Jak znaleźć prąd na działce !!!!!!!

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
marek28
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-18, 15:23

Jak znaleźć prąd na działce !!!!!!!

Post autor: marek28 »

Witam Wszystkich serdecznie.
Mam kłopot - pewnie jak niejeden/a z posiadaczy działek i ogrodów. Mam działkę na peryferiach wsi - do jakiegokolwiek prądu jest tak daleko, że można go sobie jak na razie wybić z głowy, a czasami jest potrzebny choćby do zaświecenia światła w domku "letniskowym" (w cudzysłowie bo to zwykły barak). Czy może znacie jakieś sposoby "znalezienia" go przy wykorzystaniu sił natury z dodatkami na przykład alternatora, prądnicy samochodowej i tym podobnych urządzeń (napięcie nie musi być 220 V). Temat - uważam jest godny uwagi bo tyle się o tym słyszy - tylko zawsze brak konkretów co z czym i jak, a z drugiej strony przy obecnych cenach energii to nawet jak ktoś ma ten prąd z elektrowni to warto czasami skorzystać i ze swojego źródła energii. Pozdrawiam wszystkich - marek
pozdrawiam wiosennie - marek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Słyszałem od teścia o takim systemie - wiatrak z prądnicą 12 lub 24V (dokładnie nie pamietam), akumulatory, przetwornica na 220-230V i jest prąd. Do tego można było podłączyć urządzenie, które działa czasowo np. lodówka. Wiatrak ładuje akumulatory a jak są pełne, włącza się hamulec i wiatrak się nie kręci co zapobiega uszkodzeniu akumulatorów. Sam wiatrak nie jest duży bo ma mniej niż metr średnicy. Jeśli akumulatory są 24V to można by do nich podłączyć światło niskonapięciowe na 24V i pewnie dłużej by pochodziły.
marek28
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-18, 15:23

Post autor: marek28 »

Super sprawa - piotrek_ns - żeby mieć tylko więcej dokładnych informacji technicznych odnośnie zastosowanych urządzeń i schematów połączeń.
Pozdrawiam - marek
pozdrawiam wiosennie - marek
Awatar użytkownika
Gartenzwerg
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-06, 10:32

Post autor: Gartenzwerg »

Jeżeli potrzebujesz prądu tylko żeby czasami zaświecić światło w altance, to moim zdanie prościej byłoby zrobić instalację na 12V i kupić dwa akumlatory na wymianę.
Drugie rozwiązanie- trochę droższe - kupić mały generator prądotwórczy.
U mnie zastosowałem oba te rozwiązania. Agregat prądotwórczy na działkę kupiłem - kiedyś - w Polsce w Kastoramie za 500zl.
Wieczorami świece z akumlatora a generator używam, gdy chcę np. postawić wode na kawę :-D albo coś przyciąć piłą elektryczną.
Wiatraczek, to raczej wyzwanie nie dla laika. Musi się wyłączać nie tylko w momecie gdy akumlator jest już całkowicie naładowany, ale też w czasie wichury :-/
No i oczywiście powinien się ustawiać samoczynnie - zawsze pod wiatr tzn. musi być obrotowy.
Pozdrawiam Michal
ODPOWIEDZ