HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Jak stosować nawozy i inne preparaty poprawiające wzrost roślin?
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Post autor: rafaloku »

Ten wątek tworzę w ramach II etapu konkursu testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę, w ramach którego wybraliśmy 10 osób, które otrzymają różne rodzaje HYDROBoxów do przetestowania. Pod wyżej podanym linkiem znajdziecie pełen regulamin naszego testu oraz informacje o warunkach uczestnictwa w drugim etapie.

Od teraz do połowy lipca w tym wątku czekamy na opinie osób, które dostały HYDROBoxy do przetestowania. Czekamy na Wasze zdjęcia, opisy i relacje - jak instalujecie HYDROBox i jakie efekty przynosi on dla wzrostu roślin.

W tym etapie konkursu mogą brać udział wszystkie osoby, które stosują HYDROBox. Nasi testerzy otrzymali HYDROBoxy do przetestowania za darmo. Ale czekamy na opinie każdego, kto kupił HYDROBox również na własną rękę i chce się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Więcej informacji o HYDROBox i możliwość zakupu jest tutaj: https://sklep.hydrobox.pl/

Przypomnę, że dla autorów najciekawszych opinii i relacji przygotowane są takie nagrody:
1 miejsce - zestaw HYDROBoxów o wartości 500 zł
2 miejsce - zestaw HYDROBoxów o wartości 300 zł
3 miejsce - zestaw gadżetów z logo PoradnikOgrodniczy.pl (torba + długopis)

Ważne: w tym wątku możecie pisać wiele postów. Wpisujcie się po kolei jak będziecie mieć jakieś spostrzeżenia co do HYDROBoxów, coś do pokazania. Relacja w ramach II etapu konkursu/testu nie musi być zebrana do jednego postu. Zachęcam aby pierwszy wpis pokazywał jaki HYDROBox dostaliście i jak go instalujecie pod roślinami, a potem z czasem kolejne informacje o tym jak radzą sobie rośliny z HYDROBoxem.

Czekamy na wyniki Waszych testów i opinie o HYDROBox :-D
Rafał
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Post autor: dziwaczek »

Otrzymałam przesyłkę, zaczynam testowanie :-)
Załączniki
hydrobox.JPG
Pozdrawiam
elka
Paweł3
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-28, 18:41

Re: HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Post autor: Paweł3 »

witam
Dostałem przesyłkę. Ku mojemu zaskoczeniu oprócz hydroboxa M dostałem drugą sztukę hydroboxa M oraz chyba wersję ogrodową (nie wiem bo jest bez etykiety) za co dziękuję. Reszta testerów również dostała takie bonusy?

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Hanna G
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2013-05-04, 13:52

Re: HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Post autor: Hanna G »

Witam!!! HYDROBoxy dostałam kilka dni temu, ale dopiero wczoraj „zainstalowałam”. Trochę to z racji deszczu, jaki ostatnio padał i nie wybierałam się na działkę, trochę z racji „wieku” robię wszystko w zwolnionym tempie. Byłam ich bardzo ciekawa i szczerze mówiąc nie zupełnie przekonana. Do czasu, kiedy zamoczyłam w wodzie. Super!!! Jak wcześniej pisałam stosowałam różne sposoby nawadniania, podlewanie wężem, wąż zraszający, ostatnio linię kroplującą. Jestem ciekawa wszystkich nowości i w miarę możliwości je stosuję. Kiedy znalazłam informację o żelu kilka lat temu, oczywiście musiałam wypróbować. Fajna rzecz, ale żel bardzo drogi i do tego nie sposób było go „ujarzmić”. HYDROBoxy, to „dwa w jednym” żel spełnia swoją rolę i nie „rozłazi się”. Fantastycznie ktoś wymyślił!!! Można zastosować pod roślinę jaką się chce, a to bardzo ważne. Są rośliny , które potrzebują więcej wilgoci, a nie znoszą podlewania na liści, (tak jak moje ulubione funkie) rosną nie raz obok takich, które nie wymagają częstego podlewania - problem rozwiązany. Teraz to dopiero żałuję, że nie prosiłam o inny HYDROBox, kiedy tak „lekką” ręką rozdawaliście jaki kto zamówił. Rura spełniałaby fantastyczną rolę w nawadnianiu ogórków, czy pomidorów!!! Myślę, że każdy z nas kto je otrzymał doceni ich rolę. Ja wczoraj czułam się na działce jak instruktor ogrodowy, pokazując je sąsiadom działkowym. Tak po cichu przyznam się, pokazywałam chętnie, bo miałam okazję się pochwalić się wygranym konkursem. I na koniec muszę powiedzieć , że pod funkię posadzoną włożyłam jeden (uważam ,że wystarczy) a drugi dałam córce, która też wczoraj wsadzała rododendron. Oczywiście zobowiązałam ją do informowania mnie o efektach. Pozdrawiam.
Dotąd stosowane nawadnianie
Dotąd stosowane nawadnianie
Miejsce przeznaczone do wsadzenia funkii
Miejsce przeznaczone do wsadzenia funkii
Przygotowanie (namaczanie) HYDROBoxu
Przygotowanie (namaczanie) HYDROBoxu
HYDROBox na właściwym miejscu
HYDROBox na właściwym miejscu
Wsadzona roślina
Wsadzona roślina
kasiorek1970
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2013-05-14, 10:22

