Jak tanio nawozić trawnik

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Bonifacy
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-05, 21:59

Jak tanio nawozić trawnik

Post autor: Bonifacy »

Witam wszystkich użytkowników. Mam nowo założony trawnik 2000m (wiosna 2011) i chciałbym się Was poradzić jak nawozić go tanio. Zastanawiałem się nad saletrą amonową w pierwszym etapie, a następnie w maju polifoska.

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Re: Jak tanio nawozić trawnik

Post autor: waldek727 »

Witam.
Chciałbym się upewnić jeszcze raz.

Czy Twój trawnik w ogrodzie ma 2000m kwadratowych?
Sorrki Bonifacy, ale jak chcesz swój trawnik nawozić tanimi nawozami to Twój trawnik nigdy nie będzie nosił znamion trawnika reprezentacyjnego ani nawet rekreacyjnego. Saletra amonowa i polifoska to dobre nawozy do zasilania pastwisk a nie trawników w ogrodzie.

Po drugie to ja już pisałem w temacie o trawnikach, że pierwsze nawożenie trawnika na początku wegetacji nie może być robione nawozem o tak dużej zawartości azotu jaki posiada saletra amonowa.
Trawa po zimie potrzebuje najpierw zregenerować swój system korzeniowy i nabrać właściwego koloru. Odpowiedni nawóz powinien zawierać zwiększone dawki potasu, magnezu, fosforu, żelaza i pozostałych mikroelementów, a minimalną ilość azotu.
Jeżeli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i nie odczuć tego za bardzo finansowo to polecam Ci nawozy organiczne.

Pozdrawiam. Waldek.
,,Ogród, który żyje w zgodzie z naturą żyje pełnią życia"
Bonifacy
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-05, 21:59

Re: Jak tanio nawozić trawnik

Post autor: Bonifacy »

Co masz na myśli mówiąc nawóz organiczny (odchody gołębi, kur czy obornik/gnojowica). Czy mógłbyś mi coś polecić stosunkowo taniego nieorganicznego ?

Pozdrawiam
Bonifacy
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Re: Jak tanio nawozić trawnik

Post autor: waldek727 »

Bonifacy.

Nie wiem dlaczego uparłeś się aby niszczyć swój trawnik i skażać glebę nawozami mineralnymi.
Na rynku są już gotowe nawozy organiczne które można stosować do trawników.
To co teraz może wydawać Ci się drogie to za parę lat okaże się, że było tanie.
Nie wymienię w tym temacie ani jednej nazwy nawozu mineralnego, ponieważ byłoby to sprzeczne z tym co piszę i staram się promować w innych wątkach na naszym forum.
Idąc na kompromis mogę Ci jedynie polecić Florovit-eko do trawników.

Pozdrawiam.Waldek.
,,Ogród, który żyje w zgodzie z naturą żyje pełnią życia"
ODPOWIEDZ