Jak oduczyć psa spania na łóżku

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
Gonoga09

Jak oduczyć psa spania na łóżku

Post autor: Gonoga09 »

Mój jamnik śpi ze mną w łóżku, jest narazie malutki ale nie chciałabym aby tak zostało. Jak oduczyć go wchodzenia na łóżko ??
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Oduczać póki malutki, dać mu swój kojec w jednym miejscu i tam go kłaść. Malutkiego łatwiej jest oduczyć niż dużego psa. Działać póki czas. ;)
dawid
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-10, 10:36

Re: Jak oduczyć psa spania na łóżku

Post autor: dawid »

Gonoga09 pisze:Mój jamnik śpi ze mną w łóżku, jest narazie malutki ale nie chciałabym aby tak zostało. Jak oduczyć go wchodzenia na łóżko ??
Już jest zrobiony pierwszy błąd, bo niedpowiedzialni ludzie traktują zwierzęta z większym szacunkiem niż np. dzieci a żywe zabawki to wykorzystują.
Następnym Twoim krokiem to zapewnienie miejsca przy stole. :lol:
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

To nie takie proste ... :lol: :lol: ...przez całe życie psa , trzeba pilnować , niestety
Pies , tam jest , gdzie człowiek , u psa , jest bez znaczenia , czy to łóżko , czy podłoga , zapach ....to są oczy psa
Najlepiej zamykać drzwi do sypialni , jego kojec , oczywiście , w jednym miejscu , ale nie sypialni...i tak , pies będzie leżał...gdzie mu akurat pasuje , a teraz , jak są upały ..najlepiej to widać :lol:
Pozdrawiam!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Miałam jamniczkę, to wspaniałe pieski i charakterne. Warto zadbać by nie załapały "fazy". Im wcześniej oduczysz spania w łóżku tym lepiej. Łatwo przyzwyczajają się do rozpusty. ;-)

Są w internecie strony miłośników psów, po wpisaniu w wyszukiwarkę problemu znajdziesz mnóstwo rad na ten temat. Bardzo często sprawdzone sposoby. Powodzenia i konsekwencji (przy jamnikach przydatne to bardzo!).
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Rada jest prosta - nigdy nie pozwalać wchodzić na łóżka, fotele, kanapy - moja sunia jak była mała próbowała ciągle. Teraz , jak chciałam jej zrobić zdjęcie na łóżku, to nie dało rady. Po prostu tam nie wchodzi. Chociaż, kiedy była małym, puszystym kłębuszkiem to trudno mi było nie brać jej na fotel czy kanapę , obok siebie. To samo jest z jedzeniem - nigdy nie dajemy psu nic przy stole, potem będzie zebrał jak przyjdą goście i przy wszystkich posiłkach, a szczególnie w ogrodzie przy grillu. Wtedy na niego krzyczymy, a to nie jego wina.
Znajomi i rodzina przez jakiś czas dziwnie na mnie patrzyli, bo byłam stanowcza jeśli chodzi o dokarmianie mojej pupilki ( pomijam to, że szczeniaki nie powinny jeść "ludzkiego" jedzenia , nie dajemy wędlin, zup, ziemniaków - można dawać mięso bez przypraw, ryż , kaszę - ale bez soli). Ucz swojego pupilka dobrych zachować , im później tym trudniej. Ale psy to kochane przytulanki. Pokaż zdjęcia!
Załączniki
to moja Amfunia z zabaweczką...
to moja Amfunia z zabaweczką...
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

Moja ma prawo wstępu na fotele , kanapy , ale narzuty są na nich :mrgreen: pozwalałam jej , pomimo , że ma swoje legowisko , jest tak maleńka , że serduszko kraje się , jak się trzęsie , z zimna
Natomiast łóżka , to wie , że nie wolno wchodzić na pościel , tak wyuczyłam ją , w swoim legowisku , ma pościel , zauważyłam , że jak dłuższy czas , nie zmieniam jej na świeżą...niechętnie wchodzi do legowiska ,...taka czyścioszka z niej :lol:
Załączniki
P1060372.JPG
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Z takim maluchem można sobie na to pozwolić, moja Amfunia jest za duża, żeby siadywać na fotelach :mrgreen:
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Calpurnia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2012-07-21, 20:26

Re: Jak oduczyć psa spania na łóżku

Post autor: Calpurnia »

Trudniej jest oduczyć psa spania w łóżku, gdy poprzedni właściciel mu na to pozwalał. Moja sunia była wzięta z przytuliska i od razu po przyjściu zaczęła pakować się na łóżko. Przez pierwsze miesiące było bardzo ciężko, bo nie rozumiała, czemu nie może spać z domownikami. Najważniejsze to nie krzyczeć na psa i nie bić go, on i tak nie skojarzy czemu ktoś go krzywdzi, zapamięta jedynie samą krzywdę. Ja po prostu mówiłam takim "poważnym" tonem: Sunia, złaź z łóżka. Teraz sunia wie już, ze jej nie wolno i faktycznie przy nas nie wchodzi na łóżko.
Niestety, wciąż ma nawyk spania na pościeli gdy nas nie ma. Korzysta z okazji i wdrapuje się na łóżko. Wiele psów nawet gdy wie, ze nie wolno im wchodzić na łóżko, robi to po kryjomu i zakrada się, gdy właściciel wyjdzie. Trudno je przyłapać, bo słyszą najmniejszy szelest i uciekają. My się zorientowaliśmy po rudej sierści na kołdrze :D. No i w końcu zaczaiłam się na psicę jak szpieg. :) Jedyną metodą jest położenie czegoś na łóżku: odpowiednio do rozmiaru psa ;), czegoś co mu po prostu nie pozwoli tam spać. My kładziemy suszarkę do bielizny, ale może być coś innego, np. wieszaki, deska do prasowania... Pies po prostu fizycznie nie będzie miał możliwości spania na łóżku czy fotelu, a przy okazji uniknie się awantur z czworonogiem.
Warto zauważyć gdzie zwierzak lubi sypiać. Niektóre psy nie są zadowolone z przygotowanych posłań, bo mają za miękko, za twardo albo np. wolą zasłonięte miejsca, żeby mieć "schowanko" (można posłanie schować pod stół, wtedy będzie "daszek"). Można też położyć im obok ich ulubione przedmioty, np. piłeczkę. Jeśli spodoba mu się posłanie, to mniejsza szansa, że będzie się pchać na łóżko.
Ostatnio zmieniony 2012-07-22, 14:51 przez JaDorka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa pisowni (polskie znaki).
Żołtodziób.
ODPOWIEDZ