jak uprawiać rośliny na czarnej agrowłókninie?

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 88
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

jak uprawiać rośliny na czarnej agrowłókninie?

Post autor: maniaW »

Zamierzam posadzić rozsadę sałaty, ogórki, koper itd. Przygotowałam grządki, dobrze podlałam. We włókninie wycięłam otwory, w które włożę sadzonki i co dalej? Czy włókninę czymś przykryć? Jak/czy podlewać?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: jak uprawiać rośliny na czarnej agrowłókninie?

Post autor: Elzbieta M »

U mnie truskawki rosną w agrowłókninie. Nie mam na niej żadnej ściółki, a woda bez problemu przenika przez tkaninę. Bo oczywiście podlewać trzeba, jeśli jest sucho
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: jak uprawiać rośliny na czarnej agrowłókninie?

Post autor: Alexa »

Wydaje się mi, że można wyściółkować przesuszoną skoszoną trawą, aby zmniejszyć nagrzewanie podłoża. Na okolicznej plantacji truskawek ściółkują słomą.
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: jak uprawiać rośliny na czarnej agrowłókninie?

Post autor: Petrus »

Można zostawić agrowłókninę bez niczego. W upały trzeba warzywa podlewać. Możesz wysypać korę, zrębki. Skoszoną suchą trawę bym odpuścił bo po deszczach i tak będzie gniła i śmierdziała. Dodatkowo choroby grzybowe z gnijącej trawy mogą infekować warzywa. ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: jak uprawiać rośliny na czarnej agrowłókninie?

Post autor: Alexa »

Petrus pisze: 2022-05-23, 22:01 Można zostawić agrowłókninę bez niczego. W upały trzeba warzywa podlewać. Możesz wysypać korę, zrębki. Skoszoną suchą trawę bym odpuścił bo po deszczach i tak będzie gniła i śmierdziała. Dodatkowo choroby grzybowe z gnijącej trawy mogą infekować warzywa. ;-)
Czytałam o zastosowaniu siana na grządkach w internecie - stąd wniosek, że nie można powielać wiadomości niesprawdzonych. Dobrze Piotrze, że czuwasz i na bieżąco korygujesz. 😀
Pozdrawiam😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
ODPOWIEDZ