Halszka i jej nowy ogród

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: tadek »

Halszko, czy o 06.30 zrobiłaś to niesamowite zdjęcie przedstawiające wschód słońca? (link)
Jak patrzę na nie, to odnoszę wrażenie że przedstawia pożar lasu, który podkreślają jeszcze dodatkowo ujęte na pierwszym planie drzewa.
Normalnie niesamowite. :padam:

_____________________________
Pozwolenie na wycięcie drzewa
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: halszka31 »

trawa i azalia w promieniach porannego słońca
trawa i azalia w promieniach porannego słońca
Dzięki, Tadziu
Te wschody słońca budzą mnie każdego ranka. Refleksy świetlne tańczą po ścianach pokoju wzbudzając niepokój i wrażenie, że coś się pali... Jestem na to bardzo przewrażliwiona, bo mój poprzedni dom przecież się spalił. Ciągle gdzieś to tkwi w podświadomości...
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: wasilewska101 »

Moje trawy przycięte i przesadzone na rabatkę z trawami więc dopiero na drugi rok będę miała ładne kolory a azalie nie mają już liści ale za to dużo pąków jak nic im nie zaszkodzi to na w drugi rok będą pięknie kwitły ..
Mimo wszystko jesień mam piękną i długą , nawet w nocy ładnie deszczyk wszystko podlał ..Na moich piaskach było już bardzo sucho a tak wzmocnił nowo posadzone roślinki ..
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: tadek »

Ale mnie zaskoczyłaś odpowiedzią Halszko. :zdziwko:
Cytuję:
- Te wschody słońca budzą mnie każdego ranka

Ja myślałem że Ty jak ranny ptaszek wyskoczyłaś skoro świt w las z aparatem w ręku, łapać pierwsze promienie wschodzącego słońca... :oczami:
Czy po drugiej zachodniej stronie Twojego domu, też zachodzące słońce robi taki spektakl?

U mnie słońce jest przysłonięte domami, przez to nie daje rady aż tak wywijać.
Wschód słońca, gdzieś w Poznaniu
Wschód słońca, gdzieś w Poznaniu

Jak zbudować tunel foliowy?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: halszka31 »

kwitną pierwiosnki...
kwitną pierwiosnki...
Tadziu
Faktycznie to ja mieszkam w lesie. Otacza mnie od wschodu, południa i północy , od zachodu mam łąki.
Wschody słońca penetrują moje mieszkanie, wtedy gdy już liście z drzew opadną. Latem to jedna przeogromna ściana zieleni odgradzająca mnie od sąsiadów i wtedy światło jest rozproszone.
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: Iga51 »

Lasu to Ci naprawdę zazdroszczę. Mój M bardzo ubolewa, że nie może chodzić na grzyby w pobliżu. Ja mam dookoła pola i pustą przestrzeń, dlatego nasadziłam tyle świerków, sosen i brzóz. Ale jeszcze są małe. :(
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: halszka31 »

Urosną,,,Cztery lata temu wsadziłam do ziemi świerczka,który w doniczce służył jako choinka. Dzisiaj ma około 4 m
Kiedyś będąc u znajomych spodobało mi się bardzo nasadzenie iglaków, które tworzyły coś w rodzaju głębokiej pieczary.Dla dzieci raj, a i dorośli traktowali to jako pachnącą altankę.Darmowe inhalacje...(jeśli sosna)
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: Iga51 »

Halszko, Cztery metry w 4 lata? ??? :shock: Ja też tak chcę. Moje rozsadzałam 3 lata temu. Ale najpierw miałam zadołowane przez dwa lata. Nie tyle zadołowane, co sobie mini szkółkę zrobiłam(ponad 150 sztuk) Tyle, że to były maleńkie sadzoneczki takie, jakby jedna gałązka i korzonki. Przyznać jednak muszę, że niektóre wystrzeliły przewodnikami w górę i już mnie przerosły.
Zgodnie z sugestią Danusi przepis na ogórki wpiszę w Kąciku Smakosza. Wrzuć tam również swój przepis na kapustę, tym bardziej, że z Twojego przepisu można cały czas korzystać. :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: tadek »

Las rośnie szybko. No chyba że komuś zależny, to wtedy nieco wolniej.
Ja znam przypadek pustej dużej działki, która jeszcze około 10 lat temu była łysa jak kolano, typowy ugór.
Dzisiaj rośnie tam młodziutki las, brzozy, iglaki, i inne.