Re: HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Post autor: kasiorek1970 »

Witam serdecznie,
Więc zaczynamy działanie z HYDROBoxem :) Przesyłkę otrzymałam ale pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza i dopiero dziś udało mi się popracować na działce. Moja datura już mocno prosiła o wsadzenie tak aby mogła zacząć pracować nad pięknym kwitnieniem w tym sezonie. Tak jak pisałam HYDROBox, który otrzymałam będzie zastosowany pod Daturę, która od dziś rośnie w gruncie oczywiście aż do jesiennych przymrozków. Zgodnie z instrukcją HYDROBox został namoczony i umieszczony bezpośrednio pod korzeniami rośliny. Teraz czekamy na efekty działania HYDROBoxu. Dla lepszego poglądu sytuacji i aktualnego stanu rośliny poniżej zamieszczam zdjęcia z dzisiejszych działań ;-)
Załączniki
Otrzymany HYDROBox, moczenie HYDROBoxu oraz HYDROBox na miejscu działania.
Otrzymany HYDROBox, moczenie HYDROBoxu oraz HYDROBox na miejscu działania.
HYDROBox i roślina już na stałym miejscu
HYDROBox i roślina już na stałym miejscu
Roślina przed posadzeniem, bryła korzeniowa oraz roślina już z umieszczonym pod korzeniami HYDROBoxem na miejscu stałym
Roślina przed posadzeniem, bryła korzeniowa oraz roślina już z umieszczonym pod korzeniami HYDROBoxem na miejscu stałym
Roślina przed i po ....
Roślina przed i po ....
Hanna G
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2013-05-04, 13:52

Re: HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Post autor: Hanna G »

Deszcz, deszcz, od kilku dni padał deszcz. Dopiero dziś pojechałam na działkę. Oczywiście pierwsze kroki do rabaty funkii. Ziemia po deszczu kilkudniowym dobrze nasiąknięta, żadnej różnicy. Prawie słyszę jak pozostałe funkie ze mnie chichoczą, że obserwacja nie da efektów. Ta jedna, rosnąca na HYDROBoxie do mnie liściem macha:” nic się nie martw, lato przed nami, jeszcze będą upały, ja im wtedy zagram na nosie”. Taką mam nadzieję – myślę.
Załączniki
DSC01534.JPG
DSC01533.JPG
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Post autor: rafaloku »

Haniu, Twoje funkie są przepiękne! Bardzo lubię te rośliny, a Ty masz tyle ciekawych odmian o różnym zabarwieniu liści. Bardzo ciekawie to wygląda. A, że funkie lubią wilgotną glebę, będziemy tu mieć dobrą weryfikację skuteczności HYDROBox, gdy tylko przyjdzie słoneczna pogoda i upały ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Post autor: dziwaczek »

Pora nadrobić zaległości i przedstawić początek swojego eksperymentu.
Kiwano wysiane 30 marca pięknie wyrosły i chętnie biorą udział w testowaniu :lol: :
kiwano.JPG
HYDROBox moczy się w przegotowanej wodzie, dwie komory słabiej się wypełniają:
moczenie.JPG
Okazało się, że jego rozmiary są nieco większe niż zaplanowane do testowania donice, więc znalazłam inne - z szerszym dnem:
donice.JPG
Po ok. 1,5 godz moczenia, HYDROBox powędrował do donicy:
hydro.JPG
Ponieważ w jednym kubku wykiełkowały 3 roślinki kiwano, a w drugim dwie, jedną z trzech delikatnie oddzieliłam. Miałam dwie, mniej więcej jednakowe "próbki". Jedna powędrowała do brązowej donicy z HYDROBoxem, druga do białej bez HYDROBoxu.
kiwano.JPG
Postanowiłam jeszcze na dodatek dodać im towarzystwo jednego krzaczka poziomki.
Efekt końcowy:
finał.JPG
Roślinki ładnie się przyjęły w nowych domkach, niestety silne wiatry i deszcz, które przyszły po 3 dniach uszkodziły obie roślinki, nie prezentują się już tak ładnie :( . Mam nadzieję, że szybko wyrosną nowe pędy i pozwolą na dalsze obserwacje.
Na wszelki wypadek, drugi otrzymany HYDROBox jeszcze nie użyłam. W razie niepowodzenia z kiwano, wykorzystam go w ogrodzie zmieniając obiekt obserwacji.
Pozdrawiam
elka
terina
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-30, 14:58

Re: HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Post autor: terina »

Witam - otrzymałam HYDROBox podwójny oraz dodatkowo pojedynczy. Na drugi dzień zakupiliśmy pomidory i szybciutko na działkę. HYDROBox od razu znalazł się w wodzie a my przygotowaliśmy miejsce pod roślinki.
Teraz pozostało tylko cierpliwie obserwować i czekać na efekty
Załączniki
HYDROBox dodatkowy jeszcze w pudełku
HYDROBox dodatkowy jeszcze w pudełku
ten właściwy szybko wpadł do wody
ten właściwy szybko wpadł do wody
tak wyglądał po godzinie moczenia.
tak wyglądał po godzinie moczenia.
i szybciutko zajął swoje miejsce
i szybciutko zajął swoje miejsce
a na nim krzaczek pomidora
a na nim krzaczek pomidora
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: testy i opinie HYDROBox GARDEN rura o dł. 100 cm

Post autor: tadek »

:zawstydzony:
25 kwietnia, na Forum Poradnika Ogrodniczego, Administrator Rafał O., napisał ogłoszenie w formie konkursu, o naborze chętnych do testowania innowacyjnych Hydroboksów firmy Geotabo.

