GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Danka »

Rzeczywiście dawno nie byłam na spacerze po Głogowie ale koło tego pomnika przejeżdżam gdy jadę na wieś :-D Tylko trudno kierując rozglądać się wokół ;-) Nie wiedziałam, że jest tam lawendowe poletko :hyhy:
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: goskamaja »

Danusiu ja też nie wiedziałam, że koło pomnika rośnie tyle lawendy i do tego białej. Na spacer o tej porze roku polecam Ci również odwiedzenie fosy. Dla zachęty pokażę kilka zdjęć zrobionych dziś:)
Załączniki
fosa
fosa
mix lawendy i powojników
mix lawendy i powojników
rozarium
rozarium
lawenda
lawenda
alejka
alejka
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Danka »

Rzeczywiście pięknie to wygląda :mrgreen: ale w tej chwili nie wiem czy uda mi się wyrwać z domu. Znasz powód ;-) Jest w kiepskim stanie.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: mmmm5 »

Trzy Głogowianki i ani jedndgo komentarza zdjęciowego do "wydarzenia" czyli wizyty Premierówki polskiego rządu w Głogowie.Może w Waszym mieście się to często zdarza i dlatego pominęłyście to milczeniem ;) ;)
Jakby co to jestem przeciw szpilkom na nogach dostojników państwowych :lol: :lol:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze:Trzy Głogowianki i ani jedndgo komentarza zdjęciowego do "wydarzenia" czyli wizyty Premierówki polskiego rządu w Głogowie.Może w Waszym mieście się to często zdarza i dlatego pominęłyście to milczeniem ;) ;)
Jakby co to jestem przeciw szpilkom na nogach dostojników państwowych :lol: :lol:
Marysiu, o tej wizycie dowiedziałam się z telewizji :rotfl:
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: mmmm5 »

Ja też z Tv !!!!!
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: tadek »

.
Ale zdjęć z Głogowa doszło. Super Danusiu!

Ja niestety nic na temat wizyty Pani Premier w Głogowie nie słyszałem. :/

Ale na co jest Internet! W mig mogłem nadrobić zaległości a nawet przytoczyć cytat:

Cytuję:
Premier Ewa Kopacz udała się w poniedziałek rano na Dolny Śląsk - tego dnia ma w planach m.in. wizytę w Wałbrzychu, gdzie będzie mowa o środkach na rewitalizację miasta. Premier odwiedzi też należącą do KGHM Hutę Miedzi "Głogów".

żródło cytatu ... :arrow:

Danusiu, w jednym z powyższych twoich wpisów przeczytałem fajną, pozytywną ciekawostkę! Że sama prowadzisz samochód! Dzieki czemu jesteś niezależna od humorzastego kierowcy faceta, od czekania na autobusy... BRAWO! :padam:

Jestem ciekawy ile pań z naszego forum może tez się pochwalić tą potrzebną dzisiaj umiejętnoscia, która daje nam swobodę i niezależność.

Pozdrawiam wszystkie kierujące pojazdami panie!

A może jest wśród nas pani kierująca motorem? :luka:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: mmmm5 »

Tadku,myślę,że najlepiej jakby jeździła tym motorem po Głogowie :lol:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze:Tadku,myślę,że najlepiej jakby jeździła tym motorem po Głogowie :lol:
Kiedyś jeździłam motorynką. Był taki pojazd podobny do komara ale lepszy ;-)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: mmmm5 »

Jakoś bez udziału tłumów wypadło to "Pożegnanie Lata" , chyba,że uznałaś Danusiu,że rośliny lepiej się fotografuje niż ludzi ?
Widzę,że pogoda dopisała ,szkoda,że kapela grała tylko dla dwóch słuchaczek + Ty z aparatem :hyhy:
Głogów zachwyca !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Mandragora »

Danusiu, czy to "rajskie jabłuszko" z placu 1000-lecia? Co roku podkradam tam kilka do jesiennych dekoracji :zawstydzony: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze:Jakoś bez udziału tłumów wypadło to "Pożegnanie Lata" , chyba,że uznałaś Danusiu,że rośliny lepiej się fotografuje niż ludzi ?
Widzę,że pogoda dopisała ,szkoda,że kapela grała tylko dla dwóch słuchaczek + Ty z aparatem :hyhy:
Głogów zachwyca !
Marysiu tłumy były ale trochę później. A ja wolałam ich uniknąć. :hyhy:
Mandragora pisze:Danusiu, czy to "rajskie jabłuszko" z placu 1000-lecia? Co roku podkradam tam kilka do jesiennych dekoracji :zawstydzony: :mrgreen:
Justynko z Placu Jana. Chyba także będę musiała się wybrać po kilka na nasionek ;-). Może i dzisiaj bym się skusiła ale był obserwator :lol: :zawstydzony:
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Anka2803 »

Piękne miasto z dużym naciskiem na zieleń... i jakie czyste i zadbane :-D
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: goskamaja »

Danusiu że Ty to wszystko pamiętasz, moi rodzice nigdy nie opowiadali takich ciekawostek z dawnych czasów a przecież pochodzą stąd.
Na 3 zdjęciu od dołu ten niski budynek to liceum do którego chodziłam przez 4 lata, wtedy nie wyglądał tak ładnie:)
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: GŁOGÓW woj. dolnośląskie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Jak mogłam do tej pory mogłam przeoczyć taaaaaki temat !.
Danusiu,rozmarzyłam się ,wzruszyłam i wróciłam do dzieciństwa.
Co prawda Głogów nie jest moim rodzinnym miastem,nigdy go nie zwiedzałam ,a tylko kilka razy przejeżdżałam przez niego,to jednak leży nie daleko mojego rodzinnego miasteczka - Jaworu i klimatem przypomina mi go.
Danusiu,pięknie pokazałaś i opisałaś swoimi zdjęciami i starymi dokumentami to miasto.Poruszył mnie filmik z udziałem rdzennych mieszkańców,nie wiedziałam,że taki duży procent miasta został zburzony w czasie wojny.I mimo ,że od dawna unikam filmów wojennych ,zwłaszcza tych dokumentalnych to ze wzruszeniem i ciekawością obejrzałam.
Nasze 3 forumowe Głogowianki naprawdę mogą być dumne ze swojego miasta.Fajnie ,że Gosia i Justynka dołączyły się w tym spacerze po Głogowie.
Powtórzę za resztą,że Głogów to czyste ,zadbane i piękne miasto.

Ja zawsze chciałam pokazać moje małe ,rodzinne miasteczko swojemu mężowi i dzieciom - nigdy mi się to nie udało.A w Jaworze byłam ostatnio kilkanaście lat temu(chyba),kiedy potrzebne mi były dokumenty do obywatelstwa moich dzieci.Bardzo się zmieniło i to nie na lepsze.Tak jak napisała Danusia,bezrobocie dotknęło wiele mniejszych miast i miasteczek.

Cieszę się ,że Głogów tak wypiękniał :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