Iglaki - sadzenie, nawożenie. Dlaczego brązowieją?

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
Maxkane
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2010-04-25, 09:33

Iglaki - sadzenie, nawożenie. Dlaczego brązowieją?

Post autor: Maxkane »

Witam mam problem z drzewkami, mianowicie żółkną i brązowieją :-? sadzone były w październiku, sprzedawca zapewniał że to dobra pora :roll: ukorzeniacz do iglaków został podany co 2 tyg daje multivit podlewane są często do tego roku :mrgreen: może ktoś mi pomoże :D jestem na etapie robienia ogrodu :-P pozdrawiam :lol: :lol:
Załączniki
bara.JPG
cyp.JPG
cyp.JPG (59.24 KiB) Przejrzano 1992 razy
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Po pierwsze - co masz na myśli pisząc "ukorzeniacz"? Jak widzę, sadziłeś sadzonki z korzeniami. Ukorzeniacz stosuje się do sadzonek pędowych nie ukorzenionych - to zupełnie inny temat.

Jaki Multivit podajesz "co dwa tygodnie" i kiedy? Podawałeś nawóz w zimie? Może przesadziłeś z dawkami nawozów i rośliny zostały "spalone"? Nawozimy tylko w czasie okresu wegetacyjnego, od wiosny do połowy lata. Jesienią ewentualnie specjalne nawozy jesienne (m. in. nie zawierające azotu).

Czy były regularnie nawadniane? Wyglądają na przemarznięte lub przesuszone. Po sadzeniu trzeba było obficie podlać i także zimą, w okresie odwilży. Iglaki są zielone cały rok więc i cały rok zużywają wodę.

To tak wstępnie. Jak napiszesz więcej jak z nimi postępowałeś to może coś więcej doradzimy ;-)

Z tego z drugiego zdjęcia to już nic nie będzie :-(
Rafał
Maxkane
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2010-04-25, 09:33

Post autor: Maxkane »

To że przy sadzeniu dodałem ukorzeniacz do iglaków Bioponu chyba :roll: Multivit koncentrat nawozowy :lol: od połowy kwietnia zacząłem podawać wedle zaleceń i dawkowania :mrgreen: po posadzeniu nawadniałem do końca października, niby potem miałem już nie podlewać, że by nie doznały szoku czy coś takiego :roll: tzn. że zdjęcie do pupy czy że drzewka do wywalenia :?: :?:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

To ja jeszcze dopytam, ukorzeniacz czy mikoryzę?
Maxkane
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2010-04-25, 09:33

Post autor: Maxkane »

Na pewno ukorzeniacz w granulacie :mrgreen:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Pod ukorzenione rośliny dawałeś jeszcze ukorzeniacz? kto ci coś tak głupiego polecił? Ukorzeniacz stosuje się jak sama nazwa mówi do ukorzeniania sadzonek, ma pomóc sadzonce wytworzyć korzenie.
Co do rośliny z drugiego zdjęcia to roślina jest już do niczego.
A kiedy przestałeś nawozić drzewka? Też w październiku?
Maxkane
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2010-04-25, 09:33

Post autor: Maxkane »

Jak można się domyśleć sprzedawca :cry: a że się nie znam nic a nic tak zrobiłem :-/ nie nawoziłem w tamtym roku nic bo mi sprzedawca "drzewek " nie kazał ;-) no to ładnie został mi zakup nowych drzewek :-?
ODPOWIEDZ