Grubosz (Crassula) hobbit

Forum poświęcone kaktusom i innym sukulentom
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szarateina
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 110
Rejestracja: 2010-05-28, 09:08

Grubosz (Crassula) hobbit

Post autor: szarateina »

Witam , na jesieni zakupiłam w sieci Ikea ładniutkiego gruboszka crassula hobbit. Problem w tym że właśnie teraz zaczął tracić liście, one najpierw się marszczą, następnie usychają i odpadają ( robią się miękkie) a stożki wzrostu usychają jak tylko wyjdą, nie wiem co jest tego przyczyną , to się dzieje od ok. 2 tygodni. Stoi na południowym parapecie , ani nie przesuszony - może to przelanie? Ale ja go skąpo podlewam... Może ktoś miał podobny problem? Pozdrawiam
:)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Mogą być dwie przyczyny takiego zachowania grubosza.
Pierwsza to przelanie, zimą praktycznie się go nie podlewa. Jak przy sukulentach, lepiej nie podlać niż przelać. Ale druga bardziej prawdopodobna przyczyna to zbyt wysoka temperatura zimą, która powinna wynosić od 10 do 15 stopni. Z tym najczęściej zimą w mieszkaniu jest problem.

Więcej: drzewko szczęścia - pielęgnacja, rozmnażanie, choroby
Awatar użytkownika
szarateina
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 110
Rejestracja: 2010-05-28, 09:08

Post autor: szarateina »

... w takim razie stawiam na temperaturę..... dziękuję nie wiem tylko czy samo obnizenie wystarczy... czy dojdzie on do siebie:(
:)
zbyleg
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2011-04-14, 21:39

Post autor: zbyleg »

Mój grubosz, ze względu na asymetryczność (dlaczego to inna historia) był oparty liśćmi o szybę i w zimie, przy temperaturze otoczenia ok 22-23C nie dość, że nie ucierpiał, to jeszcze zakwitł ;-)
Pod parapetem nie było grzejnika.

Tak więc ja stawiam na przelanie.
ODPOWIEDZ