Jak stosować oprysk na pomidorach?

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
ewa12
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 16
Rejestracja: 2013-03-04, 23:46

Jak stosować oprysk na pomidorach?

Post autor: ewa12 »

Witam,mam pomidory w gruncie niestety dopadła je zaraza ziemniaczana, kupiłam więc Ridomil Gold, ale doczytałam,że trzeba zrobić oprysk przemiennie z innym środkiem,więc doradziła mi pani w sklepie Curzate.

I teraz moje pytanie jak ja mam opryskać żeby nie zaszkodzić sobie i pomidorom,bo to oczywiście miała być uprawa ekologiczna ?
Dziś wieczorem zrobiłam oprysk Ridomilem, na ulotce napisane jest żeby zabieg powtórzyć za 7 dni to kiedy mam zrobić oprysk Curzate za te 7 dni czy np w między czasie za 3 dni i po 7 dniach znów Ridomilem?

Ile takich oprysków zrobić raz wystarczy tym i tym czy powtórzyć z 2 x czy to z obserwacji widać,że pomidorom nic nie jest?
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Jak stosować oprysk na pomidorach?

Post autor: rafaloku »

Stary post bez odpowiedzi, a może komuś się przyda. Jeśli uprawa ma być ekologiczna to na przyszłość od wiosny zapobiegawczo proszę stosować oprysk wywarem ze skrzypu, a także oprysk i podlewanie gnojówką z pokrzyw. Co do oprysków środkami chemicznymi, wszystkie informacje są na stronie naszego poradnika: Zaraza ziemniaczana na pomidorach - objawy, zwalczanie, opryski
Rafał
flaber14
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 52
Rejestracja: 2008-07-16, 14:16

Re: Jak stosować oprysk na pomidorach?

Post autor: flaber14 »

popieram przedmówcę. My stosujemy tylko i wyłącznie oprysk jak i podlewanie z pokrzywy. Zbiera się taką pokrzywkę zalewamy wodą czekamy parę dni aż nabierze "zapachu" i tak jak pojawia się zaraza na liściach to pryskamy, a profilaktycznie co jakiś czas podlewa się krzaki roztworem pokrzywy z wodą.

Proponuję robić to w starym ubraniu i rękawiczkach bo jak poleci na dłonie to ciężko potem to domyć bo smrodek jest nieziemski;)

Więcej: 3 ekologiczne opryski na pomidory. Czym pryskać pomidory aby rosły smaczne i zdrowe?
ODPOWIEDZ