GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Danka »

Sylwio cieszą mnie twoje słowa. Ja z kolei nigdy nie byłam w Jaworze :-> Głogów bardzo się zmienił. I to mnie cieszy ale gdy oglądam zdjęcia Głogowa z przed II wojny światowej to szkoda, że tak wspaniała architektura uległa zniszczeniu. A czego nie dokonała zawierucha wojenna to do dalszego zniszczenia doprowadzili już Polacy. Bo przecież to było poniemieckie. :roll: Ale takie były czasy. Teraz już nieco inaczej patrzymy na pewne sprawy ale to co straciliśmy już nie odzyskamy :/
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: tadek »

.
Roślinki wyrastające z murów twierdzy wyglądają jak ktoś by posadził je tam zasadził.
Jak z tym jest Danusiu? :zawstydzony:

Super zauważasz szczegóły...


Poradnik ogrodniczy - Zielone przegrody :arrow:
.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Cieszę się,że z dala od Polski mogę oglądać takie ciekawe zdjęcia jednego z naszych dolnośląskich miast.
Ładnie zagospodarowana fosa ,tu także na każdym kroku porządek i czystość.Mogliby się Włosi i nie tylko, od nas tego nauczyć.
Dzwoneczki urocze,Tadziu,to chyba niemożliwe,żeby ktoś je tam posadził,ale nie wyglądają nawet na polne.

Danusiu,wyobraz sobie ,że po obejrzeniu Twojego Głogowa i filmu o nim,w środku nocy zaczęłam szukać na necie zdjęć i informacji o moim Jaworze.
Niestety ,nie wiele ich znalazłam.A miasteczko -centrum zadbane i kolorowe.Gdybym w Polsce miała do dyspozycji samochód ,chętnie bym się tam wybrała.
I chociaż aktualnie ,czuję się Wrocławianką ,to jednak 14 lat mojego dzieciństwa spędziłam w Jaworze.
Danusiu,pokazywałaś nam swój dom na wsi.KIedy mieszkasz w Głogowie,a kiedy w domu na wsi ,może to niedaleko ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze: Dzwoneczki urocze,Tadziu,to chyba niemożliwe,żeby ktoś je tam posadził,ale nie wyglądają nawet na polne.

Danusiu,wyobraz sobie ,że po obejrzeniu Twojego Głogowa i filmu o nim,w środku nocy zaczęłam szukać na necie zdjęć i informacji o moim Jaworze.
Niestety ,nie wiele ich znalazłam.A miasteczko -centrum zadbane i kolorowe.Gdybym w Polsce miała do dyspozycji samochód ,chętnie bym się tam wybrała.
I chociaż aktualnie ,czuję się Wrocławianką ,to jednak 14 lat mojego dzieciństwa spędziłam w Jaworze.
Danusiu,pokazywałaś nam swój dom na wsi.KIedy mieszkasz w Głogowie,a kiedy w domu na wsi ,może to niedaleko ?
Gospodarze Głogowa zaczęli o niego dbać od czasu powstania Huty Miedzi "Głogów". w poszukiwaniu pracy zaczęli napływać nowi mieszkańcy i trzeba było budować nowe domy. I tak powoli miasto się rozwijało. A od kilku lat zaczęło pięknieć. :hyhy:
Dojazd na wieś zajmuje mi około 30 minut. Czasami nieco więcej. Zależy od ruchu ulicznego. Wieś znajduje się kilkanaście kilometrów od Głogowa .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Danusiu,to nie wścibstwo,łatwiej mi tylko sobie wyobrazić o czym piszesz i co nam pokazujesz. :-P
A te dzwoneczki bardzo urokliwe,przypominają mi te ,które widziałam często jako dziecko na łąkach.Posadziłam je kiedyś u siebie na balkonie,w lekko zacienionym miejscu,ale nie podobało im się u mnie-chyba za gorąco.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Danka »

Dawno nic nie pisałam o Głogowie ;-) A dzięki Google zniknęły wszystkie zdjęcia i nie ma co oglądać :orany:
Dzisiaj musiałam załatwić parę spraw i pochodzić po mieście. Gdzie mam w miarę blisko idę na nóżkach ;-) A gdy wróciłam byłam wykończona :] Ale obrazki z Fosy zmieniają nastrój . Gdy tam weszłam, na chwilę odpoczęłam. Ten widok wzbudził we mnie ogromne zaskoczenie i podziw dla wytrwałości roślin.
7999.JPG
Tego kwiatuszka pokazywałam poprzednio ale nie było go w takiej ilości.
cymbalaria murowa bluszczykowata
cymbalaria murowa bluszczykowata
8008.JPG
8005.JPG
Powstał w Fosie plac zabaw.Tylko w pobliżu jakaś budowa więc nie robiłam zdjęć na jego tle.
8015.JPG
Po chwili odetchnięcia świeżym chłodnym powietrzem czas do wyjścia.
8014.JPG
Rzut oka poza mury
8018.JPG
wyjście na Stare Miasto i na duszne ulice.
8019.JPG
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: tadek »

