Jak zagospodarować dno oczka

Jak założyć i pielęgnować oczko. Sprzęt do oczek, fontanny, kaskady, strumyki itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waldek54
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-08, 11:35

Jak zagospodarować dno oczka

Post autor: Waldek54 »

Witam wszystkich!!! Jestem nowy na forum ale jak to w branży ogrodniczej nie ma zbytnio czasu. W końcu trzeba było dołączyć do grona forumowiczów by poradzić się w kilku sprawach. A więc tak... Od dwóch lat mam oczko w ogrodzie i powoli nabieram praktyki z czym się to je. Zauważyłem, że jest w nim bardzo pusto a i rybki chowają się między zwojami folii. Wychodzą tylko wieczorem lub bardzo rano. Chciałbym to zmienić zagospodarować w jakiś sposób dno oczka ukryć pompę od kaskady. Może wy macie jakieś dobre pomysły lub patenty.
A oto samo oczko:
Obrazek
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Bardzo podoba mi się Twoje oczko a zwłaszcza wszystko to co jest wokół :hyhy: No i ta wspaniała trawka :shock: Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będą rośliny specjalne do oczek wodnych - rybki będą miały radochę no i troszkę chłodniej. Bo tak myślę, że oczko znajduje się na stanowisku słonecznym. Trzeba więc odpowiednio dobrać rośliny. Oczywiście nie za dużo - po pierwsze rybki chcesz widzieć a po drugie i tak z czasem się trochę rozrosną. No i zakryją sprzęt (pompę). Nie jestem jednak znawczynią typowo wodnych roślinek (nie mam doświadczenia w tym temacie). Wiem jednak, że rośliny w oczkach są konieczne. Że wpływają korzystnie na wygląd to tłumaczyć nie muszę ale także na pływające zwierzątka i natlenienie wody.
Polecam linki:
http://poradnikogrodniczy.pl/rosliny_wodne.php
http://oczkowodne.net/flora.php
oraz skorzystanie z wyszukiwarki forum
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

W naszym dziale "Oczko wodne" mamy sporo informacji jak zagospodarować oczko, jakie rośliny posadzić i jak to zrobić.
ODPOWIEDZ