Warunkiem uczestnictwa w tym konkursie, było wyrażenie chęci otrzymania produktu tej firmy do testowania, oraz po przez napisanie uzasadnienia, zgłaszający się uczestnicy mieli w utworzonym na tym forum wątku przedstawić: Dlaczego chcą go otrzymać, napisać, jakie rośliny będą sadzić, podać na podstawie danych o tym produkcie zamieszczonych na stronie https://sklep.hydrobox.pl/ jaki Hydroboks będzie potrzebny do tego testu.
Zgłaszający się użytkownicy mieli też przedstawić w kilku słowach swój ogródek, lub rośliny doniczkowe.

Dokładniej o szczegółach na temat tego konkursu, oraz wszystkie zgłoszenia, jakie zostały przesłane na to forum, przeczytacie w wątku zatytułowanym: Testujemy Hydrobox – zdobądź darmową próbkę.
Chętni uczestnictwa mieli dwadzieścia dni na przedstawienie swojej kandydatury. Po tym czasie wątek został zamknięty, i wyłoniono 10 chętnych osób, do których zostały przesłane darmowe próbki.
Ja również znalazłem się w tej dziesiątce, dzięki czemu mogę wam dzisiaj opisać moje pierwsze wrażenia, oraz przedstawić swoją opinię na temat produktu Hydrobox.

Nim przejdę do krótkiego omówienia, czym jest Hydrobox, muszę wspomnieć że, mimo iż emocje częściowo opadły, każdy z was może jeszcze przyłączyć się do drugiego etapu tego konkursu.
Jury czekają do połowy lipca na opinie osób Cytuję:
do połowy lipca w tym wątku czekamy na opinie osób, które dostały HYDROBoxy do przetestowania. Czekamy na Wasze zdjęcia, opisy i relacje - jak instalujecie HYDROBox i jakie efekty przynosi on dla wzrostu roślin.
W tym etapie konkursu mogą brać udział wszystkie osoby, które stosują HYDROBox. Nasi testerzy otrzymali HYDROBoxy do przetestowania za darmo. Ale czekamy na opinie każdego, kto kupił HYDROBox również na własną rękę i chce się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Więcej informacji o HYDROBox i możliwość zakupu jest tutaj: https://sklep.hydrobox.pl/
Wobec tego w imieniu Forum Poradnika Ogrodniczego, oraz sponsora nagród, serdecznie zapraszam.
Atrakcyjne nagrody czekają!
Im więcej osób przedstawi swoje opinie, tym szersze grono dowie się, czym są produkty Hydroboksu.

A właściwie, czym one są?
Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w artykule napisanym w poradniku tego forum, który zatytułowany jest:
Hydrobox innowacyjne rozwiązanie.
Ja pozwolę sobie tylko zacytować niektóre fragmenty artykułu, aby zachęcić was do przeczytania całości.
Hydroboxs jest produktem Polskim
HYDROBoxy są produkowane na licencji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie zostały opracowane w ramach projektu "Geokompozyty sorbujące wodę - innowacyjne technologie wspomagające wegetację roślin", realizowanego w ramach POIG. Patent PL 211198.Czytaj więcej...
Czym jest HYDROBox?
HYDROBox to opatentowane rozwiązanie do nawadniania roślin doniczkowych, balkonowych, ogrodowych, zieleni miejskiej, trawników oraz do zabezpieczeń przeciwerozyjnych. HYDROBox przechwytuje wodę z gleby i dzięki zastosowanemu superabsorbentów zatrzymuje ją wewnątrz swojej konstrukcji.Czytaj więcej.
Ponadto znajdziecie tam odpowiedź jak działa Hydrobox, kiedy warto go stosować, oraz wiele innych ciekawostek.
Informacje o Hydroboxach znajdziecie też na oficjalnej stronie Hydroboxu, do której został podany już wcześniej - Link; oraz na stronie: geosap

Moje zgłoszenie znajdziecie pod tym linkiem.
Co ciekawe, miałem takie szczęście, że mój wpis znalazł się pierwszy na drugiej stronie wątku, w którym został opublikowany. Zatem nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem.

:zawstydzony:

Do testowania otrzymałem HYDROBox GARDEN (do ogrodu), rurę o długości 100 cm. o pojemności 2800 cm/3
Która przeznaczona jest do nawadniania rośliny jagodowych (maliny, truskawki), winorośli, pnączy, żywopłotów.

