Jak chronić krzew ze zdjęcia - jak przyciąć...

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
bogdanh
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2013-05-19, 13:28

Re: Jak chronić krzew ze zdjęcia - jak przyciąć...

Post autor: bogdanh »

Przez ostatnie 10 lat nie podlewałem krzewu. Rośnie tak jakby na skraju płaskiego trawnika, przy samym balkonie - na maleńkim półmetrowym stoku. Trawnik jest nieco wyżej niż fundament i okienka piwnicy. Sądzę, że woda przesącza się w trawnika do tego stoku. Tak czy inaczej jutro podleje paroma wiadrami i w kolejnych dniach.
Podpowiedzcie, czy zawodowy ogrodnik będąc na miejscu, jest w stanie ogarnąć przyczynę?
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Jak chronić krzew ze zdjęcia - jak przyciąć...

Post autor: malina »

To widać ewidentnie , że krzak Ci zwiędnął , 10 lat nie podlewany :orany: , był mniejszy , były mokre lata , teraz urósł , lato było upalne , w zimie nie było śniegu , nie ma wody w glebie ogólnie jest susza teraz . Podlewaj codziennie , bo ziemia jest sucha , jeden raz nie wystarczy , ziemia musi powoli wciągać wodę , teraz jak polejesz spłynie i nie dotrze do głębszych korzeni , codziennie pół wiadra i tak co najmniej przez 3-4 dni .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
bogdanh
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2013-05-19, 13:28

Re: Jak chronić krzew ze zdjęcia - jak przyciąć...

Post autor: bogdanh »

Tak zrobię - myślę o podlewaniu. Dziekuję za rady. Odezwę się za kilka dni i napiszę jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Jak chronić krzew ze zdjęcia - jak przyciąć...

Post autor: Petrus »

Halina dobrze radzi. Solidnie podlej systematycznie przez kilka dni. Zobaczysz czy liście się podniosą czy nie :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