gdzie rosło zboże i nie tylko

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Mimo,że już były przymrozki,ale jesień nie opuszcza moich roślin i nadal mieni się kolorami
niby jednoroczny a u mnie ku mojemu zadowoleniu rośnie 3 rok i teraz powtarza kwitnienie
dalej kwitnie powojnik
i pelargonie
chryzantemy w pełnym uroku
żółta dopiero w pączkach i znowu jesienny zakątek
jeszcze kwitnie zatrwian Suworowa
nie ciemiernik , ale zawilec japoński, prawie gotów by zakwitnąć
Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 188
Rejestracja: 2008-10-14, 18:55

Post autor: Grzes »

Witam!!!
Piekny zatrwian musze sobie sprawic taki wiosna:)
Miłego dnia Wszystkim!!!
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dana za te piękne kolory jesieni można ją nawet bardzo polubić, chryzantemki przeurocze, może ciemiernik kwitnąc teraz chce nam powiedzieć, że już po zimie :mrgreen: :lol: :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Grzes pisze:Piekny zatrwian musze sobie sprawic taki wiosna:)
Popieram kolegę, piękna i ciekawa roślinka i też wiosną się za taką będę rozglądał.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

piotrek_ns pisze:
Grzes pisze:Piekny zatrwian musze sobie sprawic taki wiosna:)
Popieram kolegę, piękna i ciekawa roślinka i też wiosną się za taką będę rozglądał.
Zainteresowanych zatrwianem informuję,że jest to roślina jednoroczna. A kupiłam go z myślą o suchych bukietach,bo przede wszystkim do tego służy.Ponieważ bardzo mi się spodobał w stanie żywym,więc został w ogrodzie. Tak kwitł w lecie. Zdjęcie nie jest zbyt wyraźne,ale może jednak coś dostrzeżecie
W tej chwili została tylko jedna roślinka i mam nadzieję,że się rozsiała. Wyczytałam ,że lubi glebę wapienną,więc będę miała dla niej miejsce.
I niestety :oops: zrobiłam ogromny błąd w nazwie jednego ze swoich kwiatów. Bo zawilca japońskiego nazwałam ciemiernikiem. Dostałam go i ciemiernika od koleżanki, i nie umiałam odróżnić jednego od drugiego,chociaż mam ciemiernika białego.
Miło mi,że odwiedzacie mój ogródek :-D
Wszystkich pozdrawiam.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Danka zatrwian ładny i nie szkodzi że jednoroczny bo ja mam inny zatrwian w kształcie a takiego jak masz ty to nie widziałem. A też lubię kwiaty na suche bukiety.
Fox rośliny przesadza się z jak największą bryłą ziemi ale wtedy gdy są to sadzonki specjalnie do tego wyhodowane. A chryzantemy sprzedawane teraz są hodowane w specjalnym podłożu, które nie bardzo nadaje się do wysadzania, wiem bo przetestowałem. W tym podłożu sprzedawane jest sporo kwiatów dla ozdoby np. wiosenne prymulki i często po posadzeniu do ogrodu rosną ładnie przez sezon ale nie przeżywają zimy, bo to podłoże ma tendencje do przesuszania bryły korzeniowej zimą.
Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 188
Rejestracja: 2008-10-14, 18:55

Post autor: Grzes »

Jasne ze odwiedzasmy Twoj ogrodek,ja mam juz taki nawyk ze codziennie siadam i przegladam nowe kwiatki z forum,a o zatrwian dbaj i mow do niego bo moze sie wiosna wokol rosliny matecznej rozsieje i wykielkuja nowe roslinki

A co do zimy to ja tez nie pamietam kiedy na swieta byl snieg-moze w ty roku bedzie???
Miłego dnia Wszystkim!!!
Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 188
Rejestracja: 2008-10-14, 18:55