.
Patrząc na roślinki rosnące w ceglanym murze, nie można mieć już żadnych wątpliwości, że natura nie poradziła by snobie z murowanymi miastami. Prędzej czy później zasadziła by w nich gęsty las...

A wejście przez mur do starego miasta, zostało pewnie otwarte (dziura wybita w murze) na potrzeby zwiedzających i przechodniów?

Ciekawe zdjęcia Danusiu.
Dzięki nim będę znał już Głogów, jak pojadę do Twojego miasta na wycieczkę. :zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Danka »

tadek pisze:.
Patrząc na roślinki rosnące w ceglanym murze, nie można mieć już żadnych wątpliwości, że natura nie poradziła by snobie z murowanymi miastami. Prędzej czy później zasadziła by w nich gęsty las...

A wejście przez mur do starego miasta, zostało pewnie otwarte (dziura wybita w murze) na potrzeby zwiedzających i przechodniów?

Ciekawe zdjęcia Danusiu.
Dzięki nim będę znał już Głogów, jak pojadę do Twojego miasta na wycieczkę. :zawstydzony:
Wszyscy znamy powiedzenie "nie było nas był las, nie będzie na będzie las" i te zdjęcia utwierdzają w tym porzekadle.
Dziura rzeczywiście została specjalne wybita, bo nie byłoby przejścia na drugą stronę miasta.
Tadziu możesz przyjechać zwiedzić Głogów :-D
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: tadek »

.
Oprócz Głogowa to też Was odwiedzę Danusiu. ;)
Wezmę ze sobą jakiś ,,piknikowy'' placuszek... :serce: :zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: mmmm5 »

Jak zawsze romantyczny spacer proponujesz nam Danusiu :padam:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Danka »

tadek pisze:.
Oprócz Głogowa to też Was odwiedzę Danusiu. ;)
Wezmę ze sobą jakiś ,,piknikowy'' placuszek... :serce: :zawstydzony:
Czekam na termin twojego przyjazdu. Placuszek także mile widziany, bo od jakiegoś czasu nie piekę :-D
Marysiu bardzo dziękuję :padam:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dobrze ,że mogłam pooglądać tym razem zdjęcia,bo prawie wszystkie poprzednie z całego wątku,te Twoje Danusiu, zniknęły -dlaczego ?

Doskonałe miejsca na spokojne spacery.Niesamowita chęć życia roślinek zakorzenionych w szczelinach murów. :-D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:Dobrze ,że mogłam pooglądać tym razem zdjęcia,bo prawie wszystkie poprzednie z całego wątku,te Twoje Danusiu, zniknęły -dlaczego ?
Danka pisze:Dawno nic nie pisałam o Głogowie ;-) A dzięki Google zniknęły wszystkie zdjęcia i nie ma co oglądać :orany:
Gosiu, spiesz się powoli :-D
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Danusiu,czytałam uważnie ,sądziłam,że piszesz o zdjęciach w swoim komputerze ,a ja miałam na myśli wszystkie wysyłane wcześniej przez Ciebie na forum.Nie widzę powiązania ,wiesz ,że jestem laikiem w tych sprawach :hyhy: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:Danusiu,czytałam uważnie ,sądziłam,że piszesz o zdjęciach w swoim komputerze ,a ja miałam na myśli wszystkie wysyłane wcześniej przez Ciebie na forum.Nie widzę powiązania ,wiesz ,że jestem laikiem w tych sprawach :hyhy: .
Gosiu pisałam o zdjęciach wcześniej wysłanych. Dlatego napisałam, że dzięki Google zniknęły wszystkie zdjęcia i nie ma czego oglądać. Zdjęcia z komputera przechowuje na oddzielnym dysku ale mam ich dużo i znalezienie jakiegoś zdjęcia zajęłoby mi dużo czasu. W komputerze mam tylko zdjęcia bieżące czyli z ostatnich miesięcy.
ODPOWIEDZ