Grubosz

Forum poświęcone kaktusom i innym sukulentom
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Grubosz

Post autor: Amanda »

A ja mam pytanie jeśli chodzi o mojego grubosza. Co mam zrobić, żeby uformowało się z niego ładne drzewko (nie chodzi mi o bonzai)? Coś czytałam kiedyś o przycięciach ale nie wiem jak i gdzie to zrobic. Moze ktos wie?
Czarodziej
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2008-01-29, 00:34

Post autor: Czarodziej »

Zetnij go tak jak zaznaczyłem na zdjęciu a czubek podsusz przez jeden dzień i wsadź do ziemi dla kaktusów wymieszanej pół na pół z żwirem będziesz miała drugiego.

Obrazek
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Post autor: Amanda »

Który czubek? tego ścietego czy tego co jest w ziemi?
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Amanda pisze:Który czubek? tego ścietego czy tego co jest w ziemi?
No tego, który jest już w ziemi to nie potrzebujesz ukorzeniać. :lol: :lol: :lol:
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Post autor: Amanda »

A jak on będzie wyglądać taki ucięty? Trochę nieestetycznie. I to ma sprawić, że on się ukrzewi?
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Amanda pisze:A ja mam pytanie jeśli chodzi o mojego grubosza. Co mam zrobić, żeby uformowało się z niego ładne drzewko (nie chodzi mi o bonzai)? Coś czytałam kiedyś o przycięciach ale nie wiem jak i gdzie to zrobic. Moze ktos wie?
Przecież sama prosiłaś o radę jak przyciąć swojego grubosza.
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Post autor: Amanda »

Ale nie rozumiem co to ma dać to przycięcie? On wtedy się rozkrzewi czy jak? Bo ten ucięty czubek nie będzie ładnie wyglądać... Po prostu chciałabym aby mój grubosz wyrósł na tak pięknego, jakiego Ty Mario masz na swoim zdjęciu roślinek.
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Grubosz

Post autor: Amanda »

Mam taki oto klopot. Przemo powiedzial mi, ze jak przytne grubosza to sie odpowiednio uformuje i ukrzewi. Minelo troche czasu, ale widze ze obok tego obcietego "kikuta" wyrasta w dalszym ciagu do gory a po bokach to nic nie widze. Nie wiem czy to przyciecie cos dalo.
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Post autor: Amanda »

Oto mój grubosz:
Załączniki
S6301155.JPG
monikam
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 153
Rejestracja: 2008-02-05, 18:49

Post autor: monikam »

cierpliwości. grubosz nigdy nie rośnie w formie "patyka", tzn. z jednym pniem. jeszcze się rozkrzewi.
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Post autor: Amanda »

Mnie zawsze rosnął jako "patyk". Jeszcze nigdy grubosz mi sie nie rozkrzewił.
Czarodziej
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2008-01-29, 00:34

Post autor: Czarodziej »

Daj mu czas grubosz nie krzewi się odrazu ja swoje prowadzę od dwóch lat. :-D
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

mój grubosz ma 6 lat, gdy kupiłam go w makro miał jakieś 15 cm wzrostu :-)
Dzisiaj zajmuje pół okna :-) Postaram się zamieścić zdjęcie.
pozdrowienia,
duende
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Grubosz c.d

Post autor: Amanda »

Parę miesięcy temu założyłam temat dotyczący mojego grubosza. Martwiło mnie to, że nie wypuszcza bocznych pędów. Wtedy to Przemo doradził mi, abym obcięła go od góry i wtedy wypuści pędy. Niestety i tym razem rada Przema na nic się nie zdała, gdyż z kikuta dokładnie w tym samym miejscu wyrósł kolejny pęd, w taki sposób ze mój grubosz dalej pnie się jak badyl do góry a o bocznych pędach i rozkrzewionym drzewku nie mam co marzyć. Mało tego, teraz ten wyrośnięty z kikuta pęd jest tak wielki, ze starsza cześć rośliny nie jest wstanie utrzymać takiego ciężaru. No i nie wiem co mam zrobić, czy znów go przyciąć w tym samym miejscu, czy wyrzucić...
Anoli
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-17, 15:10

Post autor: Anoli »

Nie bardzo rozumiem jak odrost może być większy od reszty rośliny? Może zamieścisz zdjęcia. Mój gubosz po takim cięciu wypuszcza odnogi na razie w 2 miejscach, ale dam mu jeszcze czas. Może niewłaściwie dbasz o niego, dlatego jest zbyt słaby na krzewienie?
ODPOWIEDZ