gdzie rosło zboże i nie tylko

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

gdzie rosło zboże i nie tylko

Post autor: Danka »

Z wielką nieśmiałością chcę się pochwalić swoim ogródkiem. Widząc Wasze,czasami wręcz bajeczne ogrody,mam trochę wątpliwości. Mój ogródek jest na wsi,w otoczeniu gospodarstw rolnych.Ma to swój urok. I staram się,żeby mój ogródek nie odbiegał wyglądem od otoczenia. Mam nadzieję,że będzie się podobał.I nie znudzi Was oglądanie zdjęć.
http://picasaweb.google.pl/Danuta054/SwojskieKlimaty
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Danusiu masz uroczy ogródek. Niektóre rośliny są po prostu przepiękne, na uwagę zasługują zwłaszcza pnącza :!: Gratuluję świetnego zdjęcia brzozy i wspaniałych współmieszkańców (zwłaszcza ten czarny kotek... no po prostu boski!!!!).
Pozdrawiam :lol:
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

No całe szczęście że przełamałaś opory i pokazałaś swój ogród i zwierzaczki bo naprawdę było warto!! super zdjęcia obejrzałam je dwa razy i napewno zrobię to jeszcze nie raz :-D
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Monisiu i Elu bardzo serdecznie Wam dziękuję za uznanie.Miło było przeczytać te słowa. Pozdrowienia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Danko,
rewelacja!!! Całkiem inny ogród, inna przestrzeń. Najbardziej podoba mi się otoczenie stawu, szczególnie w okresie rozkwitu, choć są nasadzenia, sprawia wrażenie naturalnego, samoistnego piękna otoczenia. Coś czego trudno będzie się można doczekać u mnie, no już nie wspomnę o powierzchni...

Piękne rośliny, fajne zwierzaczki, nawet jelonek!!!

Zdjęcie brzozy też na mnie zrobiło wrażenie - wspaniałe ujęcie.
:-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Danko na mnie też Twój ogród zrobił duże wrażenie, ta jego naturalność. Piękne swojskie widoki, czekam na więcej zdjęć i niepotrzebnie tak długo zwlekałaś z pokazaniem ogrodu.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Danko przyłączam się do wcześniejszych zachwytów Twoim ogrodem - mnie również zauroczył - to jeden z moich ulubionych typów ogrodów :-)
Podziwiam sobie w ciszy i czekam na kolejne ujęcia ;-)
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Aleee cudnie. Jaki to jest areał? bardzo mi się podobają te "bluszczowate" wszystkie i sposoby w jakich je wykorzystałaś. Dławisz okrągłolistny np. Super sprawa. Muszę o nim poczytać ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dziękuję wszystkim za zachwyty moim ogrodem.Pnącza posadziłam, żeby co nie co ukryć.Dławisz jest bardzo silnym pnączem i potrafi opleść zdrowe drzewo tak mocno,że je zadusi,dlatego tak się nazywa. Dlatego nie należy go sadzić przy zdrowych drzewach.Posadziłam go przy starej usychającej gruszy,ale ona wcześniej się złamała i musieliśmy wymyślić mu podporę. Zdjęcia,będę sie starała robić przy prawie każdej okazji. Acha,areału wszystkiego razem jest około 0,5 ha.Pozdrowienia dla wszystkich
Załączniki
big thank you.gif
big thank you.gif (13.39 KiB) Przejrzano 13888 razy
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ja również dołączm do zachwytów, lubię takie klimaty, dlatego staram się zachować je również u siebie i chętnie co nieco podpatrzę, np. świetny pomysł z krzesłem jako pergolą :-D
Załączniki
brawokp8.gif
brawokp8.gif (6.89 KiB) Przejrzano 14630 razy
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Danusiu fajny jest Twój ogród,taki naturalny,bluszcze świetnie się komponują,zaintrygował mnie dławisz,no i okolica stawu bardzo swojska.
Super zwierzaki,zwłaszcza kociaki mi się podobają.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Kawałek pola do uprawy. ;-) Faktycznie piękny dławisz. Oczywiście nie tylko, bo wszystkie roślinki są piękne ale dławisz jest...inny? Może to ze względu na uformowanie. Zatrzymuje wzrok na dłużej. :oops: Zazdroszczę też stawu.
sąsiad
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 311
Rejestracja: 2008-03-11, 23:09

swojskie klimaty

Post autor: sąsiad »

Danusiu wiejskie klimaty są wspaniałe :!: . Coś na ten temat wiem. Jak latem słońce parzy to uciekam do mojego ogrodu - 18 km. Twoje roślinki i zwierzaczki są wspaniałe.
Wspominałaś o zamieszczeniu filmiku w albumie. Wejdź do Centrum pomocy Picasa Web Albums "jak przesyłać filmy video do albumów zdjęć". Troszkę czasu i powinno się udać.
_______________________________
pozdrawiam Staszek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dodałam dzisiaj trochę nowych zdjęć.Niestety,ale u mnie jest susza,pomimo skromnych opadów deszczu.Więc moje roślinki nie wyglądają zbyt ładnie.Najlepiej rosną chwasty.Te to są nie do pobicia.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Danusiu, wspaniały klimat bije z Twoich zdjęć, przeniosłam się w czasy dzieciństwa jak to moje dzieci mówią na prawdziwą wieś. Sama też mieszkam na wsi, ale nasze dzieci mówią że to nie jest prawdziwa wieś ;-) :lol:
Zablokowany