Przesyłkę z tym produktem otrzymałem tydzień po opublikowaniu wyłonionej dziesiątki testerów, a na poniższym zdjęciu, przedstawiam wam jej zawartość:
Widzimy na nim wspomnianą rurę, ulotkę reklamującą produkty Hydrobox, oraz załączony prezent:
Widzimy na nim wspomnianą rurę, ulotkę reklamującą produkty Hydrobox, oraz załączony prezent:
Dodatkowy HYDROBox HOME M do umieszczenia pod rośliną w doniczce, pojemność 150 cm3

Za ten dodatkowy, niespodziewany prezent bardzo dziękuję.
Zainstalowałem go od razu w doniczce z draceną, która wymagała już przesadzenia, oraz jest wrażliwa na niedobory wody.

Jak na pewno zauważyliście na opublikowanych zdjęciach, Hydroboksy są rodzajem jakiś pakunków, które ukryte zostały pod obciągającym je czarnym materiałem.
Patrząc na te fotografie, jak i na czerń tego materiału, odniosłem wrażenie, że całość w dotyku może być niezbyt miła.
Jednak po otrzymaniu przesyłki, moje wątpliwości zostały rozwiane.
Czarny materiał, na który patrzyłem z lekkim dystansem oglądając zdjęcia Hydroboxu, okazał się miękką, przyjemną w dotyku nieznaną mi tkaniną, która bardzo dobrze przepuszcza wodę.
Natomiast wspomniane wyżej pakunki, które kryje ta tkanina, są niczym innym jak tylko ażurowym korpusem wykonanym z plastyku, kryjącym w sobie granulki polimerowe zatrzymujące wodę, w głąb których przerastają (przez ten materiał) korzenie roślin, które zostały na nich posadzone. Dzięki temu rozwiązaniu powstaje magazyn wody, z którego będą korzystać w czasie suszy rośliny, bez obaw o gnicie ich korzeni.

Jak informuje instrukcja opisująca przebieg instalacji Hydroboxów, konieczne jest przed umieszczeniem ich pod rośliną, namoczenie tych preparatów w wodzie, aby wspomniane granulki polimerowe dobrze nasiąkły.

Czas moczenia wynosi około 15 do 20 minut.
W tym miejscu miał bym pierwszą uwagę:
Uważam, że w zamieszczonej ulotce informującej jak ma wyglądać przebieg instalacji Hydroboksów, która dołączana jest do tych produktów, powinien znaleźć się jeszcze jeden punkt, który informowałby o przybliżonym czasie, jaki jest potrzebny do pobrania przez granulat wody.
Ja moczyłem moją rurę 40 minut, a o potrzebnym czasie przeczytałem na stronie Internetowej Geotabo w
dziale pytań i odpowiedzi.
Cytuję:
▶ Jak długo należy to moczyć
Od 15 do 20 minut.
Ta wiadomość szczególnie przydatna była by do hydroboksów o dużej pojemności.
Jak napisałem wcześniej, do testowania otrzymałem metrową rurę pojemność 2800 cm3 plus mały Hydroboks Home M o pojemność 150 cm3,pod roślinę doniczkową.
Podczas moczenia obydwóch produktów, bardziej kłopotliwa okazała się rura, która przez cały czas moczenia pływała po powierzchni wody.
d P1080185.JPG
Hydroboks Home M, po namoczeniu, chwile później osiadł na dnie. Natomiast rura, mimo iż wciskałem ją pod powierzchnię wody, po puszczeniu jej, momentalnie wypływała na powierzchnię.

Zastanawia mnie również, czy hydroboxy w formie metrowych rur, mają wewnątrz wydzielone cele, które rozdzielałyby równomiernie znajdujący się w nich nasiąkliwy granulat?
Dla pewności, przed namoczeniem rury, potrząsałem tym Hydroboksem, w celu równomiernego ułożenia się żelu, na całej jej długości. Mimo to, chwilę po namoczeniu, jeden z końców Hydroboksu osiadł jak w przypadku Hydroboksu Home M na dno.
Moją reakcją na ten stan było ponowne wyciągnięcie rury z wody, i ponownie potrzęsłem nią, aby znajdujący się wewnątrz granulat, inaczej rozłożył się.
Po ponownym włożeniu do wody, mój Hydrobox pływał już równo po powierzchni wody.

