Ja mam ryby w oczku !

Wszystko co związane z hodowlą ryb w oczku wodnym
Wojtas1000
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-05-22, 11:10

Ja mam ryby w oczku !

Post autor: Wojtas1000 »

Chętnie swoją wiedzą z państwem się podzielę ! Ryby karmi się 2-3 razy dziennie !
Wojtas1000
monikam
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 153
Rejestracja: 2008-02-05, 18:49

Post autor: monikam »

ryby? jakie? karasie możesz karmic co pół godziny i będą jeśc, tyle, że wszystko zaraz wydalą, a częśc pokarmu na pewno opadnie na dno i będzie się rozkładac.
nie podoba mi się ta rada. też ma oczko, a w nim karasie. Do oczka wpuściłam 10 karasi jakieś 5 lat temu, teraz ryb jest pewnie 100, nie sposób policzyc. Nie są karmione regularnie, w ciągu dnia najwyżej jeden raz. Dzięki temu same szukają pokarmu, komary nie mają szans, a ryby są zdrowe, pięknie rosną i rozmnażają się na potęgę.
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Monikam - zgadzam się z tobą w 100%. Nie wiem czy temat postu został zrobiony dla żartu, czy po prosty Wojtas nie ma pojęcia o rybkach! W zadnym zbiorniku wodnym nie wolno przekarmiać ryb, gdyż powoduje to nie tylko ich rozleniwienie, ale przede wszystkim zbyt mocne zanieczyszczanie akwenu. Rybki w oczku wodnym mogą być karmione nawet raz na dwa,trzy dni i one świetnie dadzą sobie radę!
Moje karmię właśnie w ten sposób i pięknie rosną i się rozmnażają :-D
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Re: Ja mam ryby w oczku !

Post autor: tengel27 »

Wojtas1000 pisze:Chętnie swoją wiedzą z państwem się podzielę ! Ryby karmi się 2-3 razy dziennie !
Czy to już cała twoja wiedza? Jeśli tak to nie wiem czy masz się czym popisać.
Dziewczyny mają rację. Ja hoduję ryby i w oczku i w akwarium i najważniejsze to pamiętać, że trzeba zachować równowagę. Przekarmienie ryb nie jest niczym dla nich dobrym, a nie karmione nadmiernie w oczku świetnie dają sobie radę zjadając różne pływające robaczki.
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Podpisuję się pod Wami, co prawda mam rybki jedynie w akwarium, ale zdecydowanie nie wolno ryb przekarmiać.
Wojtas1000
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-05-22, 11:10

Post autor: Wojtas1000 »

Tylko , że rybki są małe więc częściej je karmię ! A na stronie dotyczącej ryb jest to napisane ! Mam 10 karasi , 1 jesiotra i 3 orfy !
Wojtas1000
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

No i chyba bardzo dobry system filtrujący, bo inaczej z oczka zrobi się.......małe bagienko. Ryby w oczku wodnym muszą nauczyć się same wykorzystywać pokarm naturalny znajdujący się w akwenie. W ten sposób częściowo oczyszczają zbiornik.
Amatorka...z sercem do roślin!!!
monikam
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 153
Rejestracja: 2008-02-05, 18:49

Post autor: monikam »

Wojtas dostał od nas po głowie, a chciał dobrze. Sprawdziłam w innych postach, chłopak ma 12 lat, ma prawo nie mieć doświadczenia, a wierzyć temu , co wyczytał. Takie mądre instrukcje można znaleźć również na opakowaniach z pokarmem dla ryb, wiadomo dlaczego.
Wojtas, nie bierz sobie do serca naszych wypowiedzi, a potraktuj je jak dobrą radę doświadczonych starszych koleżanek :-).
Nie przekarmiaj rybek, naprawdę wystarczy im raz dziennie nawet jeśli są małe. W oczku mają wiele innych przysmaków.
Wojtas1000
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-05-22, 11:10

Małe sprostowanie

Post autor: Wojtas1000 »

Dziękuje Moniko M za pomoc w wyjaśnianiu ! Masz rację chciałem dobrze ! Kiedy zobaczyłem , że w tym wątku o rybach nie ma zadnej dyskusji chciałem więc rozpocząć rozmowę jednak nie napisałem wszystkiego . Może już wiecie , że są ryby których wpuszczanie do oczka jest ryzykowne np. amury jedzą liście lilii !
Proszę o dodawanie tu innych pozyskanych przez was informacji
Wojtas1000
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Zgadza się a karpie niszczą brzegi
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Elu czemu niszczą? Ja mam "stawek" w nim karpie i nic nie mam zniszczone, chyba że masz na myśli oczko wodne. :->
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Karp ma to do siebie że uwielbia robić w brzegu który jest pod wodą jamki w których się chowa i po jakimś czasie brzeg się obsuwa do wody sama wyjmowałam karpie z takich jam u mojego znajomego
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

A to tego nie wiedziałam, ciagle człowiek sie uczy. :oops:
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Nie przejmuj się! ale najlepiej jak możesz wejść do wody i sprawdzić czy są już jamy.Dobry sposób to wyłożenie brzegów siatką plastikową.
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Wejść nie da rady bo ma ze 3 m głebokości musiałabym nurkować :mrgreen:
ODPOWIEDZ