Iglaczek na święta

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli okno nie uszczelnione i stare (nie plastik) to pewnie jest przy oknie chłodniej niż w pokoju. No i by nie stał nad grzejnikiem, bo ciepłe powietrze idzie do góry i osusza drzewko.
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

To teraz sie zestrachałam czytając co markety sprzedają,kupiłam w połowie grudnia jodłę kaukaską i nie wiem czy jeszcze żyje.Jodła ta podobno nie gubi igieł to jak sprawdzić czy jeszcze żyje.Pomieszkuje w pomieszczeniu gospodarczym ,jest podlewana,ale jak ma odrąbane korzenie to nic z niej nie będzie.Jak sprawdzić czy "żyje".
pozdrawiam Elżbieta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wystarczy sprawdzić bryłę korzeniową. Jeśli uda ci się wyjąć drzewko z doniczki z całą bryłą ziemi i będzie widać przerośnięte w niej korzenie to możesz być pewna, że wiosną można je spokojnie posadzić. Jeśli się nie uda to jeszcze nic straconego choć już nie ma pewności, że się przyjmie wiosną po posadzeniu. A sprawdzić czy żyje jest trudno bo iglaste długo utrzymują soki zanim zaczną widocznie usychać.
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Tylko że ona ma 175 i jest bardzo ciężka
pozdrawiam Elżbieta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Więc potrzebne są dwie osoby :-D . Ale zobacz jak wygląda ziemia na wierzchu, jeśli jest porośnięta mchem to można wierzyć, że w tej doniczce wyrosła. Jeśli jest czarna ziemia, to takiej pewności już nie ma.
Awatar użytkownika
Asiek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 166
Rejestracja: 2008-12-22, 12:40

Post autor: Asiek »

Jaka temperatura jest w tym pomieszczeniu gospodarczym? Jeżeli powyżej +10 stopni, to jodła mogła zacząć wypuszczać nowe pędy. Obejrzyj, czy nie ma jakichś nowych guzków, tudzież żywozielonych koniuszków gałązek.
ODPOWIEDZ