Jak zauważyliście już na powyższym zdjęciu, z braku odpowiedniego pojemnika do namoczenia metrowego Hydroboksu, wykopałem w ogrodzie nieckę, którą wyłożyłem folią.
Ten pomysł polecam wszystkim, którzy będą mieli podobny problem z moczeniem dużych Hydroboksów.
Wśród moich przydasi znajduje się co prawda wanienka do kąpieli dziecka, ale niestety o nie odpowiednich wymiarach. Długość wanienki u podstawy wynosi tylko 50 cm.
Poniżej wstawiłem podglądowy kolaż, przedstawiający przygotowanie niecki do moczenia Hydroboxu.
Zdjęcie1: Po odmierzeniu odpowiedniej długości, wykopałem dół, a wydobytą ziemię rozsypałem równo po obu bokach, aby tym sposobem stworzyć głębszą nieckę.<br />Zdjęcie 2: Przedstawia przymierzanie Hydroboxu na sucho, czy wielkość dołu jest odpowiednia.<br />Zdjęcie 3: Przedstawia - wykładanie dołu folią<br />Zdjecie 4: Po wyłożeniu dołu folią, ponownie przymierzyłem Hydrobox, sprawdzając czy swobodnie zanurzy się, po nalaniu wody.<br />Zdjęcie 5: Zalewanie Hydroboksu wodą. Co ciekawe, do mojego dołu zmieściło się 20 l. wody, dwie pełne podlewaczki.<br />Zdjęcie 6: Pilnuję, aby Hydrobox dobrze nasiąkł wodą. Jak napisałem wyżej, po zanurzeniu go, momentalnie wypływał na powierzchnię.<br />Zdjęcie 7: Przedstawia kota dziwiącego się, co ja nowego wymyśliłem.
Zdjęcie1: Po odmierzeniu odpowiedniej długości, wykopałem dół, a wydobytą ziemię rozsypałem równo po obu bokach, aby tym sposobem stworzyć głębszą nieckę.
Zdjęcie 2: Przedstawia przymierzanie Hydroboxu na sucho, czy wielkość dołu jest odpowiednia.
Zdjęcie 3: Przedstawia - wykładanie dołu folią
Zdjecie 4: Po wyłożeniu dołu folią, ponownie przymierzyłem Hydrobox, sprawdzając czy swobodnie zanurzy się, po nalaniu wody.
Zdjęcie 5: Zalewanie Hydroboksu wodą. Co ciekawe, do mojego dołu zmieściło się 20 l. wody, dwie pełne podlewaczki.
Zdjęcie 6: Pilnuję, aby Hydrobox dobrze nasiąkł wodą. Jak napisałem wyżej, po zanurzeniu go, momentalnie wypływał na powierzchnię.
Zdjęcie 7: Przedstawia kota dziwiącego się, co ja nowego wymyśliłem.
W między czasie, podczas moczenia się Hydroboxu, wziąłem się za wykopnie dołu, oraz uszykowałem sadzonek truskawek, które zamierzałem na nim, oraz koło niego posadzić.
Na zdjęciu krzaczki truskawek, prężnie pokazujące dojrzewające owoce, <br />oraz na prawym zdjęciu, rozmnażające się.
Na zdjęciu krzaczki truskawek, prężnie pokazujące dojrzewające owoce,
oraz na prawym zdjęciu, rozmnażające się.
Po 40 minutach od namoczenia Hydroboxu, zabrałem się za jego instalację.
Na powyższym zdjęciu widzimy: <br />Ułożony Hydrobox, oraz poukładane w dłuż brzegu, sadzonki truskawek.
Na powyższym zdjęciu widzimy:
Ułożony Hydrobox, oraz poukładane w dłuż brzegu, sadzonki truskawek.
Następnie, po ułożeniu Hydroboxu w dole, według instrukcji, zasypałem go lekko ziemią.
Następnie, po ułożeniu Hydroboxu w dole, według instrukcji, zasypałem go lekko ziemią.
Teraz tylko wystarczy posadzić truskawki pamiętając, aby przed posadzeniem na Hydroboxie, rośliny miały rozluźnione korzenie, które powinny być rozłożone ruwnoimiernie na tym produkcie. Po tym zabiegu pozostaje nam tylko solidnie je podlać.
g P1080198.JPG
I spojrzeć na całość z innej perspektywy.(Zdjęcie poniższe).
Do testu wzrostu roślin z Hydroboksem użyłem w sumie dziesięć, tej samej wielkości roślin.<br />Pięć z nich będzie miała zapewniony stały magazyn wody.<br />Celem tego testu jest przekonanie się, co do skuteczności zainstalowanego preparatu. Według zapewnień producenta, rośliny posadzone na Hydroboksie, lepiej rosną, są bardziej okazalsze, oraz wydają większe owoce.
Do testu wzrostu roślin z Hydroboksem użyłem w sumie dziesięć, tej samej wielkości roślin.
Pięć z nich będzie miała zapewniony stały magazyn wody.
Celem tego testu jest przekonanie się, co do skuteczności zainstalowanego preparatu. Według zapewnień producenta, rośliny posadzone na Hydroboksie, lepiej rosną, są bardziej okazalsze, oraz wydają większe owoce.
O zaobserwowanych różnicach będę was na bieżąco informował.

:zawstydzony:

