Jaka pogoda?

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
Staszek720
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Re: Jaka pogoda?

Post autor: Staszek720 » 2017-02-04, 19:06

Witam. Zima zrobiła sobie przerwę ( ale tylko przerwę) na Dolnym Sląsku mamy całodobową odwilż. Dziś i wczoraj szaro, buro, mglisto, mokro, pełno blota, wody i resztki śniegu.
Jak do tej pory obecna zima przynajmniej na Południowym zachodzie jest najzimniejszą zimą od 4 lat tzn. po roku 2013 kiedy to mieliśmy wyjątkowo zimny marzec.

Powietrze polarno morskie nie pozostanie z nami na długo, bo Rosyjskie mrozy mają zamiar raz jeszcze nas zaatakować. niedzlela jeszcze ciepła z odwliżą, z opadami miejscami deszczu, miejscami śniegu a ok. 7.02 znów coraz zimniej, temperatury ujemne najprawdopodobniej wrócą nad całą Polskę.
Siarczyste mrozy na wschodzie.

Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Sylwia,Gosia » 2017-02-04, 23:18

Staszku ,a jak zapowiada się Wrocław 10.02 do 24.02 ,bo przylatuję do Wrocławia z cieplejszego kraju i nie wiem co mnie czeka ? :lol:

Oczywiście możesz potraktować moje pytanie z przymrużeniem oka ,jako retoryczne :hyhy: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.

Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Merghen » 2017-02-05, 08:26

Gosiu, wszystko zależy czy wyż rosyjski zagości na dłużej. Jednak jeśli dobrze pamiętam to te wyże lubią się zagnieździć i trzymać dłużej niż tydzień więc duże prawdopodobieństwo, że nie miną do połowy lutego. Na razie, z tego co obserwuję po wykresach meteorologicznych i po moim kocie to raczej wiosny pod koniec lutego nie będzie. Kota po lekkim zrzuceniu futra zaczęła się znów "futrować" więc raczej czeka nas dłuższy okres mrozów. Nie wiem tylko jak się linie frontów ułożą na mapie Polski ale radziłabym jednak przygotować się na chłody.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata

Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Sylwia,Gosia » 2017-02-05, 13:33

Dziękuję Małgosiu serdecznie ,a więc ciepłe butki i kurtka puchowa :lol: .
Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.

Staszek720
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Post autor: Staszek720 » 2017-02-07, 17:44

Sylwia,Gosia pisze:Staszku ,a jak zapowiada się Wrocław 10.02 do 24.02 ,bo przylatuję do Wrocławia z cieplejszego kraju i nie wiem co mnie czeka ? :lol:

Oczywiście możesz potraktować moje pytanie z przymrużeniem oka ,jako retoryczne :hyhy: .

Witaj :-) Czeka Cię zimno ;-) napewno nie aż takie jak na wschodzie Polski bo mróz znacznie łagodniejszy ale wiosny się nie spodziewaj. Mamy na Dolnym Śląsku najchłodniejszą zimę od 4 lat a sytuacja baryczna jest
taka że mamy do czynienia nadal z blokadą strefowej cyrkulacji tzn. umacnia nam się tym razem wyż z centrum nad Finlandią i tak jak mówi Merghen Wyże Rosyjskie, Skandynawskie lubią utrzymywać się na " dłużej"stabilizując mroźną pogodę.
I tym razem wiele wskazuje na to że tak się stanie. Obecny Wyż z nad Skandynawii w 2 dekadzie miesiąca zajmować będzie dominującą pozycję nad wschodnia i Centralną Europą. Ciśnienie w jego centrum 1045 a potem wraz z przesunięciem nad Białoruś może wzrosnąć nawet do ok. 1050 hPa także fronty niżów z nad Atlantyku w dalszym ciągu będą blokowane a nad Polską pozostanie mroźne powietrze, arktyczne. Jakieś próby " podgryzania"
tego Wyżu chyba będą, do Dolnego Śląska mogą docierać łagodniejsze masy polarno morskie i okolo 12-14. 02 dni możemy mieć z temperaturą plusową ale w ogólnie w 2 dekadzie lutego powinny dominować temperatury minusowe szczególnie noce mroźne. Tak, ubierz się ciepło :-)

Jeżeli lądujesz we Wrocławiu w dzień to temperatura może być w okolicy 0* lub lekko na minusie.
Pozdrawiam :-D

Staszek720
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Post autor: Staszek720 » 2017-02-23, 17:40

UWAGA : NAD ZACHODNIA, POŁUDNIOWĄ I CENTRALNĄ POLSKĄ NOC I RANO 24.02 Z SILNYM , PORYWISTYM WIATREM
W PORYWACH NAWET DO 90, 100 KM/H !!

