Jak przygotowac podłoże pod mikoryze

Zastosowanie, opinie, wyniki badań dot. stosowania szczepionek mikoryzowych.
ODPOWIEDZ
tom2
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-05, 11:35

Jak przygotowac podłoże pod mikoryze

Post autor: tom2 »

Dzień dobry
Pytanie do eksperta
Chciałbym się dowiedzić jak przygotować podłoże pod szczepionkę z mikoryzy i kiedy ja najlepiej podać tak aby szczepionka po dodaniu miała jak najlepsze warunki do rozwoju .Posiadam parę krzaków borówki amerykańskiej przez cały czas stosowałem nawozy zakwaszające glebę. Jak zneutralizować toksyny w glebie i sól po nawozach
Awatar użytkownika
MYKOFLOR
Ekspert
Posty: 90
Rejestracja: 2009-02-13, 18:32

Re: Jak przygotowac podłoże pod mikoryze

Post autor: MYKOFLOR »

Pod mikoryzę nie trzeba przygotowywać podłoża, ponieważ żyje ona na korzeniach rośliny. Jednak środowisko glebowe tutaj opisane wymaga pewnych kroków, aby borówki i mikoryza na nich mogły razem rosnąć. Jeżeli tych nawozów było zbyt dużo, to po pierwsze zaprzestać nawożenia; po okresie zimowo-wiosennym gleba powinna pozbyć się nadmiaru soli (siarczan amonu). Można zaszczepić grzybnią mikoryzową, ale już po rozwinięciu liści, czyli około połowy maja, i nie nawozić przynajmniej w tym roku. Później można ale z umiarem, czyli max. około 30-40g/m2 powierzchni, co w przypadku borówki oznacza 1 krzew 5 letni. Zalecenia te dotyczą również innych roślin, które zaszczepiono grzybami mikoryzowymi, zawsze przestrzegam: ostrożnie z nawozami i chemią, a wiem co mówię. Pozdrawiam!
SzałańskiWJW
Obrazek
ODPOWIEDZ