Jak w kalejdoskopie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Do Kapiasa w Goczałkowicach - obowiązkowo😀
Mnie akurat, Piotrze, nie musisz namawiać. Bywam/bywałam tam dość często. Większość mojego ogrodu z tej szkółki pochodzi. Teraz mam wielką ochotę obejrzeć jesień w ogrodach do zwiedzania, ale niestety, mam problem ze samochodem. Za to mój mąż, jak tylko pogoda pozwoli, jeździ tam rowerem niemal codziennie „podpisać listę obecności”😂
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Petrus »

Oooo to fajnie że tam stale bywasz. Ja byłem tydzień temu i było super-pogoda dopisała a jak zrobiłem sobie dzień odpoczynku. W centrum już same ostatki i jesień...
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1410
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: ANDU »

Alexa pisze: 2021-10-07, 20:54 Do Kapiasa w Goczałkowicach - obowiązkowo😀
Mnie akurat, Piotrze, nie musisz namawiać. Bywam/bywałam tam dość często. Większość mojego ogrodu z tej szkółki pochodzi. Teraz mam wielką ochotę obejrzeć jesień w ogrodach do zwiedzania, ale niestety, mam problem ze samochodem. Za to mój mąż, jak tylko pogoda pozwoli, jeździ tam rowerem niemal codziennie „podpisać listę obecności”😂
Też tam bywam ,sporo mam roślin od niego, pięknie jest tam wszystko zrobione.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Musimy kiedyś umówić się na wspólne zakupy i zwiedzanie ogrodów😉
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Petrus »

Właśnie :hyhy:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Alexa pisze: 2021-10-08, 22:42 Musimy kiedyś umówić się na wspólne zakupy i zwiedzanie ogrodów😉
Miała oczywiście na uwadze grupę zainteresowanych forumowiczów😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Alexa pisze: 2021-09-29, 10:14 Fajnie Krysiu, że macie obydwoje z mężem zacięcie do pieszych wędrówek😀, no i przede wszystkim kondycję. Dla mnie nie są straszne piesze wędrówki na mniej więcej wyrównanym terenie. Najtrudniej podczas wspinaczki. Wydaje się, że to było tak niedawno jak zaliczaliśmy w Tatrach niemal wszystkie szlaki, bez względu na ich trudność.
Sudety, to inny charakter masywu górskiego, ale niezwykle uroczy. Nie dziwię się, że go sobie upodobaliście😀
Jeśli chodzi o czeską stronę, to zaliczyłam Wąwóz Homole - przepiękny.
Ze szczytu Śnieżki, przy tak wyjątkowo pięknej pogodzie, widać było wszystkie szlaki prowadzące na szczyt zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej. Dom Śląski na płaskowyżu zwanym Równia pod Śnieżką, widoczny był jak na dłoni.

Piszesz o rododendronach wokół świątyni Wang. Wyobrażam somie jak musi tam być pięknie w maju. A teraz, ja ze „zboczeniem” ogrodnika amatora, wyszukiwałam śladów żerowania opuchlaków!😀 I znalazłam!
Serdeczności zostawiam i zdjęcie na Dom Śląski
Ten mój wpis muszę sprostować, bo popełniłam gafę i nie daje mi to spokoju.
Przepiękny - to prawda. Ale nie po czeskiej stronie, tylko u nas w Małych Pieninach 🤥🤫
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6073
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Krysia »

Ja się piszę na to spotkanie w Ogrodach Kapias, bo nigdy nie byłam. Wiosną, jeśli przeżyjemy kolejne fale zachorowań. Na razie to przechorowałam grypę. Niefajną.
Co do Wąwozu Homole, to schodzone mamy w jego okolicach wszystko, także bez szlaku, bo gospodarz w pensjonacie w Szczawnicy był kiedyś za młodu przewodnikiem górskim. Fajnie się z nim rozmawia. I on kiedyś do mnie mówi : pani to młodo jest. Gdy mu powiedziałam ile mam lat, to sprostowanie zrobił. I powiedział, że młodo nie jestem, ale się dobrze trzymom :lol: . I tak się mamy trzymać Alexo :lol: . Serdecznie Cię pozdrawiam :-D .
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Krysiu, coś mi widać pamięć szwankuje, co ponoć u ludzi w moim wieku zdarza się. I wiek mnie usprawiedliwia😀 Góral by mi wybaczył 😉

Dziś zaplanowałam pracę w ogrodzie, a tu pogoda zepsuła moje plany. Mąż pierwszy raz w tym roku zapalił w kominku, więc wygrzewam się i jesienne barwy ogrodu oglądam przez okno w salonie.
Trochę mnie przeraża zbliżający się czas. Perspektywa nieciekawa. Będę musiała zabrać się za prace domowe odkładane na ten czas właśnie. Ale najgorsze to uwięzienie w domu i tylko sporadyczne wypady.
Serdecznie pozdrawiam😀
Załączniki
349EC42D-FD58-456F-8957-2C51C7BB58EE.jpeg
29721C99-9956-4281-A2D0-BF5022878F3B.jpeg
5F605588-B411-40CB-8013-95A77637A51E.jpeg
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6073
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Krysia »

Widoki przez okienko masz bajkowe. Teraz przyszedł czas na odpoczynek. Tak to jest urządzone w przyrodzie , niedźwiedzie też niebawem pójdą spać :lol: . No to dobra książeczka, gorąca herbatka i przeczekać do wiosny musimy. Serdecznie pozdrawiam Cię Alexo :-D .
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Dziękuję Krysiu😀
Jeszcze nie czas na odpoczynek, póki nie przygotuję sobie rabaty na róże i nie poprzesadzam wszystkiego, co muszę.
No a grabienie liści? Jak ich nie zgrabię to wiatr zwieje mi pod próg😀
Myślę, że do końca tego miesiąca spokojnie uporządkuję wszystko. Wtedy już będę czekać do wiosny.
Ty też odpoczywaj, planuj marszrutę na przyszły sezon i nabieraj sił (jakoś dziwnie z roku na rok ich ubywa😉 przynajmniej ja to odczuwam)
Pozdrawiam jesiennie i serdecznie😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: malina »

Krysia pisze: 2021-10-13, 18:59 Ja się piszę na to spotkanie w Ogrodach Kapias, bo nigdy nie byłam. Wiosną, jeśli przeżyjemy kolejne fale zachorowań.
Ja też , ja też :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Oooo, fajnie😀 Może do wiosny będzie nas więcej?
Byle tylko wiosna nie chciała powtórzyć scenariusza tegorocznego, gdy u nas było zimno i deszczowo.
Wczoraj i dziś było tak pięknie, że praca w ogrodzie była przyjemnością
Serdecznie pozdrawiam wszystkich 😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Elzbieta M »

Alexa pisze: 2021-10-20, 20:27 Oooo, fajnie😀 Może do wiosny będzie nas więcej?
😀
Wiecie co, że to fajny pomysł? Zapakujemy Krysię i jej M ( Mirka) do naszego samochodu i pojedziemy we czwórkę. Zrobimy zlot w Ogrodach Kapias
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Cieszę się, że coraz większa ilość osób akceptuje pomysł spotkania😀
Myślę, że warto poprosić Piotra, by w dziale sprawy organizacyjne wprowadził temat wiosennego spotkania w Ogrodach Kapias. Może będzie szerszy zasięg tej informacji, bo póki co, wiedzą tylko te osoby, które zaglądają do mojego wątku. Co myślicie?
Pozdrawiam jesiennie😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
ODPOWIEDZ