Jak wstawić podpis z linkiem?

Regulamin forum i rozwiązania problemów w korzystaniu z forum, a także Wasze opinie na temat działania forum.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: rafaloku »

Ostatnio sporo osób pyta się jak wstawić podpis z linkiem do np. wątku o swoim ogrodzie.

UWAGA!!! W podpisach można wstawiać linki tylko do wątków na naszym forum. Linki do innych stron są zabronione!


Aby edytować podpis wchodzimy w:
Moje konto (1) -> Profil (2) -> Podpis (3)
Poszczególne kroki 1, 2, 3 prezentuje załączony na dole obrazek.

Jeżeli chcemy wstawić link do wątku o swoim ogrodzie, to najpierw naciskamy przycisk URL (4). Znaczniki pojawią się w treści podpisu:

Kod: Zaznacz cały

[url][/url]
Następnie pomiędzy znaczniki wpisujemy treść, jaka ma być podlinkowana. Np. tytuł wątku o naszym ogrodzie. Przykład zrobię na wątku ogrodowym Piotrka_ns, który jest obecnie prowadzi wątek ogrodowy "Moja radość, moja działeczka - część 2".

Kod: Zaznacz cały

[url] Tu wpisujemy tytuł naszego wątku [/url]

np.

[url] Moja radość, moja działeczka - część 2 [/url]
Teraz trzeba jeszcze wstawić adres internetowy swojego wątku ogrodowego. Najlepiej skopiować go z paska adresu przeglądarki. Przykładowy adres do wątku Piotrka wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

http://forum.poradnikogrodniczy.pl/moja-radosc-moja-dzialeczka-cz-ii-t3018.html
Aby wstawić ten adres do linku w podpisie musimy w pierwszym znaczniku URL dopisać znak równości, a następnie wkleić adres.

Kod: Zaznacz cały

[url to będziemy modyfikować ] Moja radość, moja działeczka - część 2 [/url]

wstawiamy znak =

[url= ] Moja radość, moja działeczka - część 2 [/url]

a teraz doklejamy adres wątku o ogrodzie

[url=http://forum.poradnikogrodniczy.pl/moja-radosc-moja-dzialeczka-cz-ii-t3018.html]Moja radość, moja działeczka - część 2[/url]

Efekt wstawienia tego kodu w podpisie będzie taki:

Moja radość, moja działeczka - część 2

To wszystko. Po napisaniu podpisu nie zapomnijcie wcisnąć "Wyślij" aby pojawił się on na forum.
Załączniki
instrukcja-podpis.jpg
Rafał
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: halszka31 »

Gdzieś popełniam błąd, bo link do mojej stronki nie wychodzi.Mam wrażenie, że nieumiejętnie stosuję wskazówkę "zaznacz kod". :zalamany:
Proszę o pomoc.Dziękuję
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
użytkownik usunięty

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: użytkownik usunięty »

Kod: Zaznacz cały

[url=http://forum.poradnikogrodniczy.pl/halszka-i-jej-nowy-ogrod-t6921.html]Halszka i jej nowy ogród[/url]
Halszko skopiuj ten kod do podpisu.
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: halszka31 »

Gosiu
Serdeczne dzięki za pomoc.Korzystam po raz pierwszy z tej metody tworzenia linków, jak widać na naukę nigdy za późno..
Dzięki Tobie będę miała spokojną noc :) :)
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: mmmm5 »