Wygrzebałem jedną fotkę z tego terenu, co prawda zrobioną zimą, ale będziecie mieli już jakiś obraz.
Jeszcze 10 lat temu, zamiast drzew zobaczylibyście puste pole.<br />Widoczne na fotografii drzewa, są samosiejkami zasadzonymi przez matkę naturę.
Jeszcze 10 lat temu, zamiast drzew zobaczylibyście puste pole.
Widoczne na fotografii drzewa, są samosiejkami zasadzonymi przez matkę naturę.
:zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: Bettiw »

piękną mamy jesień u mnie też pierwiosnki kwitną drugi raz, ale żeby w 4 lata cztery metry urósł świerk to sporo, dobrą ziemię masz, może dokarmiałaś? A ja zawsze myślałam, że uprawa choinek na święta to długoletnia inwestycja.

-- Ostatnio dodano 10 lis 2013, o 21:27 --

Przeskoczyłam w oglądaniu na pierwsze strony Twojego ogrodu, bardzo dużo włożyłaś pracy. Zwróciłam uwagę że dokuczają Tobie i innym sarny, czy znalazłaś jakiś skuteczny sposób na odstraszanie amatorów Twoich warzyw. Wczoraj byłam w ogródku i wszystkie delikatne środki z roślin wygryzione, podejrzewam zające bo teren działek ogrodzony, spóźniłam się z okryciem i mam za swoje
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: Iga51 »

Witaj Halszko. Mówiłam,że się odezwę jak skorzystam z Twojego przepisu. Oczywiście, skorzystałam :) . Wyszło mi 8 słoików. Zmodyfikowałam o tyle, że dodałam łyżkę soli (w przepisie nie było soli) i czosnek przecisnęłam przez praskę. Jeden słoik zjadłam od razu. Halszko, to coś dla mnie. Wyśmienita sałatka (surówka). Pycha. :padam:
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: halszka31 »

&quot;ruszyła&quot; wreszcie sadzonka cyprysika
"ruszyła" wreszcie sadzonka cyprysika
szybciej niż zwykle zakwitł jaśmin nagokwiatowy
szybciej niż zwykle zakwitł jaśmin nagokwiatowy
Igo
...no to dajemy nasz prywatny medal pomysłodawcy tej surowki :-)
Zastanawiam się tylko czy tak zrobiona przetrwałaby w słoikach całą zimę? Stosowałam ją jako "dyżurną" sałatkę goście, lenistwo, chęć na kapustę, którą lubię w każdej postaci.
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: wasilewska101 »

A ja nie mam takiego jaśminu , piękny i kwitnie teraz .. Tez mam szkółkę swoich iglaków rocznych . teraz będą miały już trzy lata , niektóre tak wyrosły że już ich posadziłam w ogrodzie ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: Iga51 »

Fantastyczny jaśmin, choćby ze względu na to, że kwitnie jak już w ogrodach prawie pusto. U mnie jeszcze tylko chryzantemki kwitną. :-) No i kwiaty na tarasie.
Pewnie nie sprawdzę, czy sałatka przetrwa zimę. Wykończę ją wcześniej. A potem znowu zrobię. Mam dokładnie to samo zdanie co Ty, lubię kapustę w każdej postaci. I też u mnie będzie "dyżurną". :lol:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Halszka i jej nowy ogród

Post autor: tadek »

U mnie również rośnie jaśmin nagokwiatowy. Jeszcze nie kwitnie, ale widzę ze ma pączki. Jeżeli mróz go nie zmrozi, to powinien zakwitnąć na przełomie grudnia a stycznia.
Po niżej wstawiłem podgląd mojego jaśminowca, kwitnącego w ubiegłych latach.

Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