Jak obciąć difenbachię?

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
warsowian
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-08, 13:46

Jak obciąć difenbachię?

Post autor: warsowian »

Witam jak mogę obciąć taką difenbachie. Wyrosła trochę za wysoka. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
difenbachia-skracanie.jpg
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: jak obciąć difenbachię

Post autor: dziwaczek »

Odcięłabym pień ok 10 - 15 cm nad ziemią. Pozostałą łodygę pocięła na kawałki (ok 20 cm) i połowę wraz z czubkiem do odstałej wody, a połowę do wilgotnego, przepuszczalnego podłoża w ciepłe miejsce.
Difenbachia ma trujący sok, więc wszystkie czynności należy przeprowadzać w rękawiczkach i potem dokładnie umyć ręce.
Pozdrawiam
elka
warsowian
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-08, 13:46

Re: jak obciąć difenbachię

Post autor: warsowian »

Witam i dzięki za odpowiedz ,ale co mam zrobić z tymi kawałkami 20 cm. ?
Połowę wraz z czubkiem do odstałej wody, a połowę do wilgotnego, przepuszczalnego podłoża w ciepłe miejsce - nie do końca rozumiem te połowy ;)
Rozumiem ,że jak góra puści mi korzenie to zasadzić do tej samej doniczki z tym kawałkiem 10- 15cm.??
Z góry mówię ,że słabo się znam na kwiatach i dlatego wole zadać 100 pytań.
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: jak obciąć difenbachię

Post autor: dziwaczek »

Kto pyta, nie błądzi :lol:
Ja zawsze chętnie doradzę, jeżeli na czymś się trochę znam.
Możesz wszystkie kawałki wsadzić do wody. Napisałam o podzieleniu na dwie części, bo łodyga długa, a niektórzy sugerują ukorzenianie w podłożu. Sama robiłam to zawsze w wodzie. Wodę co kilka dni trzeba zmienić. jak wyrosną korzonki dł ok. 2 cm, posadź do ziemi. Możesz dosadzić do pieńka, będzie gęściej (z pieńka powinny wybić ze dwa nowe pędy), możesz wsadzić oddzielnie.
Pozdrawiam
elka
ODPOWIEDZ