A poniżej przedstawiłem proces instalacji Hydroboxu M, pod wcześniej wspomnianą draceną:
Zdjęcie 1 przedstawia:. Hydroboks M o pojemność 150 cm3, który przeznaczony jest do nawadniania małych rośliny doniczkowych, posadzonych w doniczce o objętości do 2, 0 litrów.<br />Zdjęcie 2 przedstawia: Moją dracenę, namoczony Hydrobox, nową donicę, oraz worek ziemi.<br />Na zdjęciu 3, przedstawiłem przygotowaną doniczkę z Hydroboksem umieszczonym na dnie, do której wsadziłem dracenę.
Zdjęcie 1 przedstawia:. Hydroboks M o pojemność 150 cm3, który przeznaczony jest do nawadniania małych rośliny doniczkowych, posadzonych w doniczce o objętości do 2, 0 litrów.
Zdjęcie 2 przedstawia: Moją dracenę, namoczony Hydrobox, nową donicę, oraz worek ziemi.
Na zdjęciu 3, przedstawiłem przygotowaną doniczkę z Hydroboksem umieszczonym na dnie, do której wsadziłem dracenę.
Jak już napisałem wyżej, przed posadzeniem rośliny, według instrukcji, musimy rozluźnić jej korzenie.
W przypadku roślin doniczkowych, jeżeli roślina po wyciągnięciu z doniczki posiada pierścień z korzeni, musimy właśnie go rozluźnić.
Powyższy kolaż przedstawia:<br />Zdjęcie 1: Wygląd bryły korzeniowej draceny<br />Zdjęcie 2: Rozluźnioną bryłę korzeniową<br />Zdjęcie 3: Sadzenie Draceny w doniczce z Hydroboxem<br />Zdjęcie 4: Podlewanie rośliny zaraz po przesadzeniu jej
Powyższy kolaż przedstawia:
Zdjęcie 1: Wygląd bryły korzeniowej draceny
Zdjęcie 2: Rozluźnioną bryłę korzeniową
Zdjęcie 3: Sadzenie Draceny w doniczce z Hydroboxem
Zdjęcie 4: Podlewanie rośliny zaraz po przesadzeniu jej
A na zdjęciu środkowym, przedstawiłem mój kwiat, ustawiony już w miejscu docelowym, w którym spędzi najbliższe trzy lata. :lol:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Paweł3
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-28, 18:41

Re: HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Post autor: Paweł3 »

Udało się znaleźć trochę czasu by nadrobić zaległości przy roślinach oraz na forum.
Dwa hydroboxy home M wsadziłem do ficusów redusa. Jedna z roślin jest już ukształtowanym drzewkiem bonsai z powietrznym korzeniem, druga to sadzonka. Posiadam również jeszcze kilka sadzonek tej rośliny (widać je w tle jednego ze zdjęć) o podobnej wielkości do tej użytej do testów dzięki czemu będę mógł na bieżąco sprawdzać wpływ hydroboxa na wzrost rośliny.

Obrazek

Obrazek


Obrazek
kasiorek1970
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2013-05-14, 10:22

Re: HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Post autor: kasiorek1970 »

Witam ponownie,
Minął tydzień od moich działań z HYDROBoxem. Niestety w tym okresie pogoda nie rozpieszczała nas i każdego popołudnia mamy do czynienia z burzami często bardzo "agresywnymi" i mocnymi opadami deszczu. Przez to nasze obserwacje co do działania HYDROBoxu są mocno zaburzone. Nie zmienia to faktu, że rośliny rosną i zaczynają wyglądać coraz lepiej, na mojej Daturze pojawił się już (na razie maleńki) pierwszy pączek, którego dostrzegłam gdy robiłam przegląd czy nie ma dodatkowo nieproszonych gości :) - gości na szczęście nie znalazłam natomiast zauważyłam coś maluteńkiego co niedługo będzie pięknym kwiatem, którego już nie mogę się doczekać. Abyście byli na bieżąco dzielę się z Wami małym obrazem :)
Co do naszych testów - jeszcze muszę poczekać z dodatkowymi wnioskami ponieważ na tą chwilę jeszcze "dzięki" deszczom nie podlewałam Datury - a może to dzięki HYDROBoxowi ? :)
Gorąco pozdrawiam i życzę pozostałej dziewiątce udanych testów.
Grażyna Prus
Załączniki
A tu mamy wyczekiwany pierwszy pączek kwiatowy tego sezonu. Będzie niedługo pięknie.
A tu mamy wyczekiwany pierwszy pączek kwiatowy tego sezonu. Będzie niedługo pięknie.
Moja Datura w tydzień po przesadzeniu - jak widać po otaczającej ziemi - nie jest sucho - deszcz nam nie odpuszcza.
Moja Datura w tydzień po przesadzeniu - jak widać po otaczającej ziemi - nie jest sucho - deszcz nam nie odpuszcza.
euro_pl
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2013-05-01, 21:24

Re: HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Post autor: euro_pl »

