Ja mam ryby w oczku !

Wszystko co związane z hodowlą ryb w oczku wodnym
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Re: Ja mam ryby w oczku !

Post autor: mariusz139 »

jowka pisze:bo gdzieś słyszałam ostatnio, że dopóki nie ma śniegu takie zabiegi są niepotrzebne.
W małych oczkach wodnych natlenianie zaczynamy niezwłocznie po pojawieniu się lodu. Przy dużych i bardzo dużych aż tak nie musimy się śpieszyć. Jeśli z braku czasu nie sprzątnęliśmy nadmiaru gnijącej biomasy na zimę, to wskazane jest zamontowanie natleniacza jak najszybciej, podobnie jak przy dużej obsadzie ryb.

W okresie letnim również niejednokrotnie zachodzi potrzeba natleniania oczka. Często opisujemy jak oczko bogato obsadzone roślinnością daje sobie radę z glonami, jak rośliny produkują tak potrzebny do życia w wodzie tlen. I w tym rozumowaniu nie ma nic błędnego, gdy pamiętamy o jednej ważnej regułce. Dotyczy ona głównie roślin podwodnych które tlen produkują w dzień a pobierają go w nocy. Dlatego też w oczkach wodnych o bogatej szacie roślin podwodnych należy uruchomić natleniacz na godziny nocne, aby zapobiec wystąpieniu zjawiska przyduchy letniej.
Załączniki
Skuteczność działania natleniacza przy - 8*C
Skuteczność działania natleniacza przy - 8*C
jowka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-12, 22:29

Re: Ja mam ryby w oczku !

Post autor: jowka »

Nie miałam pojęcia, że natleniacze najlepiej załączać na noc, u mnie funkcję takiego natleniacza pełni fontanna, która włączana była w ciągu dnia ze względu na swoje walory estetyczne. :)
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Re: Ja mam ryby w oczku !

Post autor: mariusz139 »

Nie miałam pojęcia, że natleniacze najlepiej załączać na noc,
Do niedoboru tlenu latem dochodzi w silnie nagrzewających się oczkach wodnych. Im wyższa temperatura tym zawartość tlenu w wodzie mniejsza. Można zauważyć to po dziwnie zachowujących się rybach, które podpływają pod powierzchnie lustra wody. Także oczy trzeba mieć otwarte i zareagować z natleniaczem w porę.
:->
ODPOWIEDZ