Iglaki na taras

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
Mirka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2016-02-13, 12:33

Iglaki na taras

Post autor: Mirka »

Chciałabym mieć iglaki w donicach na tarasie :-) tak aby stały przy wejściu na taras . Marzą mi się wysmukłe ..... i to tyle albo aż tyle. Macie może Kochani pomysł jakie najlepiej posadzić ? Dodam tylko że taras od strony południowej . Będę wdzięczna za sugestie. Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Iglaki na taras

Post autor: Petrus »

Nalezy podac wymiary donic, bo takie szczatkowe informacje to nic nie mówią. Wszystko też zależy ile masz czasu na pielęgnacje takich donic.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Mirka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2016-02-13, 12:33

Re: Iglaki na taras

Post autor: Mirka »

Petrus pisze:Nalezy podac wymiary donic, bo takie szczatkowe informacje to nic nie mówią. Wszystko też zależy ile masz czasu na pielęgnacje takich donic.

Donic jeszcze nie mam , ale myślałam o glinianych w wymiarze wys.270mm szer.290mm . Odnośnie czasu na pielęgnację , myślę że mogę im podarować 30 min dziennie . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Iglaki na taras

Post autor: Petrus »

Witaj, no do małe donice więc musza to być raczej małe odmiany, które dobrze rosną w pojemnikach. Trzeba jednak pamiętać że podczas lata muszą mieć stale wilgotne podłoże bo przesuszenie podłoża od razu powoduje zły wzrost i usychanie roślin iglastych.
Możesz sobie posadzić z tych wysmukłych (luźnych kształtem): żywotnika 'Golden Tuffet', choine kanadyjską 'Jeddeldoh' czy 'Cole's Prostrate' lub cyprysika groszkowego 'Filifera Nana' lub 'Filifera Aurea Nana'.

Z innych to np. jałowiec 'Golden Carpet', świerk 'Little Gem', 'świerk 'Pusch', sosny mugo, czy zywotnik 'Golden Globe' ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Mirka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2016-02-13, 12:33

Re: Iglaki na taras

Post autor: Mirka »

dziękuję Ci bardzo Petrusie , na pewno coś wybiorę :-)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Iglaki na taras

Post autor: Petrus »

Ok nie ma problemu, wstaw potem fotki obsadzonych donic ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