Grudnik

Forum poświęcone kaktusom i innym sukulentom
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Grudnik

Post autor: Petrus »

Miał za mokro dlatego gnije. Już nie odratowania niestety.
Moje też ładnie kwitły (czerwony teraz w styczniu i biały w grudniu), 2 tyg w ciemnym miejscu, potem wystawione na parapet, nawożone i mamy kwiaty :hyhy:
Załączniki
20190121_155123.jpg
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Grudnik

Post autor: Sylwia,Gosia »

Od lat mizernie rośnie , dopiero na balkonie latem trochę odżywa.Równie skromnie kwitnie , choć  ponawia kwitnienie około lutego .Gubi zawsze trochę malutkich pączków ,chociaż staram się unikać powiewów zimnego powietrza ,otwierając balkon i nie zmieniam mu miejsca .
Od lat mizernie rośnie , dopiero na balkonie latem trochę odżywa.Równie skromnie kwitnie , choć ponawia kwitnienie około lutego .Gubi zawsze trochę malutkich pączków ,chociaż staram się unikać powiewów zimnego powietrza ,otwierając balkon i nie zmieniam mu miejsca .
Piotrze ,a jeżeli matowieją gałązki i niektóre ,małe fragmenty żółkną i odpadają potem , to jaka może być przyczyna ? Czytałam kiedyś , że w trakcie kwitnienia grudniki mają większe zapotrzebowanie na wodę ,więc podłoże utrzymuję lekko wilgotne , słusznie ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Grudnik

Post autor: Petrus »

Jeżeli pędy sa takie matowe i prawie przezroczyste to za mało światła i warto je wtedy też nawozić lekko biohumusem.
Moje znów teraz kwitną- biały i czerwony.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Grudnik

Post autor: Sylwia,Gosia »

Pewnie masz rację Piotrusiu , mój grudnik stoi na stole w kuchni ( no wiesz brak parapetów) , w odległości od źródła światła ,drzwi balkonowych ,jakie 1,5 metra . Dzięki za rady :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Grudnik

Post autor: Sylwia,Gosia »

Pewnie masz rację Piotrusiu , mój grudnik stoi na stole w kuchni ( no wiesz brak parapetów) , w odległości od źródła światła - drzwi balkonowych ,jakie 1,5 metra . Dzięki za rady :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