Hiszpańskie margaretki na balkonie

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
koshi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2014-10-10, 13:21

Hiszpańskie margaretki na balkonie

Post autor: koshi »

Witam. Mam spory dylemat, co zrobić z margaretkami hiszpańskimi, które trzymam na balkonie. Część z nich mam już półtora roku, a część od tej wiosny. Zrobiły się jakieś strasznie wybujałe i jakby dzikie, mimo że regularnie podlewam. Nie wiem, czy powinnam je przyciąć. Czytałam, że przycina się je i ponoć dość mocno, ale późną jesienią i chowa do mieszkania, żeby nie zmarzły. Ale już wcześniej trochę przycinałam, gdyż przewracała się doniczka od ich ciężaru i ten pozostały kikutek robił się potem na końcówce zdrewniały, nie pojawiały się nowe gałązki, tylko maleńkie listki wokół tego kikuta. Nie wiem, czy wszystkie gałęzie mogę przyciąć i czy to ma być przy samej ziemi. Bardzo prosiłabym o poradę, bo nie chcę spisywać tych kwiatków na straty - latem przepięknie kwitną.
Pozdrawiam serdecznie
Załączniki
DSC02948.JPG
DSC02950.JPG
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Hiszpańskie margaretki na balkonie

Post autor: Krysia »

Roślina wieloletnia. W naszych warunkach nie zimuje. Może mieć formę krzaczastą - wys. około 50 cm, lub na pniu. Kwiaty białe, różowe lub żółte; bardzo trwałe. Kwitnie obficie całe lato - do przymrozków. Wymaga regularnego i dość obfitego podlewania. Nawożenie umiarkowane. Stanowisko słoneczne. Na zimę (przed przymrozkami) należy przenieść roślinę do widnego pomieszczenia o temp. 10-15, silnie przyciąć. Może być sadzona w pojemnikach, na rabatach, pojedyńczo i w kompozycjach.
Nigdy nie miałam hiszpańskich margaretek, to wiadomości z netu. W mieszkaniu jest dla takich kwiatków za suche powietrze. Lepsza klatka schodowa lub jasna piwnica. No i przycięcie teraz.
Pozdrawiam.
koshi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2014-10-10, 13:21

Re: Hiszpańskie margaretki na balkonie

Post autor: koshi »

Pięknie dziękuję Pani za pomoc :) Teraz już wiem jak postąpić z tymi kwiatami. Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Hiszpańskie margaretki na balkonie

Post autor: Krysia »

Proszę je przyciąć na wysokość kciuka. Odbiją na wiosnę. I trzeba je już wnieść do pomieszczenia.
Pozdrawiam.
koshi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2014-10-10, 13:21

Re: Hiszpańskie margaretki na balkonie

Post autor: koshi »

Tak zrobię. Dziękuję :)
ODPOWIEDZ