Jak nawozić?

Jak stosować nawozy i inne preparaty poprawiające wzrost roślin?
megla
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2019-09-24, 09:04

Jak nawozić?

Post autor: megla »

Witam!

Jestem poczatkującym ogrodnikiem. Mam ogród założony w lipcu, rabaty wyłożone są agrowłokniną, podsypane korą i podlewane przez linie kroplujące. Jestem na etapie nawożenia roślin nawozami jesiennymi, bezazotowymi. Staram się pod każda rosliną odsłonić korę i podsypać nawóz pod agrowłokninę. W związku z tym, że roślin mam całe mnóstwo: tuje, laurowiśnie, berberysy, tawuły, jałowce, kosodrzewiny, rododendrony i różne inne krzewy i byliny zajmuje mi to mnóstwo czasu....
Zastanawiam się czy postępuję właściwie? Czy za każdym razem nawóz powinnam podsypywać pod agrowłókninę czy wystarczy posypać korę z wierzchu? Próbowałam znaleźć odpowiedź w internecie ale zdania są podzielone. Bardzo prosze o podpowiedź!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Jak nawozić?

Post autor: Petrus »

Ogólnie robisz dobrze, zawsze powinno się nawóz zmieszać z ziemią lub korą aby był wilgotny i zaczął działać.
Ja na większych rabatach rozsypuje go na powierzchni i potem lekko mieszam z korą i potem podlewam obficie wszystko. Wtedy lekko spływa pod korę. Rośliny są ładne i reagują na nawożenie więc sposób działa. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
megla
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2019-09-24, 09:04

Re: Jak nawozić?

Post autor: megla »

Dziękuję za odpowiedź. Następnym razem też tak spróbuję :))
ODPOWIEDZ