ile nawozic i czym?

Naturalne metody uprawy, biopreparaty, nawozy organiczne, ogród przyjazny dla ptaków i innych stworzeń.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

ile nawozic i czym?

Post autor: Rózana aleja »

Jestem amatorka upraw-zaznaczam na poczatku,wiec prosze op porade badz przydatne linki.
Kupiłam działeczke,mała,czesciowa zagospodrowana ale przez trzy lata nie uprawiana.Rosna na niej rózne krzewy;cyprysy lawsona,hortensje,juki,rododendron-mały,wiciokrzew,róze, krzewy budleja,itp.Krzewy były zaniedbane, nie kwitły, a wiekszosc działki zachwaszczona,doprowadziłam ja zeszłej jesieni do ładu,nawoziłam obornikiem kurzym a potem fructusem ogrodnikiem,miałam jeden pąk u hortensji.Czesc działki (10x10m) poswieciłam na mały ogrodek warzywny,wyplewiłam,przeorałam gleboglyzarka i zasiałam peluszke (potem łubin bo była susza).Na jesieni wszystko znow przekopałam. Teraz sie zastanawiam czy popryskac to PLONAR ACTIVE-ekologiczym uniwer. nawozem do rozpuszczenia w wodzie.Nie chciałabym przedobrzyc z tymi nawozami,moze zasianie roslin juz wystarczy.Prosze o rade.


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: ile nawozic i czym?

Post autor: Bettiw »

Załóż swój wątek w MÓJ PIĘKNY OGRÓD, wtedy łatwiej będzie na bieżąco omawiać sprawy. Uważam, że skoro działka stało odłogiem to nie trzeba nawozić, ziemia jest odpoczęta, a tak to zasilałaś/eś chwasty. Jak masz jakieś zdjęcia nawet takiej nie zagospodarowanej działki to pokaż i w jakim regionie mieszkasz ile m2 ma ogródek?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Re: ile nawozic i czym?

Post autor: Rózana aleja »

Działka ma 3 ary,wstawiam fotki w chwili nabycia,zachwaszczonej i takiej juz oplewionej,mieszkam na lubelszczyznie,działke mam na ogrodkach działkowych, gdzie choroby i szkodniki mnoza sie jak grzyby po deszczu bo jeden od drugiego wymienia sie roslinkami.
Załączniki
w chwili zakupu
w chwili zakupu
tak wyglada oplewiona, teraz sa jeszcze kamyczki białe na sciezce
tak wyglada oplewiona, teraz sa jeszcze kamyczki białe na sciezce
tu bedzie rosło warzywko
tu bedzie rosło warzywko


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: ile nawozic i czym?

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj Różo ! za radą Beatki załóż wątek "Mój piękny ogród" i chętnie będziemy podziwiać i doradzać Ci ,bo wszelkiego rodzaju ekspertów ,nie brakuje na naszym forum :hyhy: . Działeczka śliczna i widać już rękę gospodarza :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