Glebogryzarki z silnikiem Loncin

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
mehabeusz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2012-06-25, 11:52

Glebogryzarki z silnikiem Loncin

Post autor: mehabeusz »

Czy pracował ktoś może już z glebogryzarką z silnikiem Loncin? Jest to dobry sprzęt? czy raczej nie warto takiego czegoś kupować
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Glebogryzarki z silnikiem Loncin

Post autor: rafaloku »

Nie warto. Są dość drogie, a marka mało zweryfikowana na naszym rynku. Jeżeli szukasz czegoś niedrogiego, a solidnego to można spróbować Einhell lub Al-KO (ale AL-KO sprawdź opinie, bo nie wszystkie modele są udane). Jeżeli koszty nie grają tak dużej roli, to do wyboru jest Honda, Husqvarna lub Gardena.

Rozmowę jednak przede wszystkim zacznijmy od tego, jakie ma być przeznaczenie sprzętu (np. niewielki ogród amatorski czy sprzęt do intensywnego wykorzystania profesjonalnego).

Odnośnie wyboru glebogryzarki, polecam artykuł w naszym poradniku: Glebogryzarka ogrodowa - co to jest, jaką kupić?
Rafał
mehabeusz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2012-06-25, 11:52

Re: Glebogryzarki z silnikiem Loncin

Post autor: mehabeusz »

Przeznaczeniem glebogryzarki ma być praca na działce 1ha pod uprawe wierzby energetycznej na własne potrzeby. W pierwszym roku zamierzam obsadzić około 1/4 terenu aby uzyskać sadzonki na obsadzenie resztyt terenu w następnym roku.

-- Ostatnio dodano 2012-06-26, 16:18 --

Dodam jeszcze że po tym okresie glebogryzarka będzie już żadziej używana.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Glebogryzarki z silnikiem Loncin

Post autor: rafaloku »

Jeżeli nie planujesz jej stale używać, zastanów się czy nie lepiej gdzieś wypożyczyć?
Rafał
woj23
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-12-27, 13:46

Re: Glebogryzarki z silnikiem Loncin

Post autor: woj23 »

Jestem zdania, że nie ma co niepotrzebnie kasy wydawać i dorabiać innych. Przelicz sobie czy lepiej nie kupić coś nowego niż stale wypożyczać. Ja do swojej glebogryzarki dokupiłem silnik SILNIK 5,5KM w sklepie barracuda. Maszyna chodzi bez zająknięcia. Dodam, ze na swojej działce mam 2 hektary do obrobienia.
ODPOWIEDZ