gdzie rosło zboże i nie tylko

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Agnieszko,nie ma sprawy. Mój mąż też wędkarz i był bardzo zaskoczony,że wyrosły mu takie ryby. Chodził wokół stawu i je obserwował.
A teraz cd wiejskiego życia i przygód Koziołka.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
trochę kwiatków
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
pozdrowienia dla zwiedzających.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Pieknie u Ciebie :-D A zwierzątka są cudne. Zaciekawił mnie jaśmin. Ile lat ma ten Twój? Jest piękny. Czy byłaby możliwość dostać od Ciebie sadzonkę? Kiedyś to był dość powszechny krzew ale teraz nigdzie go nie widziałam. Czy to prawda, że tak intensywnie pachnie? Marzy mi się pod oknem sypialni :lol:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Joasiu,miło mi,że odwiedziłaś mój ogródek. Jaśmin ,rzeczywiście pięknie pachnie. Trochę gorzej w tej chwili z sadzonką, bo po przekwitnięciu wyrównałam go niemalże z ziemią. Żeby zrobił się młodszy. Gdy będę na "włościach" to sprawdzę,czy są oddzielne sadzonki. Jeżeli nie będzie, to tylko na wiosnę.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

trochę wiosny jesieniąObrazek
Obrazek clematis bylinowy i ładnie pachnie
Obrazek miniaturowa różyczka ciągle kwitnącaObrazek i mini
"skansen",czyli dołownik -pełen wiejskiego uroku
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Danusiu - mogłabyś napisać coś więcej o klematisie bylinowym: jak długo kwitnie, jaką osiąga wielkość itp. Słyszałam o nim w jednej ze szkółek, ale po raz pierwszy widzę go u ciebie w ogrodzie. I bardzo proszę daj jakieś zdjęcie z bliska :->
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Obrazek
Monisiu na życzenie zbliżenie clematisa. Śmiało mogę go polecić.Rośnie u mnie już dużo lat i nie sprawia żadnych kłopotów.Żadnych chorób i robaków. Ładnie pachnie. Rośnie mniej więcej na wys.120-130cm. Pędy wzniesione, sztywne. Kwiaty niebieskofioletowe, hiacyntowatego kształtu, osadzone pęczkami w kątach liści. Kwitnie od lipca do września.Do stosowania na rabatach bylinowych lub między krzewami. Nazywa polska barszczolistny(rurkowaty)-Clematis heracleifolia Grupa Heracleifolia, bylinowy.
Mogę się nim podzielić.
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Danusiu - dziękuję!
Nie chcę ci sprawiać kłopotów związanych z wysyłką. Na szczęście pamiętam w której szkółce o nim słyszałam :-> Pewnie wybiorę się tam, ale to już chyba wiosną.
Pozdrawiam cieplutko :lol:
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Danusiu ciekawy jest clematis, pierwszy raz go widzę. A różyczka miniaturowa u mnie też jeszcze kwitnie, tylko ja mam ją w kolorze czerwonym.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Avelinko jak to pierwszy raz :shock: przecież u mnie napisałaś :
Gosiu piękne kwiaty, szczególną uwagę zwróciłam na powojnik.
Danusiu widzę że Twój powojnik to już bardzo rozrośnięta bylina, zauważyłam że mamy różne odmiany może kiedyś dokonamy wymiany? :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Gosiu bardzo chętnie.Wiedziałam,ze gdzieś widziałam innego powojnika,ale nie mogłam sobie przypomnieć u kogo.Teraz już wiem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

A teraz pokażę trochę widoków z zagranicy.Na mnie zrobiły ogromne wrażenie i mam nadzieję,że będą także inspiracją dla nas wszystkich.Obrazek
Obrazek to moja córeczka,pod paprociami,a to podobno prywatny ogródObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
no,cóż ja nie miała przyjemności tego zobaczyć na własne oczy,ale zdjęciowe widoki wywołały u mnie zachwyt. My wstydzimy się swojej wiejskości, a tu zrobiono z niej niezwykle urokliwy zakątek.
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

Myślę, że czasy wstydu wiejskości zaczynają mijać i w Polsce. Mi tam zawsze tęskno było do kur, kaczek i babcinego ogrodu.
Coraz więcej osób marzy o cichym, spokojnym domku na wsi z dala od tłocznego i brudnego miasta.
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Bo to ma swój urok,ale jeszcze nie nauczyliśmy się tego sprzedawać.
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

Masz rację, ale myślę, że to kwestia niedalekiej przyszłości kiedy zacznie nam brakować wiejskich uroków.


ps zdjęcia a dokładniej kamienne murki i skały przypominają mi Szkocje :mrgreen:
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dorcia to dla Ciebie.Mi nie wiele to mówi.Ale Ty może coś z tego będziesz wiedziała.
Obrazek
Zablokowany