Inne z vandowatych

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

Inne z vandowatych

Post autor: kasiuniasty »

Witam.Dostałam 3 storczyki,których sposób uprawy jest taki sam lub podobny jak vandowatych.Zdjęcia storczyków są w takim stanie w jakim je dostałam i czekają teraz na swoje koszyki bambusowe ,które poleciła mi Merghen.
Załączniki
Hygrochilus parishii
Hygrochilus parishii
Rhynchostylis retusa
Rhynchostylis retusa
Ionopsis utricularioides
Ionopsis utricularioides
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Oj, Kasiu, ale będziesz miała wydłubywania korzonków, szczególnie z Ionopsisa. Musisz to zrobić delikatnie. A ten koszyczek plastikowy trzeba będzie poprzecinać by uwolnić korzonki. Nie zazdroszczę Ci tej operacji bo sama pamiętam jak się napracowałam na vandą i dendrobium podobnie posadzonymi.

Ale te storczyki to już duże okazy, nie takie maluszki i chyba niedługo będzie potrzebne orchidarium :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

Post autor: kasiuniasty »

Merghen, powiedz mi proszę czy zanim wezmę się a wydłubywanie mam namoczyć korzonki? Muszę się z to zabrać bo myślę, że im później tym będzie gorzej a w ogóle chcę już je uwolnić. :)
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Lepiej namoczyć przed dłubaniem bo jeśli się jakieś uszkodzi to można spokojnie zasypać cynamonem lub węglem bez moczenia ranki a niestety nie da się nic nie uszkodzić, raczej zawsze jakieś straty są :/
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