Grubosz na bonsai - jak formować?

Kącik dla miłośników sztuki BONSAI
ODPOWIEDZ
Aneta78
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-27, 09:59

Grubosz na bonsai - jak formować?

Post autor: Aneta78 »

Witam serdecznie,

postanowiłam zacząć formować mojego grubosza. Wyczytałam ,iż wystarczy go przycinać i uszczykiwać, nie trzeba drutować. Może ktoś z Was pokusi się o radę dla mnie. Chciałabym, aby korona była gęsta i rozłożysta, a pień "goły". Czy dobrze to będzie wyglądać? Myślę, iż trzeba je rozsadzić. Czy powinnam przesadzić do specjalnej niskiej doniczki już teraz? Proszę o wszelkie sugestie,
Dziękuję z góry,
Pozdrawiam
Aneta
jeden profil:)
jeden profil:)
i drugi:)
i drugi:)
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Grubosz na bonsai - jak formować?

Post autor: dziwaczek »

Radziłabym obejrzeć różne zdjęcia i wtedy zdecydować jaki ma mieć kształt. Ja przesadziłabym do niskiego pojemnika.
Korona zagęści się jeżeli będzie często przycinany. Możesz zostawić pojedyncze drzewko, możesz komponować "lasek" dodając kolejne roślinki. Zaznaczam, że jestem kompletnym amatorem w tej dziedzinie, tylko czasem się bawię w formowanie niektórych roślinek.
Pozdrawiam
elka
Aneta78
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-27, 09:59

Re: Grubosz na bonsai - jak formować?

Post autor: Aneta78 »

Dziękuję za odpowiedź,
mniej więcej wiem, jaki ma mieć kształt, wspomniałam o tym. Ale przyznam, że nie jestem pewna, czy moje "cięcia przyniosą spodziewany efekt. No nic, trzeba próbować ;-)
Dzięki,
Aneta
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Grubosz na bonsai - jak formować?

Post autor: goja.k »

Aneta78 pisze:Witam serdecznie,

postanowiłam zacząć formować mojego grubosza. Wyczytałam ,iż wystarczy go przycinać i uszczykiwać, nie trzeba drutować. Może ktoś z Was pokusi się o radę dla mnie. Chciałabym, aby korona była gęsta i rozłożysta, a pień "goły". Czy dobrze to będzie wyglądać? Myślę, iż trzeba je rozsadzić. Czy powinnam przesadzić do specjalnej niskiej doniczki już teraz? Proszę o wszelkie sugestie,
Dziękuję z góry,
Pozdrawiam
Aneta
Jeżeli chcesz poprowadzić jako rozłożyste drzewo to na pewno musisz przesadzić, ja przycięłabym pierwszą gałązkę po lewej stronie na drugim zdjęciu. Pień będzie wyższy i przycięłabym wierzchołek. Z drugiej strony jeśli chcesz mieć niską roślinkę i "parasol" to przytnij tylko tą boczną łodyżkę i wierzchołek. Zacznie się zagęszczać. Ale to też tylko moja amatorska wizja :hyhy:
A to moja wariacja Grubosza, pozdrawiam ciepło
Załączniki
P3232366.JPG
Zapraszam do domu Małgorzata
ODPOWIEDZ