Hortensje bukietowe

Jeżeli właśnie dołączasz do naszego forum i nie wiesz gdzie napisać pierwszy post, zrób to tutaj! Chętnie się z Tobą przywitamy :-)
ODPOWIEDZ
Ogrodniczka25
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2022-04-18, 15:17

Hortensje bukietowe

Post autor: Ogrodniczka25 »

Proszę o podpowiedź. Dopiero teraz będę zdejmować ochronę przed mrozem z hortensji bukietowej i ścinać. Łodyżki mają już listki. Jak ją przyciąć żeby jeszcze w tym roku zakwitła. Ma ok 3 lat.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Hortensje bukietowe

Post autor: Elzbieta M »

Hortensje bukietowe kwitną bezproblemowo i corocznie, im więcej przycinasz, tym lepiej dla nich. Ja każdą gałązkę przycinam na 2 - 3 oczka. Ale zastanawia mnie co innego - piszesz, że ma 3 lata - I nie kwitła w ubiegłym roku? Czy to na pewno hortensja bukietowa a nie hortensja ogrodowa, której nie powinno się przycinać, jedynie same kwiatostany? Poza tym hortensje bukietowe nie wymagają okrywania, bo pąki będą zawiązywać na tegorocznych przyrostach, więc zima im nie groźna
Ogrodniczka25
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2022-04-18, 15:17

Re: Hortensje bukietowe

Post autor: Ogrodniczka25 »

Dzięki za odpowiedź. W zeszłym roku kwitła oczywiście, ale wcześniej ją ścięłam i też ścinałam dość nisko. W tym roku pogoda była dziwna, przynajmniej w centrum Pl - raz ciepło raz mróz. Bałam się że mi znów zmarznie jak 2 wcześniejsze (ogrodowe) więc była do tej pory okryta dziś też rano było 0 stopni. Właśnie ją przycięłam. Zobaczymy. Ścięłam tak za 3-4 oczkiem
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Hortensje bukietowe

Post autor: Elzbieta M »

Bardzo dobrze. Ogrodowe chroń przed zimą, bukietowe zostawiaj z kwiatostanami (chyba że chcesz do suchego bukietu) , nie owijaj i tnij tak jak teraz.
ODPOWIEDZ