Iglaki pokojowe

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
gilgall
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 99
Rejestracja: 2009-01-17, 21:03

Iglaki pokojowe

Post autor: gilgall »

Witam! Zauważyłam ostatnio w sprzedaży ciekawego iglaczka - srebrnozielony, z wyglądu podobny do świerka srebrnego, z tym , że gałązki skierowane ma do góry, a nie na boki, igły są miękkie, pachnie choinką, pęd główny czy raczej pień niby zdrewniały ale pociągnięty paznokciem jest zielony. Pani sprzedająca powiedziała, że nie nadaje się do uprawy na zewnątrz, gdyż nie przetrzyma zimy. Nazwała go "jałowczyk". W internecie nie znalazłam niestety nic o tym iglaku. Co to jest? Czy na pewno nie jest to odmiana gruntowa?

Pozdrawiam, Edyta
gilgall
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 99
Rejestracja: 2009-01-17, 21:03

Post autor: gilgall »

Dołączam zdjęcia rośliny:
Załączniki
n.JPG
n.JPG (18.13 KiB) Przejrzano 6051 razy
m.JPG
m.JPG (22.5 KiB) Przejrzano 6051 razy
b.JPG
b.JPG (17.3 KiB) Przejrzano 6051 razy
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Choć zdjęcia są niewyraźne ale ten iglaczek trochę przypomina mi cis.Jeżeli to jest to, jak najbardziej nadaje się do gruntu, ale mogę się mylić :-D Jak możesz to zrób jeszcze inne zdjęcie.
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
monikam
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 153
Rejestracja: 2008-02-05, 18:49

Post autor: monikam »

nie sądzę, żeby to był cis. Cis ma przede wszystkim krótsze igły, i nie są one wiotki.
Z pokroju przypomina to sosnę, może to kosodrzewina.
Zdjęcia faktycznie mało wyraźne.
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Szczególnie na tym ostatnim zdjęciu przypomina sosenkę.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej :-D Mi się w ogóle wydaje, że ta sosenka nie nadaje się do uprawy w mieszkaniu. I pierwszy raz spotykam się z takiego typu iglakiem do uprawy w domu. Co innego mogę powiedzieć o cyprysikach, które można uprawiać w domu. A może ta "Pani" z kwiaciarni tak tylko powiedziała, że jest domowy, żeby go tylko sprzedać. Głowie się i troje, żeby pomóc Ci w rozszyfrowaniu iglaka, chociaż wygląda na młodą sosnę :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Pokrój ma faktycznie sosnowy, ale igły raczej nie przypominają sosnowych, może bardziej jak kosodrzewina :-?
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
gilgall
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 99
Rejestracja: 2009-01-17, 21:03

Post autor: gilgall »

A czy moglaby to być kuningamia? Przeglądalam różne zdjęcia w internecie i ten iglaczek chyba najbardziej przypomina właśnie kuningamię... Sama nie wiem , bo nigdy nie widziałam kuningami w naturze...
Podam jeszcze kilka wskazówek, może ktoś rozpozna, co to jest: kolorem przypomina modrzew japoński - taki delikatny, srebrnozielony, igły ułożone są dookoła gałązek, również na pniu, gałązki są giętkie, pień też...


Pozdrawiam, Edyta
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Masz rację spotkałam w sieci dwie odmiany, jedną zieloną, drugą srebrno-szarą, obie nadają się do uprawy w pojemnikach jako roślina tarasowa w gruncie wytrzymują tylko w cieplejszych rejonach kraju sadzone w osłoniętych zakątkach :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
PaKa
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2008-01-18, 19:17

Post autor: PaKa »

Prawdopodobnie to młody 2-4 letni okaz sosny pinii (Pinus pinea). Można ją uprawiać w domu pod warunkiem, ze zimą będzie miała 10-15 st. C.
pozdrawiam Paweł
ODPOWIEDZ