Chciałam wstawic podpis z linkiem ale niestety nie moge wykonac pkt 4 nie pokazuje sie pasek z URL.Czytałam gdzies na forum ,ze czasowo wstrzymane jest tworzenie linków , moze źle zrozumiałam ?
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze:Chciałam wstawic podpis z linkiem ale niestety nie moge wykonac pkt 4 nie pokazuje sie pasek z URL.Czytałam gdzies na forum ,ze czasowo wstrzymane jest tworzenie linków , moze źle zrozumiałam ?
Marysiu, w temacie USUWANIE KONT Rafał napisał:
rafaloku pisze:Rozważam tutaj załatwienie tej kwestii od strony technicznej - usunięcie możliwości wstawiania linków w profilach, a także możliwość wstawiania w podpisach jedynie linków wewnętrznych z naszego forum (np. do swoich wątków ogrodowych), wszystkie linki zewnętrzne w podpisach będą automatycznie usuwane przez oprogramowanie forum. Będę jeszcze tylko rozmawiał z programistą jak to zrobić żeby aktywni forowicze, tacy jak Ty Tadziu, mogli jednak mieć linki np. do swoich blogów czy galerii zdjęć na picassa. Może uda się to rozwiązać poprzez przypisanie wybranych osób do jakiejś grupy (tak jak mamy Klub Miłośników Róż).

Linki tak jak do tej pory będzie można wstawiać w treści postów, bo i tak każdy post jest przeze mnie czytany, więc tu mam kontrolę nad treścią i zawartością linków. Problem jest jedynie w profilach i podpisach użytkowników. Bo spamerzy tak to robią, że zakładają konto na forum, piszą kilka postów i nie robią nic złego. Dopiero po np. kilku miesiącach odwiedzają znów forum i wstawiają sobie linki w profile i podpisy, co ciężko jest mi wyłapać. Widać to w starych, dawno nie odwiedzanych wątkach i rozmowach na forum - jest sporo osób z linkami w podpisach. Mam na myśli oczywiście jakieś komercyjne linki zewnętrzne.To nieraz znajduję jak czytam stare tematy nawet sprzed 2-3 lat.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: mmmm5 »

A ja chciałam założyć swój wątek ogrodowy aby nie plątać się ze zdjęciami po cudzych i nie zakłocać ich pokazów !!!
Korci mnie aby wypróbowywać możliwości Picasy ;a wogóle jak się odmienia ta nazwa programu tak jak Picaso czy inaczej ?
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: Danka »

Ja mówię tak jak piszą Picasa ;-)
Możesz założyć swój wątek ogrodowy i w nim zamieszczać linki ale w podpisie Rafał zablokował, bo spamerzy umieszczali tam linki do komercyjnych stron :kwasny:
Najlepiej gdybyś umieszczała zdjęcia zamiast linków. Wtedy klikasz w Img i między nimi umieszczasz link do zdjęcia czyli [img]kopiujadresURLgrafiki[/img]
Mam nadzieję, że dobrze podpowiedziałam ;-)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: rafaloku »

Marysiu, rzeczywiście chwilowo wstawianie linków w podpisie jest wyłączone (lub zablokowane - jak kto woli to nazywać). Jeżeli chcesz wstawić link do podpisu możesz przesłać mi treść na PW i wstawię do Twojego profilu taki podpis.
Rafał
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: tadek »

Rafale, czy w związku ze zmianami zasad wstawiania linków, nie było by dobrze usunąć ten temat? :niepewny:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: mmmm5 »

No nie ,proszę nie usuwać ! Może sytuacja sie zmieni i wtedy jak znalazł :oczami:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: rafaloku »

Nie usuwam Tadziu, bo mam nadzieję funkcja niebawem będzie przywrócona. Natomiast na początku instrukcji jest na czerwono informacja, że tymczasowo linków w podpisach nie można wstawiać.
Rafał
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: tadek »

Rafale, :padam: to jest świetna informacja!
A nowego wpisu na początku wątku nie zauważyłem :wstyd:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: rafaloku »

tadek pisze:A nowego wpisu na początku wątku nie zauważyłem :wstyd:
A no, bo ja go uzupełniłem po Twojej uwadze, słusznej zresztą. Dzięki ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

Re: Jak wstawić podpis z linkiem?

Post autor: Waldiwlodawa »

Rafał, mam prośbę...
Czy możesz mi podkreślić na wizytówce mój link z nazwą ogrodu, tak jak to mają wszyscy...?
Dziękuję
za pomoc
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
ODPOWIEDZ