Hortensja - jak zrobić sadzonki? Sadzenie, pielęgnacja

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
rysiu
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-05-22, 17:24

Hortensja - jak zrobić sadzonki? Sadzenie, pielęgnacja

Post autor: rysiu »

Działkowy sąsiad ma piękne krzewy hortensji i jest gotów podzielić się ze mną...tyle, że ani on ani ja nie wiemy jak to zrobić....
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Rysiu hortensję bardzo łatwo się ukorzenia. Z niekwitnących jednorocznych pędów odetnij sadzonki długości 15 cm. Wsadź do mieszaniny piasku(1/3), torfu (1/3) i ziemi wrzosowej (1/3). Zimować w miejscu osłoniętym od wiatru.
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

A może poproś sąsiada, żeby przykopał Ci jakiś pęd? Czyli przysypał ziemią kawałek rośliny, wiosną masz gotową sadzonkę z korzeniami :-)
rysiu
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-05-22, 17:24

Post autor: rysiu »

Zimowanie tylko w osłoniętym miejscu ? Bez przykrywania ?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Rysiu oczywiście muszą być zabezpieczone przed mrozem. Można zadołować doniczki i dodatkowo okryć drobno zmieloną korą sosnową lub suchymi liśćmi.
Awatar użytkownika
Elka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 68
Rejestracja: 2008-08-15, 16:06

Post autor: Elka »

Sadzonki robię tak jak powiedziano wyżej...Stoją na polu do jesieni- potem chowam do piwnicy na parapet. Wiosną jak zaczną wypuszczać nowe przyrosty wysadzam do ogrodu. Na zimę przykrywam resztkami ziemi i badyli z donic...
Mam gdzieś fotkę - jak znajdę dokleję... ;-)
"Ciesz się tym co masz, a nie martw
się tym co ci brakuje."
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

rozmnażanie hortensji

Post autor: elakrztuk »

Rysiu Ja też w tym roku rozmnażałam hortensje. Po prostu odciełam młody pęd hortensji pokroiłam go na części tak żeby dwa listki były z jednej i drugiej strony i wsadziłam do ziemi ze sklepu i udało się. Zrobiłam to w lipcu, a hortensje rozmnaża się w czerwcu.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Można też podzielić karpę :-) ale niestety trzeba wtedy ją troszke odkopać. Ja ostatnio z jednej zrobiłam 5, trzy zostały u mnie a dwie poszły w dobre ręce :-)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