24.02 wiele będzie działo się w pogodzie, rano , przed południem bardzo silne wiatry na południu, zachodzie i centrum.
Może wiać do ok. 100 km/h
W górach wichura do ok 120 km/ha nawet więcej.

Do tego opady deszczu w ciągu dnia w piątek od Pomorza przechodzące w deszcz ze śniegiem i sam śnieg.
Znaczne ochłodzenie ! Jutro może dość intensywnie padać deszcz a po południu/ wieczorem sypać śnieg.

Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Danka » 2017-02-23, 18:46

Nie dość, że część ogrodu zalało to może jeszcze drzewa lub krzewy powyrywa :kwasny:

Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Post autor: Petrus » 2017-02-24, 14:09

Na śląsku dość mocno wiało, szczególnie o 3-4 w nocy. Na szczęscie rośliny i drzewa u mnie całe.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |

Staszek720
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Post autor: Staszek720 » 2017-03-05, 14:54

Po najcieplejszym w tym roku weekendzie, zapowiadają się zmiany. Nocą od południa ma nadejść strefa opadów i tym razem takich " solidniejszych" opadów deszczu. W poniedzialek 6.03 parasole potrzebne będą w większej części Polski a szczególnie w województwach: Podlaskim, Mazowieckim, Lubelskim, Świetokrzyskim, Śląskim oraz na Mazurach. Może tam spaść za dobę najwięcej deszczu, ok. 20 mm. a nawet więcej.

Zrobi się chłodniej, Najniższa temperatura na Warmii, Mazurach ok. 5*
W tym miesiącu tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, sprawdzi się przyslowie: " W marcu jak w garncu" :(

Staszek720
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Post autor: Staszek720 » 2017-03-12, 19:31

Na stabilizację ciepłej, wiosennej pogody to jeszcze sobie " trochę" poczekamy Uśmiech
Cieplej się zrobi, ale bardziej na zachodzie i na południu. Od wtorku 14.03 województwa : Zachodniopomorskie,Lubuskie,Wielkopolskie i Dolnośląskie, mogą liczyć na wzrost temperatury do tzw. dwucyfrówki.:Uśmiech
Od wtorku maksymalne temperatury powyżej +10* na zachodzie od środy najprawdopodobniej +10* +13* na większym obszarze tj. województwa zachodnie oraz południowe. Do tego Sporo słońca ale nie wszędzie. Dwucyfrowe plusy nie obejmą jednak wszystkich regionów kraju.

JEŻELI NIC SIĘ NIE ZMIENI TO NAJCIEPLEJSZYM DNIEM TYGODNIA BĘDZIE MOŻNA UZNAĆ 17 MARCA PIĄTEK KIEDY TO W WIELU MIEJSCACH NA POŁUDNIU, POŁUDNIOWYM ZACHODZIE, ZACHODZIE, TERMOMETRY W CIENIU MOGĄ POKAZAĆ NAWET 15* A NAWET WIĘCEJ.
Ale żeby nie było zbyt miło, to po tym kolejne ochłodzenie . Mozliwe że następny wekeend będzie mokry Smutny ale w tej sprawie jeszcze się odezwę. Źyczę Wszystkim dobrego tygodnia. Uśmiech

Staszek720
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Post autor: Staszek720 » 2017-03-16, 17:59

Witam. Idą zmiany i to na weekend Smutny Dziś mam dobre wieści tylko dla Tych którzy " uwielbiają" pogodę: deszczową, zimną, silne wiatry, niskie temperatury szczególnie odczuwalne oraz śnieg Smutny

JUTRO PIĄTEK 17.03

Zmiana polegająca na tym że od województwa Zachodniopomorskiego w głab Polski wędrować ma chłodny front atmosferyczny
niosący opady deszczu i ochlodzenie. Przed nim przejdzie ciepły froncik dzięki któremu na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie zrobi się naprawdę ciepełko Uśmiech Jutro w tych województwach temperatura może przekroczyć nawet 15*C

W piątek najwcześniej parasole przydadzą się na Pomorzu ( już przed poludniem)
Po południu: opady deszczu w pasie: od Mazur, Warmii, częściowo Podlasia,przez Mazowsze,Łódzkie,Wielkopolskę, część Kujawsko-pomorskiego po Dolny Śląsk, Opolskie.
Wieczorem deszcz również na wschodzie i południu.