Witajcie wszyscy "testerzy" i "obserwatorzy",
Po dużych perturbacjach pogodowych, donicowych i innych nadrabiam zaległości.
Dla tych, którzy dołączyli do obserwacji po pierwszym etapie Konkursu poniżej przypominam o co wnioskowałem przesyłając swoje zgłoszenie do konkursu:
"W związku z konkursem na testowanie HYDROBoxów chciałbym zgłosić chęć otrzymania tego nowego rozwiązania.
Chciałbym otrzymać do testowania HYDROBox do ogrodów w formie 2x2 i rozmiarze 20x20x4 oraz pojemności 1300cm3.
Taki HYDROBox chciałbym zastosować do jednego z moich Oleandórw, które są już małymi drzewkami, są u mnie od małej sadzonki. Niestety ze względu na dość duże rozmiary i dużą powierzchnię transpiracji wymagają one regularnego i obfitego podlewania, generalnie w okresie letnim muszę liczyć się z minimum trzykrotnym podlewaniem jedną konewką o pojemności 15l już odstanej wody o temperaturze zbliżonej do temperatury otoczenia tak aby rośliny nie gubiły kwiatów. W moim przypadku tak obfite podlewanie jest nieco kłopotliwe ponieważ pracuję zawodowo i przez dużą część dnia jestem poza domem i ogrodem co nieraz powodowało lekkie przesuszenie roślin a w konsekwencji żółknięcie i opadanie liści, taka roślina nie kwitnie tak obficie jak roślina z dopilnowanym podlewaniem. Także HYDROBox jest wręcz wymarzonym i koniecznym rozwiązaniem aby móc w pełni delektować się pięknym kwitnieniem jakim rośliny te potrafią się odwdzięczyć gdy są "dobrze traktowane". Jak widać na dołączonych fotografiach posiadam trzy tak duże egzemplarze Nerium Oleander i chciałbym do jednego zastosować HYDROBox tak aby zaobserwować różnicę w wyglądzie jak i w kwitnieniu rośliny wyposażonej w HYDROBox oraz rośliny z tradycyjnym podłożem bez HYDROBoxu. Oczywiście donice, w których są moje oleandry są już zbyt małe oraz mocno popękane, proszące o wymianę."
W dniu 06.06.2013 roku rozpoczynam testowanie przesłanego HYDROBoxu.

Bardzo dziękuję za dodatkowy HYDROBox, który otrzymałem - na pewno w najbliższych dniach włączę go do moich sprawozdań z testowania.
Tak jak pisał Tadeusz, problemem którego po przeczytaniu całej informacji na opakowaniu nie mogłem rozstrzygnąć ze 100% pewnością to długość moczenia HYDROBoxu. Jedynie zdrowy rozsądek podpowiadał mi, że powinno wystarczyć moczenie około 10min, tak jak w przypadku gąbki florystycznej. To taki mały brak na opakowaniu. Po namoczeniu HYDROBoxu powstał kolejny problem ponieważ cały HYDROBox składa się z czterech komór (badałem to na wyczucie rękoma) byłem pewny, że granulat jest równomiernie rozłożony w każdej z komór, niestety podczas moczenia okazało się, że jedna z komór jest bardziej "napęczniała". Wywnioskowałem, że granulat może swobodnie się przemieszczać pomiędzy komorami - nie wiem czy to jest efekt pożądany przez producenta czy pewny problem konstrukcyjny. Zastanawiam się czy przez to, że nawodniony granulat znajduje się w znacznej większości w jednej komorze czy nie powoduje to zmniejszenia jego absorpcji wody. Jeśli jest możliwość uzyskania w tej kwestii informacji od producenta byłbym bardzo wdzięczny, bo sam jestem ciekawy rozwiązań technicznych zastosowanych w procesie konstrukcji i produkcji HYDROBoxów. Przy montażu mojego egzemplarza po namoczeniu pozwoliłem sobie delikatnie przemieścić zawartość HYDROBoxu aby mniej więcej była rozłożona na całej powierzchni produktu.
To generalnie tyle z pierwszych obserwacji podczas montażu HYDROBoxu, kolejne wnioski będę przekazywał sukcesywnie myślę, że w ciekawej formie dla osób przeglądających i obserwujących nasze testowanie.
Poniżej mała fotorelacja z przebiegu dzisiejszych (już wczorajszych - trochę późna godzina) prac związanych z przesadzaniem roślin. Tak na marginesie powiem, że dla powodzenia misji brało w przesadzaniu ogromnych oleandrów aż 3 osoby ;-)

Niedługo przekażę szczegóły obserwacji co do zachowań moich oleandrów.

Dla porządku podam tylko, iż tak naprawdę w testach biorą udział trzy Oleandry - 1. Oleander przesadzony z HYDROBoxem, 2. Oleander przesadzony ale bez HYDROBoxu, 3. Oleander nie przesadzony w tym roku.
Załączniki
HYDROBox po rozpakowaniu - miły w dotyku :) aż szkoda go moczyć :)
HYDROBox po rozpakowaniu - miły w dotyku :) aż szkoda go moczyć :)
Pąki kwiatowe w dniu przesadzania czyli 06.06.2013
Pąki kwiatowe w dniu przesadzania czyli 06.06.2013
i zbliżenie na pąki kwiatowe - mam nadzieję, że niedługo będą cieszyć oko pięknym różowym kolorem.
i zbliżenie na pąki kwiatowe - mam nadzieję, że niedługo będą cieszyć oko pięknym różowym kolorem.
Mix zdjęć, które przedstawiają: 1 - bryłę korzeniową Oleandra który będzie korzystał z pomocy HYDROBoxu, 2 - praca przy wykładaniu donicy folią, 3 - moczenie HYDROBoxu, 4 - HYDROBox na miejscu (wydaje się mały ale zapewniam, że praktycznie cała dolna część korzeni będzie miała kontakt z powierzchnią HYDROBoxu.
Mix zdjęć, które przedstawiają: 1 - bryłę korzeniową Oleandra który będzie korzystał z pomocy HYDROBoxu, 2 - praca przy wykładaniu donicy folią, 3 - moczenie HYDROBoxu, 4 - HYDROBox na miejscu (wydaje się mały ale zapewniam, że praktycznie cała dolna część korzeni będzie miała kontakt z powierzchnią HYDROBoxu.
I kolejne etapy &quot;ciężkiej&quot; pracy licząc od górnego lewego rogu - rozluźnianie bryły korzeniowej, prawa górna fotografia - Oleander na HYDROBoxie w donicy, uzupełnianie wolnych przestrzeni ziemią kwiatową, i prawy dolny róg - Oleandry na miejscu - prawy z HYDROBoxem - lewy bez HYDROBoxu.
I kolejne etapy "ciężkiej" pracy licząc od górnego lewego rogu - rozluźnianie bryły korzeniowej, prawa górna fotografia - Oleander na HYDROBoxie w donicy, uzupełnianie wolnych przestrzeni ziemią kwiatową, i prawy dolny róg - Oleandry na miejscu - prawy z HYDROBoxem - lewy bez HYDROBoxu.
I mały rozluźniający akcent - oto komisja, która czuwała czy wszystkie prace są przeprowadzane zgodnie z regulaminem :) jak widać Franek już mocno zmęczony obserwacjami :)
I mały rozluźniający akcent - oto komisja, która czuwała czy wszystkie prace są przeprowadzane zgodnie z regulaminem :) jak widać Franek już mocno zmęczony obserwacjami :)
Otrzymane HYDROBoxy
Otrzymane HYDROBoxy
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Test HYDROBoxu - 2 tydzień, podgląd sadzonek truskawek

