HydroŻel - opinie

Jak stosować nawozy i inne preparaty poprawiające wzrost roślin?
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

Ja kupiłam 2 opakowania hydrożelu i zastosowałam do pelargonii, surfinii, fuksji, do bielunia oraz tykwy :) Zostało mi jeszcze ciut, więc w sobotę, gdy będę wysadzała do gruntu pomidorki i paprykę dosypię i tam :)
Jak się sprawdzi, nie mam pojęcia, ale bardzo liczę na dobre efekty.
Zastanawiam się czy hydrożel ma wpływ na stosowanie nawozów - czy należy zachować dawkowanie czy skorygować?
pozdrowienia,
duende
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Kupiłam małe sadzonki pelargonii pnących (12 sztuk). Wsadziłam dwa razy po trzy sadzonki do donicy z dodatkiem Hydrożelu i a pozostałe sześć każda w osobnej doniczce bez Hydrożelu. Po dwóch tygodniach muszę stwierdzić iż te z Hydrożelem już kwitną, a te bez - żadna sadzonka jeszcze nie zakwitła. Muszę zaznaczyć, że podlewane i nawożone były jednakowo.
Antuanetta
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-20, 19:44

Post autor: Antuanetta »

:-D Ja również przyłączę się do testowania hydrożelu. Obsadziłam cały balkon kwiatami (surfinie, lobelie, uczep, werbeny, begonie) ziemia z dodatkiem hydrtożelu. Kwiaty domowe również :-D Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Antuanetta
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-20, 19:44

Post autor: Antuanetta »

Pierwszy test za nami ;-) Kwiatki balkonowe zostawiłam bez opieki na 3 dni w pełnym upale. Wszystko ok, przeżyły skwar i miały wiolgotno, choć na wierzchu gleba była popękana i przesuszona.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Obecnie surfinie podlewam co dwa - trzy dni (przy zastosowaniu hydrożelu). Nadmieniam, że od ponad miesiąca panują u nas upały. W zeszłym roku o tej porze trzeba było minimum raz dziennie podlewać surfinie, a w takim upale nawet i po dwa razy dziennie.
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

U mnie fuksje też się mają dobrze dzięki hydrożelowi. Z bylin natomiast dałem go pod pierwiosnki i kiedy w zeszłym roku szybko więdły w czasie upałów, tak w tym roku trzymają się jakby nigdy nic :-D
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

O widzisz, Ty masz myśl Dawidzie - pierwiosnki biedne ;-) Trzeba i im pomóc :-)
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Ja chyba od dwóch lat stosuję hydrożel szczególnie pod młode iglaczki. Na jesieni kupiłam młodziutką tujkę i przed posadzeniem zastosowałam ten preparat. Na początku myślałam, że za dużo go dałam, bo końcówki tujki zbrązowiały, ale teraz wszystko jest w porządku, a tujka wygląda pięknie. Pod inne młode iglaczki też stosowałam hydrożel
Tu tegoroczna młodziutka jodła koreńska
Obrazek

[ Dodano: 2008-07-03, 20:01 ]
To jest ta tujka prawda, że pięknie rośnie
Obrazek
i jeszcze z odzysku bidulka choina kanadyjska, jakiś cyprysik i jodła kalifornijska do każdego dołka dodałam hydrożelu dokładnie wymieszałam z ziemią, zalałam wodą i gdy już nie było rzadkiego błotka sadziłam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie Terka
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

U mnie hydrożel zdaje doskonale egzamin w skrzynkach z kwiatami zwłaszcza w te upały.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Jak zdał egzamin u Was HydroŻel? Ja jestem z niego zadowolony. Kwiaty do których go zastosowałem (pisałem do jakich wyżej) wytrzymały bez podlewania okres 2 tygodni mojej nieobecności. :-D
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

U mnie też sprawdził się świetnie. Tym bardziej, że w tym roku fala upałów sprzyjała takim testom ;)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
Tula
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2008-09-20, 14:25

Post autor: Tula »

Miałam okazję wypróbować hydrożel wiosną. Dałam do skrzynek z pelargoniami na balkonie w ostrym słońcu przez większość dnia. Efekt jest taki, że nawet w upały podlewałam obficie raz na 3 dni. Przy pogorszeniu pogody nie podlewam, bo wystarcza im deszcz. Sadziłam do każdej skrzynki po 2 małe sadzoneczki, a teraz (po niemal 4 miesiącach) skrzynki są całe zarośnięte zieloną masą :) Kwiatki ślicznie kwitły. Sąsiadka na balkonie obok nie stosowała hydrożelu, też ma piękne pelargonie ale podlewała swoje skrzynki w upały czasem nawet dwa razy dziennie.
Awatar użytkownika
Tula
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2008-09-20, 14:25

Post autor: Tula »

Ja też mam bardzo przepuszczalną ziemię i odsłonięty teren, więc wiatr i słońce osuszają. Miałam w zeszłym roku próbkę hydrożelu, którą zastosowałam na niewielkim kawałku, na którym wysiałam sałatę. Ale zrobiłam źle - wymieszałam z cienką warstwą ziemi, tuż przy powierzchni i po pierwszym deszczu wszystko wyglądało, jakby zwymiotował ludek z marsa, takie placki przeźroczystej galarety. Teraz byłam mądrzejsza, po zastosowaniu hydrożelu przykryłam całość jeszcze ok. 5 cm ziemi z torfem. Zastosowałam na powierzchni ok. 1,5m na 4m. Właśnie skończyłam tam sadzić brokuły :) Jak to będzie wyglądało i czym się skończy - zobaczymy :)
Awatar użytkownika
Baśka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-01, 21:17

Post autor: Baśka »

Wprawdzie nie mam ogrodu, ani nawet balkonu, jednak zawsze się znajdzie coś zielonego w doniczce. Nie jestem z zamiłowania ogrodnikiem, w dodatku często nie ma mnie kilka dni, albo zapominam o podlewaniu kwiatów. Bardzo mi się podoba ten hydrożel. Widzę w nim możliwość zwiększenia komfortu moich roślin doniczkowych :-) Dzięki za podzielenie się doświadczeniami :-)
Baśka
Awatar użytkownika
zielona311
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-23, 10:36

Post autor: zielona311 »

Muszę się przyznać, że lepszej reklamy hydrożelu jaką tu daliście -wpisując swoje uwagi na forum nie widziałam!!! i jestem przekonana! kupuję! koniecznie! mi też zdarzało się zapomnieć :oops: podlać... dziękuję za wszystkie spostrzeżenia!
ODPOWIEDZ