SOBOTA 18.03 - MOKRA, ZIMNA, WIETRZNA. WIATR NA POŁNOCY W PORYWACH NAWET DO 70-90 KM/H

Deszcz niemal wszędzie a na północy może padąc też deszcz ze śniegiem lub sam śnieg. Zrobi się zimno; maksymalnie 8* na zachodzie i południu i tylko 4* lub 5* na Mazurach, Suwalszczyźnie.

NIEDZIELA 19.03 CHŁODNO, WIETRZNIE A NA WSCHODZIE MOŻLIWY SŁABY ŚNIEG.

PO 20 MARCA SZANSA NA WIĘKSZE CIEPŁO. Uśmiech

Staszek720
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Post autor: Staszek720 » 2017-03-18, 22:30

Dziś na Dolnym Śląsku wystąpiły burze ! Wiatr wiał z prędkością w porywach 70-90 km/h
Ciśnienie spadło do 996 hPa i padał deszcz.

Wszystkich pasjonatów groźnych zjawisk atmosferycznych zachęcam do udziału w akcji " LICZENIA BURZ":) Można wziąć udział na 2 sposoby; 1. dołaczyć do nas: http://www.pspm.org.pl/forum/showthread.php?tid=454 i w wątku LICZENIA BURZ dopisać dane dotyczące zaobserwowanej w danym dniu burzy w naszej miejscowości; Miejscowość- liczba burz- siła- rodzaj- grad ( pod " gradem" odpowiedź TAK lub NIE). 2. Burze można dodawać także bez rejestracji zgłaszajac dane o zaaobserwowanej burzy na moją PV lub na adres : redakcja@pspm.org.pl W podanym wyżej wątku zostanie stworzony tzw. Rankig miejscowości burzowych UWAGA: wszystkie Wasze zgłoszone burze z Waszych miejscowości będą dodawane do miesięcznych podsumowań i Każdy będzie widział na którym miejscu w rankingu , pod względem liczby i siły burz, znajdzie się " nasza" wieś lub miasto. Zapraszam więc Wszystkich chętnych do wspólnego liczenia burz w Polsce ! :) Naprawdę Warto ! Oto link : http://www.pspm.org.pl/forum/showthread.php?tid=454 :-)

Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Elzbieta M » 2017-03-18, 23:39

W Skawinie koło Krakowa - pierwsza wiosenna burza nie trwała długo, ale wyładowania były mocne , rozjaśniały całe niebo. Deszcz - to kłujące lodowe igiełki ( posłałam maila)

Staszek720
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Post autor: Staszek720 » 2017-03-24, 20:56

Przed nami pogoda wyżowa, sucha, na przeważającym obszarze kraju kilka dni suche, bez parasola.
SOBOTA 25.03 - Najlepsza na południu i zachodzie. Tam dominacja słońca a temperatura maks. ok. 12*C
Najgorsza sobota w części północno wschodniej. najwięcej chmur i wilgotno i zimno. Na Podlasiu i Mazurach jutro deszcz a temperatura 5* 6*
NIEDZIELA sucha z temp.od 5* 7* na wschodzie do ok. 13* na zachodzie. Wiele słońca.:)
PO NIEDZIELI : Wiele słońca i ciepło a nawet jeszcze cieplej :)
Dni: 28-29 marzec to najprawdopodobniej największa fala ciepełka od jesieni 2016 r. Możliwe żę komuś " stuknie" dwudziestka ! :-) :-)

Staszek720
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Post autor: Staszek720 » 2017-03-24, 20:57

Elzbieta M pisze:W Skawinie koło Krakowa - pierwsza wiosenna burza nie trwała długo, ale wyładowania były mocne , rozjaśniały całe niebo. Deszcz - to kłujące lodowe igiełki ( posłałam maila)

Bardzo dziękuję :-)

ODPOWIEDZ