Post autor: tadek »

31 maja 2013r. (piątek), zainstalowałem pod 5 sadzonkami truskawek produkt HYDRObox, wyprodukowany przez firmę GEOtabo, który ma zapewnić tym rośliną stały dostęp do zmagazynowanej w nim wody; Oraz, aby mieć porównawczy obraz, obok nich, posadziłem drugi rządek, składający się również z 5 sadzonek truskawek.
O szczegółach instalacji Hydroboksu, oraz o sadzeniu wspomnianych roślin, przeczytacie w wątku zatytułowanym:
Re: testy i opinie HYDROBox GARDEN rura o dł. 100 cm. (link)

A ponizej przedstawiam relację z podglądu roślin, po 7 dniach od instalacji HYDROboksu firmy GEOtabo.

Poniższy przegląd roślin wykonałem w sobotę, 8 czerwca 2013.

--------------------------------------------------------------------

W dniu sadzenia roślin, krzaczki truskawek mierzyły przemiennie: 5 i 10 cm.
W dniu wczorajszym ich wzrost nie zmienił się, nie zaobserwowałem żadnych zmian.
W obydwóch rzędach, truskawki posadzone zostały przemiennie (jak pokazuje powyższey zdjęcie), mierzyły wtedy 5 i 10 cm.
W obydwóch rzędach, truskawki posadzone zostały przemiennie (jak pokazuje powyższey zdjęcie), mierzyły wtedy 5 i 10 cm.
Wszystkie posadzone rośliny przyjęły się, co jest zapewne zasługą padającego co drugi dzień deszczu.
Podczas oglądania ich, nie stwierdziłem żadnych chorób ani atakujących ich szkodników.

Poniżej załączam dwie fotografie, pokazujące posadzone rośliny.
Obydwie fotografie zostały zrobione 8 czerwca 2013r.
Sadzonki truskawek posadzone bez HYDROboksu.<br />Wygląd w dniu wczorajszym.
Sadzonki truskawek posadzone bez HYDROboksu.
Wygląd w dniu wczorajszym.
Sadzonki truskawek posadzone na HYDROboksie.<br />Wygląd w dniu wczorajszym.
Sadzonki truskawek posadzone na HYDROboksie.
Wygląd w dniu wczorajszym.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Hanna G
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2013-05-04, 13:52

Re: HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie

Post autor: Hanna G »

Witam!!! Wyobraźcie sobie HYDROBoxy robią reklamę mojej działce!! Ponieważ pokazałam kilku innym działkowiczom jak wyglądają HYDROBoxy i na czym to polega (miałam wtedy okazję się pochwalić wygraną w I etapie konkursu ), to teraz przychodzą obejrzeć, czy są efekty. Oczywiście przy okazji oglądają moją działkę,. Moje pupilki funkie prężą się dumnie pokazując swoje wdzięki, niezadowolone, że wszyscy patrzą się tylko w stronę tej posadzonej na HYDROBoxie.. „Zazdrość jest niezdrowa” - mówię do nich - „ jeszcze dostaniecie z zazdrości plam na liściach”.
Niestety obserwacje działania HYDROBoxów na działce, w tym roku nie będą miarodajne, zakłóca je „podlewanie z nieba” (przynajmniej jak dotąd). Pole do popisu mają osoby, które wsadziły rośliny z HYDROBoxem do donic. Mam nadzieję, że nastaną upalne dni, przed terminem końca obserwacji.
A moje pupilki rosną jak baby drożdżowe na Wielkanoc i nic sobie nie robią z tej wyróżnionej, aura im sprzyja.Pozdrawiam.
Załączniki
DSC01566 (1).JPG
DSC01562 (1).JPG
ODPOWIEDZ