Post autor: Grzes »

piotrek_ns pisze:Danka zatrwian ładny i nie szkodzi że jednoroczny bo ja mam inny zatrwian w kształcie a takiego jak masz ty to nie widziałem. A też lubię kwiaty na suche bukiety.
Fox rośliny przesadza się z jak największą bryłą ziemi ale wtedy gdy są to sadzonki specjalnie do tego wyhodowane. A chryzantemy sprzedawane teraz są hodowane w specjalnym podłożu, które nie bardzo nadaje się do wysadzania, wiem bo przetestowałem. W tym podłożu sprzedawane jest sporo kwiatów dla ozdoby np. wiosenne prymulki i często po posadzeniu do ogrodu rosną ładnie przez sezon ale nie przeżywają zimy, bo to podłoże ma tendencje do przesuszania bryły korzeniowej zimą.
PIOTREK-ja odnosnie Twoich slow dotyczacych produkcji roslin w torfie-tak bo przewaznie jest to sam torf,ktory bardzo szybko wysycha,choc ja z wlasnego doswiadczenia znam rozny torf my akurat sprowadzamy specjalny z Estonii i z Łotwy-utrzymuje dlugo wilgoc po podlaniu nawet wiosna przy wysokich temp....ale nie wazne bo sie za duzo rozpisuje

A u mnie w ogrodnictwie sadzimy wszystko w taka ziemie- nie wazne czy pelargonie,bratki czy chryzantemy w specjalnie przygotowane podloze-ziemia lisciowa,kompostowa,torf piasek i glina wlasnie sobie dzis przynioslem woreczek takiej ziemi :-) i wsadze zielistke i rozsadze rosiczke
Miłego dnia Wszystkim!!!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Grześ u mnie nie ma sklepów ogrodniczych, które sprzedawały by chryzantemy, ja zaopatruję się przeważnie w różnych supermarketach, a tam mają chryzantemy tylko z okazji świąt i to przeważnie nie polskiej produkcji, polskie są tylko nalepki. I nie trafiłem jeszcze by chryzantemy były w ziemi, zawsze jest to torf i ewentualnie jakieś kulki, chyba jakiś granulat utrzymujący wilgoć lub coś podobnego. jak kupuje krzewy czy drzewka w doniczkach to już inna bajka, tam jest ziemia i takie rośliny bezpośrednio sadzę do ziemi. Po prostu uczulam na torfowe podłoże, bo to one jest często powodem, że rośliny sadzone w ogrodzie się nie przyjmują.
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Grzesiu rosiczkę w normalną ziemię? ja słyszałam że tylko w torf i podlewać wodą destylowaną
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 188
Rejestracja: 2008-10-14, 18:55

Post autor: Grzes »

Elżbieta 46 pisze:Grzesiu rosiczkę w normalną ziemię? ja słyszałam że tylko w torf i podlewać wodą destylowaną

ELU- moja rosiczka rosnie w torfie tak jak byla kupiona w kwiaciarni juz jakies 3 miesiace,ale jak pisal Piotrek powyzej faktycznie to nie da sie upilnowac zeby zienia nie przeschla,wiec zrobilem sobie specjalna mieszanke z przewaga torfu,a o wodzie destylowanej to nie slyszalem ale sprobuje-dzieki:)
Miłego dnia Wszystkim!!!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ale wywiązała się dyskusja.I dobrze,bo przez to więcej się dowiadujemy. Ja swoją chryzantemę posadziłam z ziemią z doniczki,bo nie był to sam torf. Długo ładnie kwitła, dopiero mróz ją zatrzymał. Wiosną wypuściła nowe pędy,jedynie w lecie bardziej o nią dbałam bo było sucho. Jak teraz kwitnie już widzieliście.Myślę,że najlepiej przed przesadzeniem rośliny dobrze oglądnąć ziemię. By gdy otrzepiemy większość ziemi z korzeni,to roślina może mieć kłopot z przyjęciem się w nowej glebie, tym bardziej,że nie jest wiosna,która pobudza rośliny do życia.
Załączniki
mysliciel.gif
mysliciel.gif (10.11 KiB) Przejrzano 2762 razy
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Tak Danusiu......chryzantema to temat na czasie. Tylko teraz można ją kupić i posadzić. Tylko sęk w tym jaką kupić aby przetrwała?. Ja kupiłam na zasadzie ..ryzyk fizyk. Po prostu jaka mi się spodobała..ale czy przezimuje?.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Zeniu!
moje też były na zasadzie ryzyk -fizyk. Z doświadczenia wiem,że drobnokwiatowe przeżywają. Ale te piękne duże, niestety nie. W ubiegłym roku kupiłam ładne dwukolorowe,w małych doniczkach,ale niestety zimy też nie przetrzymały. Na naszym forum najwięcej o chryzantemach wiem Grześ,bo pracuje w ogrodnictwie z chryzantemami. I może udzielić trochę więcej informacji .
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

to moje pole do popisu
jeszcze trochę jesiennych kolorów

berberys Bagatelle
Zablokowany