogryzarką i wyrównana, ph ma 7, do obsiania od strony południowej i zachodniej. co polecacie?? czy jest konieczność nawożenia ziemi przed posianiem trawy? Dodam tylko że ziemia przed budową domu była użytkowana rolniczo, ostatnio jakieś 3 może 4 lata temu była nawożona obornikiem.
Jakich nasion użyć?
Będę wdzięczna za wszelkie rady

-- Ostatnio dodano 2013-09-03, 19:06 --

wstępnie wybraliśmy trawy z iławy mieszanka sportowa
czy to dobry wybór??
Bazylia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2014-03-23, 18:08

Re: Jaką trawę posiać?

Post autor: Bazylia »

Pod względem częstości koszenia polecam Najlepsze Trawy z Iławy, testowane przez całą rodzinę :) Zwłaszcza Mieszanka Ogrodowa i Gazon Dekoracyjny rosną zauważalnie wolniej i nie trzeba ich kosić zbyt często.
Julek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-24, 18:37

Re: Jaką trawę posiać?

Post autor: Julek »

Polecam trawę wolno rosnącą "Record". Zawiera mieszankę kostrzew, między innymi owczą i czerwoną, rośnie naprawdę wolniej. :-o
marylka55
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-13, 14:33

Re: Jaką trawę posiać?

Post autor: marylka55 »

Podpinam się pod temat. Nie wiem jaką trawę zasiać na boisku sportowym. Koleżanka radzi mi zasiać trawę gazonową ale nie jestem jakoś do tego pomysłu przekonana. Nie znam się na trawach ale wydaje mi się że trawa sportowa jak sama nazwa wskazuje nadaje się idealnie na boiska. Jak o taką trawkę w zbliżającym się sezonie jesiennym? I czy taka 2,5 kg opakowanie [Link niezgodny z regulamiem forum] starczy 200x80m ??
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Jaką trawę posiać?

Post autor: Iga51 »

Marylko. Oczywiście masz rację. Na boisko sportowe jak najbardziej trawa sportowa. Ale czy Ty się nie pomyliłaś w wymiarach tego boiska? 200 x 80 m tj. 1,6 ha. Stadiony mają długość ok.200 m. Czy Ty budujesz stadion? Przeciętne boisko sportowe ma wymiary ok. 105 m x 68 m.
Poza tym żeby obsiać trawą ponad półtora hektarowe boisko potrzebowałabyś ok. 320 kg nasion trawy. To opakowanie 2,5 kg wystarczy Ci na obsianie 125 m2 terenu. Skąd Ci przyszło do głowy, że 2,5 kg obsiejesz taki ogromny obszar?
Pozdrawiam.
marylka55
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-13, 14:33

Re: Jaką trawę posiać?

Post autor: marylka55 »

Dziękuję Iga51 za odpowiedź. Oczywiście, że się pomyliłam. Podałam wymiary dotyczące zupełnie czegoś innego. Chodzi mi rzecz jasna o tradycyjne boisko szkolne o wymiarach 105 m x 70 m. Stąd moje pytanie bo totalnie nie orientuję się w temacie a szef kazał mi sprawę załatwić... Post pisałam w pracy i to w pośpiechu więc nie wiele myśląc wkleiłam link do sklepu gardenflora z 2.5 kg opakowaniem nasion traw :P Czyli muszę zamówić ok 160 kg nasion traw.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Jaką trawę posiać?

Post autor: Iga51 »

Witaj Marylko. Tak myślałam, że to pomyłka. I tak jak piszesz, tyle trawy musisz zamówić. No, dokładnie 147 kg potrzebujesz na Twoje boisko, czyli zamów 150 kg. Wystarczy.
Powodzenia i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